3 Puterea făcătoare de minuni a subconștientului tău

Puterea făcătoare de minuni a subconștientului tău

Puterea subconstientul tau este enorm. Te inspiră, direcționează și vă oferă numele, fapte și scene din depozitul de memorie. Mintea subconștientă a inclus bătăile inimii, ea controlează circulația sângelui, reglează corpurile de digestie, absorbția nutrienților și de alocare de locuri de muncă. Când mănânci o bucată de pâine, subconștientul îl transformă într-un țesut, mușchi, oase și sânge. Acest proces nu poate fi înțeleasă de către oricare din țara Sionului. Mintea subconștientă controlează toate procesele vitale și funcțiile corpului dumneavoastră cunoaște toate răspunsurile și se pot rezolva toate problemele.

Mintea ta subconștientă nu doarme niciodată și nu se odihnește. Este întotdeauna la locul de muncă. Veți fi capabil să descopere puterea miraculoasă a subconștientului său, spunându-i să doarmă pe dorința lui de a efectua un anumit plan și va elibera puterile tale interioare, ceea ce duce la rezultatul dorit. Prin urmare, este o sursă de putere și înțelepciune, vă conduce la atingere cu o anumită omnipotenta sau puterea care conduce lumea noastră, ghidează planetele în orbitele lor, și face să strălucească soarele.

Mintea subconștientă este sursa de idealurile tale, dorințele și motive altruiste. Este prin prisma subconstientul lui Shakespeare a fost capabil să vadă marile adevăruri care sunt inaccesibile pentru omul obișnuit pe stradă la acel moment. Fără îndoială, din cauza răspunsului sculptorului grec Phidias subconstientul a fost capabil să întruchipeze în marmură și bronz frumusețe, ordine, simetrie și proporție. Datorită pictorului italian subconstientul Rafael a fost capabil să scrie, „Madonna“, și Ludwig van Beethoven a compus Simfonia lui.

Dr. Esdaylle insuflat în subconștientul tuturor pacienților lor, care au fost într-o stare hipnotica că nu se va dezvolta o infectie sau sepsis. Nu trebuie să uităm că sa întâmplat să Lui Pastera, Dzhozefa Listera și alți oameni de știință de raportare originea bacteriană a bolii și care au văzut cauza infecțiilor în instrumente nesterile și organisme virale.

În opinia chirurgului indian, motivul pentru mortalitate mai mică și infecție redusă la minimum este, fără îndoială, impactul sugestia doctorului Esdaylle subconștientului pacienților săi, care au răspuns în conformitate cu natura acestei sugestii.

• Mintea subconstienta este cartea ta de viață

Oricare ar fi gândurile, convingerile, opiniile, teoriile sau dogma sau te inspira sa mintea subconștientă, vă confruntați și le percep ca circumstanțe obiective, condiții și evenimente. Ceea ce scrie în interior (în inconștient), iar apoi apar în fața ta la exterior, în viața ta reală. În viață există două părți: obiective și subiective, vizibile și invizibile, gândire și expresia ei.

Ideea este perceputa de creier - și corpul conștient mintea gândire. Când mintea conștientă sau obiectiv complet de acord cu unele gânduri, acesta este trimis la plexul solar, denumite creierul constiintei voastre, care se întruchipează. Această idee devine o realitate în viața ta.

Așa cum sa explicat deja, mintea subconștientă nu se poate ajunge într-un argument, acesta este valabil numai pe baza a ceea ce scrie în ea. Subconștientă acceptă necondiționat verdictul sau încheierea conștiinței voastre ta. De aceea, scrieți întotdeauna în cartea vieții - gândurile tale sunt traduse în evenimente reale. Eseist american Ralf Valdo Emerson a spus: „Omul este cel despre ceea ce el crede toată ziua.“

• Care sunt imprimate în subconștient, este întruchipat

Vilyam Dzheyms, părintele psihologiei americane, a susținut că forța motrice a universului este în mintea ta subconstientul are inteligență infinită și înțelepciune fără margini. El este condus de un arc ascuns, este numit legea vieții. Orice ai imprimat în subconștientul său, acesta din urmă se va transforma pe munte, dar finaliza sarcina. Prin urmare, trebuie să-l hrănească cu ideile corecte și gânduri constructive.

