2 viața hacking de un avocat cum să cumpere bunuri la un preț care este eticheta de preț, mai degrabă decât la box-office

Aici este continuarea promisă de post. Vă mulțumesc tuturor pentru câini husky și comentarii.

Permiteți-mi să vă reamintesc că am încă o dată vorbind despre modul de a proteja drepturile lor de acțiune. mai degrabă decât vorbesc. Cutezător, dar din punct de vedere.

NU preț adecvat la box-office și la eticheta de preț

„Încălcarea contractului de achiziții publice nu este permisă.“

Despre contractul de achiziții publice în Codul civil are o secțiune care nu se potrivește aici. Cât de mulți nu repeta acest functionar lege, el nici nu înțelege în limba rusă, sau va face referire la articolul 666 din Codul de orice Bezgrammotnogo juridice (Factory Club). „Am uitat să schimbe eticheta de preț.“ Prin ea însăși, Duma de Stat un proiect de lege nu a fost încă revendicate, astfel că argumentul nu are forță juridică.

2 oferă un algoritm pentru rezolvarea problemei de alegere pentru derskih și pentru cei care au cartela, sau suma nu este un calcul:

1. Obmerivanie, obveshivanie sau shortchanging consumatori atunci când vând bunuri sau alte fraudă de consum -
pasibilă de o amendă administrativă asupra cetățenilor în valoare de trei mii până la cinci mii de ruble; pe funcționari - de la zece mii până la treizeci de mii de ruble; pe organele de drept - de la douăzeci de mii până la cincizeci de mii de ruble.

Notă: Îmi amintesc că noțiunea de „contract de achiziții publice“ este doar în Codul civil, care este, problema poate fi rezolvată numai prin intermediul instanțelor. Și, deși legea „cu privire la poliție“, a declarat preveni încălcarea drepturilor civile, sunt „ordinare Igor“ nu va ajuta, și chiar mai probabil, nu se va prescrie o penalizare pentru shortchanging magazin. Acestea și se bucură angajații din magazin și mai multe birouri putred.

Chiar săptămâna trecută a fost o astfel de energie a luat 2 pentru 60 p, banii tocmai a fost de 120 la box-office a început să pumn - banca 99r, spun eticheta de preț nu este același lucru ca și mine - ai volume, probabil, au amestecat, cred bine. Cumparata, sa întors să se uite la eticheta de preț, nu este bine -60 ° C. El a venit înapoi și a spus pentru a apela administratorului. Am revenit la diferența de preț și de toate. Și aș, de asemenea, al doilea în 60 și nu au de lucru, administratorul a fugit schimbarea eticheta de preț. În magazine generale, numite pe D și se termină în ICSI nu au nici mai desfătare

Dezvăluie ramura 10

da, 2 merge la magazin într-un rând, și de fiecare dată când diferența de preț per unitate de mărfuri 20 de ruble. Caruselul a fost returnat fără probleme. În Auchan, ca sagely să spun că a fost pe placa ei au un cod de bare diferite si alte pret, cu toate că o stivă de pe raft și un preț pentru toate placă ( „planșă cu decor“). Sunt încă în așteptare pentru el timp de aproximativ 10 minute în timp ce ea a mers la raft și gândit răspunsul. În general, cum ar fi sumnichat și a spus: „Eu pot face doar te vei întoarce.“ A fost necesar să se solicite cartea de oaspeți acolo și apoi a început să facă afară. cartea nu mai este cerut.

ramură Descoperi 4

Asta e tot ce spune o carte de plângeri carte de plângeri, ceea ce este această carte? Tipul de vizite de inspecție și arată ca Th magazin, și ei într-adevăr nu pot face ceva cu această carte? Tocmai am retardatule si google lene.

Descoperi ramură 0

că este pe placa ei au un cod de bare diferite si alte pret, cu toate că o stivă de pe raft și un preț pentru toate placă ( „planșă cu decor“).

Dezvăluie ramură 2

Ei bine, în cazul în care produsul a unui alt înțeles. Apoi a fost la fel pentru produse identice ale producătorului, cu un alt decor (pentru a alege de la ca să spunem așa), ca notebook-urile sunt vândute cu un alt model de pe capac. La fel ca și codul de bare este diferit, iar prețul totul este unul.

Nici omul civilizat nu ar ridica o putoare din cauza celor 10 sau 20 de ruble

Aici, în acest loc, ai dreptate!

administrator cultural în tăcere va da diferența dintre valoarea controlului și pe eticheta de preț și înlocuiți eticheta de preț - este o parte din munca lui, pe care acesta este obligat să efectueze și pentru împlinirea pe care o primește un salariu. iar acest lucru se întâmplă în multe magazine. Din păcate, în unele administratori magazine - bovine necivilizat, care nu vrea să-și facă treaba și fericit cu scandalul din cauza 10-20 de ruble. Este groaznic și ar trebui să fie corectate.

Serios? Merită?

Asta e ceea ce eu nu înțeleg acești administratori Hamyang județene (din fericire, o astfel de minoritate) încă în cele din urmă strica nervii doar pe ei înșiși (mine, atunci de ce vă faceți griji? Ei bine, nu-mi da diferenta, nu este infricosator, voi merge și scrie o intrare în cartea de reclamații și propuneri, va dura mai puțin de un minut. este de a rezolva conflictul rapid interesat în primul rând acestea sunt). Poate că oamenii doar din principiu, nu doresc să-și facă treaba.

Descoperi ramură 0

Înțelegeți că această diferență este acoperit angajații din buzunar? Nici un angajat în iad nu se reduce la altcineva, deoarece „cheating“.

articole similare