25 citate spiritual Oscar Wilde

Marketium vă invită să se bucure de gândire bine-scop al acestui scriitor talentat.

25 citate spiritual Oscar Wilde

  1. Imaginația a fost dată omului să-l consoleze în ceea ce el nu este, și simțul umorului - să aline faptul că el are.
  2. Nu-ți place cel care te tratează ca o persoană normală.
  3. Persoana se simte inconfortabil atunci când se vorbește despre el însuși. Da-i o mască și el vă va spune întregul adevăr.
  4. A spus omul în ochii adevărului, uneori mai mult decât datoria - este o plăcere.
  5. pozitive acționează asupra nervilor, rău - pe imaginație.
  6. Nimic nu idealizează vreodată - s-ar putea termina prost.
  7. E greu de lucru îngrozitor - nu fac nimic.
  8. Eu trăiesc cu teama constantă că am înțeles corect.
  9. Găsiți cuvintele la durerea lui, și îți va plăcea.
  10. Femeile sunt într-o poziție mult mai bună decât bărbații: pentru ei există mai multe restricții.
  11. Frumusețea este în ochii privitorului.
  12. Societatea iartă adesea penale. Dar visătorul.
  13. O femeie va flirta cu oricine, atâta timp cât se uită la acest moment.
  14. Eu nu pot sta logica, este întotdeauna banală și de multe ori convingătoare.
  15. Egoismul nu este că omul trăiește așa cum vrea el, dar faptul că el face pe alții să trăiască în conformitate cu principiile sale.
  16. Acesta te măcelărească partea din față.
  17. dramă altor oameni este întotdeauna insuportabil de banal.
  18. Este periculos pentru a satisface o femeie care te înțelege pe deplin. Acest lucru se termină de obicei în căsătorie.
  19. Cei mai mulți dintre noi - nu e noi. Gândurile noastre - este opiniile altor oameni; viața noastră - mimetism; pasiunea noastră - citat!
  20. Nu se poate schimba direcția vântului, dar puteți naviga întotdeauna să își atingă obiectivul.
  21. Prietenie dragoste tragică - ea moare mult mai mult.
  22. Dacă ceva este în valoare de a face, și, deci doar ceea ce este considerat a fi imposibil.
  23. Iartă-ți întotdeauna dușmanii tăi, nimic nu îi enervează atât de mult.
  24. Toate simpatizează cu nenorocirile prietenilor săi, și doar câteva - se bucură în succesele lor.
  25. Fii tu însuți. Alte roluri sunt deja ocupate.

Marketium - pozitiv, inspirație și de viață hacking

Faceți clic pe Ca, →
pentru a obține o mai bună
posturi pe Facebook.

articole similare