Pentru că haosul și mizeria din lume - este o relație de oameni neînțelegere a minții conștiente cu subconștientul. Dacă ambele aceste mecanisme lucrează împreună în armonie și pace, în sincronie completă, veți rămâne în stare bună de sănătate, fericire, pace și bucurie. Nu poate fi nici o boala, iar diferențele în cooperarea pașnică și armonioasă cu mintea subconștientă.

Mormântul lui Hermes deschis cu speranțe mari pentru a descoperi în ea ceva minunat; oamenii au crezut că a fost ascuns marele secret al secolelor. Cu toate acestea, secretul a fost atât în ​​interiorul cât și în afara, atât la partea de sus și de jos.

Cu alte cuvinte, că imprimat în subconștientul tău, apoi își găsește expresia în spațiul ecranului. Acest adevăr a fost proclamată de Moise, Isaia, Isus, Buddha, Zoroastru, și toate clarvăzători și profeți renumiți Laotse. Orice ai simți ca un adevăr subiectiv, toate acestea vor fi reflectate în formă de condiții, evenimente și emoții. Mișcarea și emoțiile trebuie să fie echilibrat, la fel ca în cer (propria ta minte), cât și pe teren (în corp și mediul dumneavoastră). Aceasta este marea lege a vieții.

Peste tot în natură, veți găsi manifestarea legii acțiunii și reacțiunii, de odihnă și mișcare. Aceste două elemente trebuie să fie echilibrate, iar apoi vin dominația de armonie și echilibru. Sunteți născut pentru a învăța cum să gestioneze fluxul de viață, face flux ritmic și armonios prin tine. Energia la intrare trebuie să fie egală cu producția de energie. Percepție și exprimare trebuie să fie egale. Toate frustrările și temerile de dorințe neîmplinite tale.

Gândurile negative, distructive sau rele generează emoții distructive care trebuie să găsească expresia și în afară. Aceste emoții, negative, în natură, de multe ori se manifestă sub formă de ulcere, boli cardiace, tulburări ale tensiunii arteriale și tulburări psihologice.

Ne doare cu gânduri negative, idei pe care să reflecte. Cât de des ați aplicat pe rana în sine atât de supărat, a simțit frică, gelozie sau răzbunare! Toate acestea - otrăvurile intra in subconstientul tau. Nu te-ai născut cu aceste tendințe negative. Umple-vă gândurile care afirmă viața subconștiente, și relegarea toate stocate în ea imagini negative. Făcând acest lucru în mod constant, va distruge tot trecutul lor negativ și nu gândesc la asta.

• Subconștientul vindecă cancerul de piele

proprii de vindecare va fi întotdeauna cea mai convingătoare dovadă a puterii de vindecare a subconștientului. în urmă cu mai mult de patruzeci de ani, am scăpat de rugăciunile de cancer de piele. Terapia medicală a fost în imposibilitatea de a opri creșterea tumorilor, și este progresat rapid.

Un preot care are o cunoaștere profundă a psihologiei, mi-a explicat sensul ascuns al Psalmul 138, care spune ca, atunci când, ca nici unul dintre ei nu a fost scris în cartea ta toate zilele, pentru mine. El mi-a explicat că termenul carte a însemnat subconștientul meu, care face toate organele mele și le guvernează invizibil. El a menționat că, din moment ce mintea subconștientă a creat corpul meu, este capabil să-l modifice și să vindece, în conformitate cu legile sale interne fără cusur.

Preotul mi-a arătat ceasul și a zis: „Acest lucru are un creator. La început ceasornicar în capul lui a fost ideea de la, și apoi la ceas era o realitate obiectivă; iar în cazul în care producția de ceas poate repara deteriorate lor, același ceasornicar. " Prietenul meu mi-a amintit că mintea subconștientă, care a creat corpul meu, ca un ceasornicar, și el știe cum să se vindece, să recupereze și să gestioneze toate funcțiile și procesele vitale din corpul meu, dar pentru că am să-i dea o imagine clară a sănătății lor. Această idee va fi de a acționa ca o cauză și consecință va fi vindecat.

