16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

16 povesti inspirationale de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
Bună ziua, „rapid“! 7 medicina tradițională, care mai rău decât fata din Georgia boala, din care lacrimi acoperiș
16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
Însăși selectarea seriei „și așa vin în jos!“ Așa cum am luat în călătorie tip Blablakare a făcut o capcană pentru muște, și omoară mii de ei De ce nu-mi plac obochechnikov Nu contează om Giants vs O selecție de fotografii istorice rare
16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
romantism piață care nu se poate bate orice caine magazin riscat viata pentru a salva un pisoi mic. și apoi. 20 de persoane, creativitatea care depășește RWD medicul șef fără un buton de educatie medicala GIFCA test de zi „ERA-GLONASS“ în Primorie de bucătărie 38 de benzi desenate pe sezon 7 „Game of Thrones“, pentru a îmbogăți.
16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
Fata de mână acoperite cu bășici uriașe după aplicare. Grafenul nou

Încercarea de a căuta povești motivaționale on-line, de multe ori vin peste povești de oameni celebri cu privire la succesul lor. Da, aceste povești sunt foarte inspirat, dar există și altele - este istoria oamenilor obișnuiți, care s-ar putea nu au auzit niciodată, dar care prin acest nu sunt mai puțin impresionante. 16 persoane din această listă - destul de aceeași oameni obișnuiți ca tine!

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

1. „Această idee a fost împușcat și răspândit rapid“

2. „Varsta - este doar un număr, ceea ce face posibil ca majoritatea oamenilor să fie leneș și nu fac nimic“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Faceți cunoștință cu Sam Bryant Jr. Sam - culturist, și cei 70 de ani. Da, ai citit corect, și ochii tăi nu te înșele! Chiar mai surprinzător, el a început antrenamentele la vârsta de 44. Apoi Bryant divorțat, și a trebuit să scape de la realitatea dură - care l-au dus în sală. 26 ani mai târziu, el arata mai tanar decat un an, când a început!

3. „Du-te la un terapeut sau de a crea un câine“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Carol Gardner a fost de 52 de ani; ea nu avea nici un loc de muncă, nici un venit, ci dintr-o căsătorie anterioară a rămas o grămadă de datorii. De asemenea, ea a suferit de depresie, iar prietenul ei ia spus: „Du-te la un terapeut sau de a crea un câine“ Gardner a ales acesta din urmă și a chemat câinele Zelda. Hraneste 4 luni-vechi buldog engleză nu a fost ieftin, așa că atunci când Gardner a găsit un concurs de fotografie, un premiu care a fost mâncare pentru câini, ea nu a ezitat să ia parte la ea. Foto a câștigat licitația, Gardner a trimis-o companie, angajate în cărți poștale de imprimare, el a fost acceptat și a cerut noi fotografii. Acum, Gardner (și Zelda, desigur!) - o afacere care vinde cartele foto.

4. „Nu poate fi prea vechi“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Betty Kalman 87 de ani, și ea predă yoga. Acesta oferă 11 ore pe săptămână, iar vârsta ei se pare a fi ceva incredibil. Cu 15 de ani, Betty a vrut să practice yoga, dar în mod constant nu a avut timp să studieze și să lucreze. Când sa căsătorit, și ea și soțul ei a deschis propria lor de hotel, a început să practice yoga. „Corpul - un instrument teribil Se poate întinde și întinde și de-a lungul anilor, tot mai bine Uita de varsta ...“

5. „Am vrut să fac un singur lucru - să se simtă ca un copil mic“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Alister Hamfris de la Liverpool a fost întotdeauna un pic ciudat. Părul său roșu-l distinge de alții, dar caracterul cu adevărat unic l-a făcut o pasiune pentru călătorie. El a stabilit un obiectiv pentru a vizita toate țările din lume - și a făcut-o pe o bicicletă! I-au trebuit patru ani, dar, cu siguranță, el a văzut lumea mai mult decât orice alte persoane de pe Pământ.

6. „Primii 32 de kilometri nu este prea dificil. De-a lungul ultimilor 10 de kilometri, am vorbit cu Dumnezeu.“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Se bărbos miracol numit „tornadă într-un turban“ și „superman Sikh“. Numele lui real este Fauja Singh, dar porecla lui a câștigat un mod onest și spectaculos: el - cel mai vechi maraton din lume, el a fost de 105 de ani. Cei mai mulți oameni din lume nu se apropie chiar și această problemă - și la o vârstă fragedă prea!

7. „Dacă ați luat o idee bine gandit, riscul nu este să-l încercați“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Ideea de afaceri Anthony Fulla a început cu iubirea lui să taie oameni. Din 1979, el a petrecut timp cu o pereche de foarfece în mână, și pentru a îmbunătăți ca un profesionist. Curând, el a luat un împrumut și a deschis propriul atelier de frizerie pentru bărbați - Rock Frizerii. In primul an l-ar fi adus 50 de mii de dolari în profituri.

8. „Patru degete pe mâini și pe picioare de treisprezece - nu este un motiv pentru a nu face ceea ce-i place“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

În 1985, Rosalyn Moriarty-Simmons a devenit primul student la Universitatea din Cardiff cu dizabilități fizice. Apoi a fost o noutate pentru majoritatea instituțiilor, astfel încât standardele adecvate nu au fost încă dezvoltate. Ca rezultat, Rosalyn a trebuit să scrie note gura. Acesta a devenit un mijloc de exprimare, așa cum a început să picteze. După cum puteți vedea, atrage extraordinar!

