0367 subiect

Filimonova Ekaterina. Yakimanskaya-Suburban School, Demetrius Sloboda, raionul Murom, regiunea Vladimir, România
Scriitura este în limba engleză cu traducere. Nominalizare I în această lume.

In zilele noastre ni se spune deseori că timpul de școală este cea mai bună perioadă din viața Poporului. Există mai multe motive pentru acest aviz. Sunt de acord cu ea. Dar unii oameni au un argument împotriva ei.

ani de școală sunt cele mai fericite cele pentru mine. În primul rând educație bună este esențială. Am nevoie de ea pentru viața mea viitoare și cariera mea. În al doilea rând am mulți prieteni la școală. M-am întâlnit prietenul meu apropiat aici. Ne înțelegem foarte bine între ele. Ea poate asculta la mine, pentru a da un sfat bun. Sprijinul ei mă ajută să mă simt calmă. Dacă mă întrebați despre prietenie școală, sunt sigur It`s pentru totdeauna. Am fost prieteni cu Alina timp de zece ani de când am fost șase. Ascultam trupe ca Muse. În afară doar pentru a asculta muzica am fost de desen aproape în fiecare zi, timp de patru ani. În al treilea rând vom lua parte la activitatea extracurriculară. Nu pot să-mi imaginez viața fără aranjarea partidelor școlare, picnocs, zile Natura, competiții sportive, joacă rolurile în performanțele școlare, pictura afișele, face planuri pentru concerte au devenit punctul central al vieții mele.

Cu toate acestea, alți oameni cred că școala este plictisitor. Dar cred că totul depinde de tine. Mai mult decât atât elevii vă faceți griji cu privire la lipsa de timp liber, doar școală și temele. Cred că oamenii nu pot organiza timpul într-un mod adecvat. Deci, aceasta duce la problema de gestionare a timpului liber. Alte motive sunt subiecte dificile și griji cu privire la examene. Dacă faci cele mai bune dvs. Nu veți face griji. Totul este în mâinile tale!

In concluzie as dori sa spun majoritatea elevilor din clasa mea cred ani de școală la Bethe mai fericite zile. Am aceeași părere.

Suntem de multe ori a spus că cel mai bun timp - anii de școală. În susținerea acestui aviz, există multe argumente. Sunt pe deplin de acord cu acest lucru, dar unii oameni au o opinie diferită.

ani de școală - ani fericit pentru mine. În primul rând, este important pentru a obține o educație bună pentru mine. Este necesar pentru viața mea viitoare și de muncă. În al doilea rând, am mulți prieteni la școală. Aici, am făcut prieteni cu cea mai bună prietenă a ei. Ne înțelegem bine unul cu altul, este în măsură să mă asculte, pentru a ajuta cu sfaturi. Sprijinul său mă ajută să mă simt relaxat. Dacă mă întrebați despre prietenii de școală, cred că este bine. Suntem prieteni cu Alina șase ani, la fel de mult pentru zece ani. Ne asculta trupe, cum ar fi Muse. În plus față de muzică, atragem aproape în fiecare zi, timp de patru ani. În al treilea rând, suntem implicați în activități extracurriculare. Nu-mi pot imagina viața fără organizarea partidelor școlare, piknikrv, zile, natura, competiții sportive. Jocul în școală joacă, postere desen, planificare concert - a devenit important pentru mine.

Cu toate acestea, alți oameni spun că școala - un loc plictisitor. Dar cred că totul depinde de propria. În plus, studenții spun că ei nu au timp liber: doar lecții și teme. Eu cred că oamenii pur și simplu nu știu cum să organizeze timpul eficient. Acest lucru conduce la problema lipsei de timp liber. Alte cauze sunt subiecte dificile și preocupările legate de examene. Dar dacă încerci, atunci nu te va deranja. Totul este în mâinile tale.

În concluzie, aș dori să spun. că cele mai multe dintre elevii din clasa mea cred ani de școală ori mai bine. Cred că la fel de bine.