M-am rugat cuvinte foarte simple,: „Corpul meu și toate organele au fost create inteligența infinită a subconștientului meu. Această minte știe cum să mă trateze. înțelepciunea Lui face toate organele mele, țesut, mușchi și oase. Cură această forță interioară infinită transformă acum fiecare atom al ființei mele, complet ma vindecare. Sunt recunoscător pentru cura, pe care știu, se întâmplă acum. Minunate sunt lucrările inteligenței creatoare în mine. "

Am repetat această rugăciune cu voce tare timp de cinci minute, de două sau de trei ori pe zi. După trei luni, pielea mea a devenit complet sănătoasă.

După cum puteți vedea, am prezentat doar ideile mele subconștiente care afirmă viața despre sănătate, frumusețe și perfecțiune, eliminând astfel imaginile negative și gândurile care sunt stocate în subconștientul meu și au fost cauza tuturor necazurilor mele. Nimic, în sine, nu apare pe corpul tau, daca la inceput nu va avea echivalentul său mentală în mintea ta. Prin urmare, dacă schimbați imaginea mintea lui, umplându-l cu poziții în lanț care afirmă viața, vă puteți transforma corpul. Aceasta este baza oricărui tratament. Minunate sunt lucrările Tale, și sufletul meu (subconstientul) stie foarte bine (Psalmul 138: 14).

• Cum subconștientul controlează toate funcțiile corpului

Și, în timp ce sunteți de somn treaz sau profund, există un lucru neobosit fără sfârșit a subconștientului, care controlează toate funcțiile vitale ale corpului, fără participarea și a minții conștiente. De exemplu, in timp ce dormi, inima continuă să bată ritmic, plămânii nu se relaxeze, inhalarea si expirand aer, saturarea sângele lor, cât și în starea de veghe. Mintea subconștientă controlează procesul digestiv și activitatea glandelor endocrine, precum și toate celelalte procese misterioase ale corpului. Parul de pe fata ta continuă să crească, indiferent dacă sunteți adormit sau treaz. Oamenii de știință spun că pielea genereaza mai multa transpiratie in timpul somnului decat in timpul orelor. Ochi, urechi și alte organe de simț sunt întotdeauna într-o stare activă. S-ar putea fi exemple din viața atât de mulți dintre marii oameni de știință noastre au primit răspunsuri la cele mai complexe probleme in timpul somnului. Ei au văzut aceste răspunsuri într-un vis.

Mintea subconștientă caută la toate costurile pentru a salva viața și de a restabili sănătatea dumneavoastră. Ea ne încurajează să-și iubească copiii, care este, de asemenea, o ilustrare a dorinței instinctivă de a păstra toată viața. Să presupunem că ați mâncat accidental mâncare proastă și vărsături. Aceasta este o manifestare a subconștientului îngrijirea sănătății dumneavoastră. Dacă luați din greșeală otravă, forțele subconștiente va încerca să-l neutralizeze. deplin încredere în puterea miraculoasă, și sunt pe deplin recuperate.

• Cum de a face mintea subconștientă de a lucra pentru tine

Primul lucru pe care trebuie să învețe - mintea subconștientă este întotdeauna de lucru. Este o zi activă și noapte, indiferent dacă sunt de lucru pe ea sau nu. Subconștientul este constructor al corpului tau, dar nu poți un efort conștient de a auzi acest proces interior silențios. sfera ta - este mintea conștientă, nu subconștientul. Doar ține mintea într-o stare de așteptare pentru cele mai bune evenimente și să păstreze la sistemul obișnuit de gândire bazat pe iubire, loialitate și dreptate. Trebuie să începeți să luați grijă de mintea subconștientă, să înțeleagă inima și sufletul că subconștientul exprimă întotdeauna toate, reproduce și întruchipează în funcție de modul de gândire.

• Puterea de vindecare a subconștientului restaurează atrofiat nervii optici

Am făcut mai multe vizite la Lourdes și a fost, de asemenea, un martor diferitelor vindecări. Desigur, nu există nici o îndoială că vindecarea are loc în locuri sacre în întreaga lume, creștini și necreștini. Din aceasta vom vorbi mai târziu.

