6 mituri din Veneția comentarii de călătorie

Veneția - orașul legendar, care nu visează să viziteze decât dacă este absolut indiferentă față de călătoria umană. Dar experiența arată că Veneția este învăluită într-o ceață de mituri, atât pozitive, cât și negative, care literalmente distruse în primele ore, atunci când pas picioarele pe malurile sale. Deci, în timp util sa întâmplat cu noi - și am decis să vorbim separat despre stereotipuri false despre cel mai romantic oras din Italia.

6 mituri din Veneția comentarii de călătorie

În Veneția, pentru a trăi sănătos

În Veneția, viața este dezgustător. În primul rând, uita-te la al doilea paragraf. În al doilea rând, aici mulțimea de turiști care nu dau să trăiască în pace. În al treilea rând, prețurile nebun. În al patrulea rând, Veneția inundată periodic. Prin urmare, în Veneția trăiesc numai cei care lucrează aici. Restul locuitorilor acestui oraș minunat încearcă să se mute într-o suburbie din Veneția - Mestre.

În Veneția, pute

Veneția nu miros, dar numai mirosuri neplăcute. Dar nu peste tot. Și numai atunci când sunt foarte aproape de canal. De canalizare miroase aici, știi de ce. Dar nu vă faceți griji: aceasta nu strica chiar apetitul. Dacă sunteți, desigur, nu o femeie gravidă.

Cele mai fascinante de canale Veneția și gondole

Urmărind pe cineva. Men - probabil. Dar femeile au fost în mod clar fascinat de vitrine buticuri care se aprind odată cu sosirea asfințit. În ceea ce nu ca eu sunt, prin natura shopper dar chiar nu am putut ajuta cumpararea tot timpul a trecut prin oraș, zasmotrevshis la ferestre, care se încadrează aproape din ea în canalele.

În Veneția, puteți cumpăra la fiecare pas, sticla venețiană

O plimbare cu gondola - e frumos

O plimbare cu gondola - este o atractie fascinanta care chiar un pic nervi Tickle. Deoarece gondolă pare destul de instabil - și pur și simplu se tem că se va transforma în jurul valorii. Și aceasta, apropo, se întâmplă. Chiar se întâmplă ca oamenii, apoi s-au înecat într-un canal colector. În general, este neplăcut, deci ar trebui, prin toate mijloacele să încercați să nu scadă. Dar, din păcate, aceasta nu depinde de tine, o mulțime de gondole și străzile sunt foarte înguste - și, uneori, barci se ciocnesc. Și în cazul în care și fișa trebuie să aștepte rândul tău. Prin urmare, aceste sentimente sunt departe de romantism și plăcere.

Dar nu de acest lucru, deoarece refuză să meargă la gondolă. Este foarte cool, pentru că poți să faci o mulțime de fotografii interesante, pentru a primi experiență nouă și urmăriți pe străzile venețiene dintr-un unghi complet diferit. Aceasta este plăcerea emoțională ai oferit, spre deosebire de fizică.

6 mituri din Veneția comentarii de călătorie

Veneția - un oraș pentru două

Cea mai mare concepție greșită mea despre Veneția înainte de a fi fost acolo, a fost că mi-am imaginat vizita ei ca unele dragoste pentru doi, unde puteți plimbare solitară în jurul orașului, se țin de mâini, și bucurați-vă de idila urbane. Nu este un pic de ea ...

6 mituri din Veneția comentarii de călătorie

Ca orice alt oraș turistic, nu ar trebui să se bazeze pe astfel de momente romantice în Veneția. Acest oras este vizitat anual de milioane de turisti, respectiv, sunt aproape niciodată străzile sale nu sunt niciodată goale. Și dacă trebuie să spun destul de sincer, pe străzi - mulțimile. Oamenii atât de mult încât turiștii sunt prevăzute cu căști speciale, astfel încât au auzit ghidul.

6 mituri din Veneția comentarii de călătorie

Dacă doriți să cel puțin un pic de intimitate, aveți nevoie pentru a scăpa de adânc în străzile venețiene departe de locurile turistice. Dar dacă sunteți în Veneția pentru numai o zi, face ceva ce nu ai timp.

articole similare