8 În cazul în care este necesar să se spună „nu“

Spune cuvântul „nu“ este foarte dificil. de multe ori ne asumăm angajamente inutile și să păstreze promisiunile, nu pentru că noi vrem, ci pentru că nu putem nega. Am să vă prezint 8 când trebuie să spui „nu“.

8 În cazul în care este necesar să se spună „nu“

1. Tu nu sunt gata

Foarte adesea oamenii pune presiune asupra femeilor în ceea ce privește sexul. Dacă tipul tău insistă asupra intimității, și nu vrei să spui „nu“. Nu contează câți ani ai 16 sau 40, esti virgina sau o femeie are experiență, dacă nu sunteți gata de intimitate, nu trebuie să faci asta.

2. Sunteți ocupat

Unii oameni iau o mulțime de taxe inutile, pentru că pur și simplu nu pot refuza. Dacă sunteți ocupat, nu luați alte taxe, altfel vei primi obosit și nu va fi capabil să facă tot timpul.

3. Când apăsați pe

Dacă sunt forțați să facă ceva, ar trebui să spui o firmă „nu“. Dacă prietenii te fac să bea alcool sau de a lua droguri, ar trebui să refuze categoric. Nu face ceea ce vrei!

4. Pentru tine e greșit

5. Când utilizați

Din păcate, în timpul nostru, oamenii au învățat să folosească reciproc pentru câștig personal. Dacă observați că familia, prietenii sau colegii pe care le folosiți, trebuie să învețe să spună „nu“.

6. Nu poți face asta

Dacă ați fost rugat să facă ceva ce nu se poate spune în mod necesar „nu“. Dacă sunteți cu un om în termeni buni, explicați politicos că nu poți face asta, pentru că eu nu înțeleg acest lucru.

7. Pentru tine, e prea greu

Dacă vi sa cerut să facă, care este motivul pentru care puteți prea nervos, nu-ți fie teamă să spună „nu“. Cu toții trăim vieți ocupat, toți avem responsabilități, iar noi de multe ori ne aflăm într-o situație stresantă. Nu o face prea greu pentru tine, în primul rând, pentru a rezolva problemele lor.

8. Nu te interesează

Ați fost vreodată invitat la o petrecere care nu te interesează? Nu-ți fie teamă să spună „nu“ dacă sunteți invitat să meargă în cazul în care nu vrei să mergi. Politicos declin, spune-le că ar fi fericit să vină, dar aveți alte lucruri de făcut.

Știu, să spun „nu“ este foarte dificil, dar eu nu fac ceea ce nu vrei. Cu tine, există situații în care am vrut să spun „nu“, dar nu se poate nega, și spune „da“? În ce alte cazuri, trebuie să spui „nu“?

articole similare