Madame Bir, pe care tocmai l-am descris, nu a fost vindecat de apa de izvor sfânt. Aceasta a fost reacția subconstientul ei pe o credință profundă. Puterea de vindecare a subconștientului a răspuns la natura gândurilor ei. Credințele și credința este ideea de subconștient. Eu cred - este de a accepta ceva la fel de adevărat. Ideea acceptată este executată automat. Nu există nici o îndoială că doamna Bir sa dus la locul sfânt cu speranță și credință mare, știind în inima lui că el va primi vindecare. Mintea ei subconștientă a răspuns în mod corespunzător, eliberând puterea de vindecare. Mintea subconștientă, creează un ochi, desigur, poate, din nou, a adus înapoi la viață un nerv mort. Ceea ce a creat principiul creator, acesta poate fi re-creat. În conformitate cu credința voastră va fi răsplătită pentru tine.

• Cum se transferă în subconștient gândul de sănătate perfectă

pastor protestant, pe care l-am întâlnit la Johannesburg, Africa de Sud, mi-a spus au folosit metoda de transmitere a gândurilor subconștiente de sănătate perfectă. El a avut cancer pulmonar. Tehnica a prezentat personal, în scris, pentru mine, după cum urmează: „De mai multe ori pe zi, mi-am dat sufletul și trupul meu într-o stare relaxată. Am relaxa corpul meu, repetând următoarele cuvinte: „Picioarele mele sunt complet relaxat, picioarele mele sunt relaxate. Acum, relaxați-vă toți mușchii în stomac. Inima mea bate în liniște, respira relaxat și fără probleme. Capul meu este relaxat, tot ce am complet relaxat și calm ". Aproximativ cinci minute mai târziu, când m-am scufundat într-o stare de somn, somnoros, am declarat următoarele: „În mine își găsește acum perfecțiunea expresie a planului lui Dumnezeu. subconstientul meu este umplut cu gândul de sănătate perfectă. Imaginea mea lui Dumnezeu este perfect, iar mintea subconștientă recreează corpul meu, în strictă conformitate cu aspectul perfect, pe care Domnul mi-a binecuvântat. ' " Acest preot a experimentat bucuria de vindecare miraculoase. Metoda lui - un mod simplu și ușor de a transfera gândurile subconștiente de sănătate perfectă le-ați dorit.

În mintea acestui om a format un blocaj mental care împiedică trecerea impulsurilor creierului la mușchii de la picioare, așa că nu putea să meargă. Se întoarse atenția la puterea de vindecare internă, și sa repezit prin atenția concentrată, întorcându-i capacitatea de a merge. Și toate lucrurile, orice veți cere în rugăciune, crezând, veți primi (Matei 21:22).

• Rezumați ce să-și amintească

1. Subconștientul controlează toate procesele vitale ale corpului și cunoaște răspunsurile la toate întrebările și problemele.

2. Inainte de a merge la culcare, se referă la subconștient cu orice cerere specială, și a se vedea pentru tine în puterea lui miraculoasă.

3. Orice ai imprimat în subconștientul său, acesta va influența ecranul spațială în formă de condiții, emoții și evenimente. Prin urmare, trebuie să urmărească îndeaproape, ce idei și gânduri ocupă mintea.

4. Legea acțiunii și reacțiunii este universală. gândirea ta este de acțiune și de reacție - este un răspuns automat la subconstientul-l dumneavoastră. Stai cu ochii pe natura gândurilor tale!

5. Toate experiențele - din cauza dorințe neîmplinite. Dacă sunteți „fixație“ cu privire la problemele și dificultățile, răspunsul adecvat ar fi și subconștientul - astfel încât să blocați calea pentru propria bunăstare.

6. Principiul Vieții va curge prin voi ritmic și armonios. Conștient luați la cunoștință următoarele: „Eu cred că puterea subconștientului care mi-a dat o dorință să-l întruchipeze în mine acum“ - si va rezolva toate problemele tale.

7. anxietate, emoție și frică, puteți perturba ritmul normal al bătăilor inimii, respirația și activitatea altor organisme. Scopul la gândurile subconștiente de armonie, sănătate, pace și toate funcțiile corpului tau va reveni la normal.

8. Umple așteptările subconstienta de cele mai bune evenimente și emoții, și întruchipează cu fidelitate toate gandurile tale.

9. Imaginați-vă final fericit sau soluția la problema ta, se simt încântat cu ceea ce sa întâmplat, și toate fanteziile și sentimentele tale vor fi adoptate și puse în aplicare subconștient.

Ponderea pe pagina

articole similare