9. „Într-o lume atât de mulți oameni care fac lucruri mari. Sunt oameni mari și, de asemenea, vreau să fiu mare!“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

În cei 11 ani Liang Yaoi, un băiat din China, nu a fost de vârstă înțelept. Băiatul care visa să devină medic și un sprijin pentru mama sa, a găsit o tumoare pe creier, iar predicțiile au fost destul de sumbre. Cu câteva zile înainte de moartea unui băiat curajos a donat organele sale în beneficiul altor pacienți. Când Liang a fost plecat, doctorul în tăcere plecat la el. Pe fondul de rulare mama lui plângând.

10. „Am simțit că acum găsesc“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

În cazul în care intrarea în dicționarul pe cuvântul „erou“ este ilustrat cu fotografii, nu a fost cu siguranta o fotografie Temar Boggs. Atunci când, în districtul său a dispărut fată de cinci ani, Temar și prietenii săi a chemat-o să caute căutările de poliție paralele. Era după-amiaza târziu, iar echipa a început să se teamă că nu va avea timp să găsească fata înainte de căderea nopții. În jurul 18:30 Temar observat o mașină necunoscută în zonă, iar intuitia lui îngrămădiți ca o pasăre în cușcă. El a urmărit mașina timp de 15 minute, până când mașina se răsuci, și din ea nu arunca fata. Temar - eroul, și exemplul lui demonstrează că este necesar pentru a asculta intuitia.

11. „Continuă să faci ceea ce transformă bine, atâta timp cât poți“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

12. „În cele din urmă am ajuns la zhivodorni și a decis să își încerce norocul acolo“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

13. „La început, sătenii au râs de mine“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Dashrath Manjhi a lucrat toată viața mea pentru a atenua situația dificilă a bolnavilor în satul său, spre deosebire de cota pe care a scăzut la soția lui. Dashrath Manjhi soția a murit fără să primească îngrijiri medicale în timp util, pentru că drumul din satul lor, la cel mai apropiat oraș în care ar putea fi oferit această asistență, ocolește o formațiune extinsă de rocă și a avut o lungime de peste 70 km. Nu doresc oricine altcineva a trebuit să împartă soarta soției sale, Dashrath singur hacked prin trecerea de rocă a formațiunii cu o lungime de 110 m, care lucrează în fiecare zi, timp de 22 de ani (1960 la 1982), astfel încât drumul dintre cartierele a fost redus la un kilometru.

14. „M-aș dori să citesc Scripturile“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

15. „Munca, cred în tine, nu renunta, chiar si 70 de ani, va fi capabil de a atinge obiectivul“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Uneori, viața merge nu destul ca de obicei, și o ordine de câteva haotic. De obicei, oamenii termina prima școală, apoi se căsătorească, să construiască o familie și o carieră. Omul numit Thap Van Kieu totul sa întâmplat în mod diferit: la vârsta de 70 de el a absolvit Universitatea Virginia Commonwealth în compania oamenilor îl Godyaev în timpul nepoților. Niciodată prea târziu!

16. „Sunt încă în viață“

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Sursa: diply.com - special tradus pentru fishki.net

O altă istorie rece!

Ca și postul? Chips de suport, faceți clic pe:

Ce părere ai despre asta?

istorie impresionantă! unele fapte foarte surprins

„Plictisitor oameni nu durează mult timp“ - Din păcate, practica arată că este în circulație.

Cuplul așa mă îndoiesc în detrimentul biciclistului. Somalia, Senegal, Afganistan, Irak, Siria și multe alte țări nu contribuie la turismul omului alb. Clima nu este același lucru.

Ridicați partea din spate cu pechi- deja eroism. Și aici. Nu știu. Malchonka donator. doliu

„>

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Este, desigur, o mare! Dar, în cazul în care poporul român sub vârsta de succes deplin? Nu toți au trăit până la norocul lor?

„>

16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață
16 povești formidabile de oameni care au dovedit că niciodată prea târziu pentru a ajunge în viață

Alexandru I amintesc, eu sunt mândru acum 2 ani

Cu acest acord, toate 100%. Dar în post cealaltă poziție.

un motto-ul - nu renunta niciodata.

portrete ale acestor oameni trebuie să stea în școli.

birouri mai bune. Am o grămadă de aceeași vârstă (eu sunt 33), care își 28-35 fundul tare de pe canapea ridicat. Cum de a merge undeva, asa ca dracu 'le clinti. Uneori mă întreb cum oamenii pot fi interesant (este această motivație, „nu interesant“ „drum lung“ „Yah în mașină să se agită.“) să călătorească cu mașina în Croația?
Iată un exemplu, eu locuiesc în Chișinău, la mare - 15o km (în cazul în care cel mai aproape). Deci, eu sunt pentru toți oamenii de vară nu a putut organiza o excursie pentru mulțimea week-end.
Ei bine, cel puțin soția lui a fost norocos, de asemenea, „o durere în fund.“

articole similare