12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

„Do it yourself“ - nu este întotdeauna doar de dragul de a economisi bani, este, de asemenea util petrecut timp și special concepute pentru sculele dumneavoastră.

Dacă sunteți un operator asistent, sigur știi cât de valoroase pe platourile de filmare sunt inventivitatea și capacitatea de a crea ceva util (probabil cel mai bun mod de a arăta atitudinea ta).

Deci, la începutul sezonului de vară trebuie să pentru a obține dvs. de aparate electrice existente și de a face ceva cu adevărat util. Atenția dumneavoastră cu condiția 12 evoluții care au fost create pentru a facilita șederea în setul.

1. Caseta

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Această cutie este făcută din lemn și fixate pe un trepied, este necesar să se asigure că astfel de lucruri, cum ar fi ruletă, desfășurătoare și poppers au fost întotdeauna la îndemână. Mai ușor, desigur, cumpara o cutie de scule, dar cu materialele necesare, dacă se dorește, o puteți face pe cont propriu gust, folosind informații detaliate. În plus, te va costa mult mai ieftin.

2. clapper

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Când m-am decis să facă propriile lor de cracare mai puțin de 15 $, eu nu cred că o voi face. Am fost în măsură să îndeplinească bugetul și chiar a face destul de potrivit pentru operarea pe site-ul cracare. Și tu poți încerca să urmați aceste instrucțiuni.

3. afișier (tagboard)

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Când sunt pe platou, note, placa mea este întotdeauna cu mine. Tagboard - benzi extrem de utile care se atașează la partea din spate a tamburului pentru a înregistra note, conduce revista anchete sau lăsa urme pe filtre. Acesta este cel mai solicitat de la orice am făcut vreodată. Ca urmare a acestor instrucțiuni. puteți face dumneavoastră.

4. sondaje Magazine

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Când vine vorba de a trage revista, aveți două opțiuni: pentru a cumpăra o formulare gata de umplere sau de a face un gol la domiciliu. Prima opțiune este cu siguranță mai ușor, dar al doilea - este mai bine, pentru că vă permite să atragă un tabel, în funcție de faptul dacă, pe care camera filmezi. Puteți folosi de fotografiere Șabloanele mele revista pentru camera RED. pentru a le adapta pentru tine.

5. Semnele de pe filtrele

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Când schimbați filtrele, este important ca, în acest caz, pentru a face marca pocnitori. Acest lucru va da încredere în faptul că nu utilizați ND 9 în loc de polarizor. Prețul fiecărei mărci - $ 2, dar le puteți face la domiciliu. gratuit.

6. Mărcile actorilor și pentru focalizarea

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Lăsând note pentru actori. esti, probabil, se confruntă cu problema de hârtie veche nu este atașat la toate suprafețele - în special pe ciment și iarbă. Folosind materiale de la orice magazine de bricolaj pot face semne solide și de încredere pentru actorii și pentru focalizarea.

7. se concentreze urmărire

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Dacă doriți să luați focalizarea, nu este nimic mai bun de focalizare urmărire. Dar, dacă bugetul nu permite acest lucru, sau doriți să găsiți un înlocuitor ieftin, există mai multe opțiuni de modul de a face dispozitivul cu mâinile.

8. Monitor Compendiu (Hoodman)

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

destul de dificil să se holbeze la monitor, fotografiere în lumina puternică a soarelui sau o zonă luminată. Cele mai multe dintre toate se referă la camera DSLR pe care ecranul este suficient de mic. Dar, în mod special pentru acest scop Hoodman, ceea ce facilitează foarte mult acest proces. Despre ei a fost deja spus. dar nu și compendii îndoială pentru monitorul pe care doriți pentru a trage, în afară de a le face veți avea nevoie de doar o bandă, Velcro și de timp.

9. pavilion francez / „spranceana“

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Dacă la dispoziția dumneavoastră nu este suficient de echipament, sau pur și simplu ai nevoie doar de un compendiu, citiți instrucțiunile cu privire la modul cel mai bine pentru a face pavilion francez la un cost minim.

10. Stația de umăr pentru Red One

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Handheld Camera Red - aproape un feat. Deoarece aparatul de fotografiat este mare și greu, este nevoie de un stand suficient de puternic. Când am fost rugat să se odihnească umăr, am venit cu un bloc mare si moale, cu un capac din piele, si a functionat. Instrucțiuni ca atare, nr. dar există o mulțime de imagini de la HOWTO, cum să o facă.

container transport 11. Apa

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

transfer permanent de sticle din loc în loc poate provoca o mulțime de dificultăți de a echipajului. Mai ales pentru aceasta există Bottle prieteni - container pentru transfer din sticle de apă. În ciuda faptului că a fost proiectat într-un timp scurt, sticla de prieteni a devenit foarte popular pe platourile de filmare. Containerul este o necesitate, dacă filmați în aer liber, și limitată în timp. Aflați mai multe despre Bottle prieteni.

12. cărucior

12 masinarii de casă asistent operatorului, totul despre realizarea de filme

Ce ar putea fi mai bine luate la închiriere camioane pentru camera si echipamentul? Numai propriul camion. Și ce ar putea fi mai bine decât propria ta? Crearea unui camion care este potrivit pentru tine. Desigur, este nevoie de timp și efort, astfel încât să se adapteze achiziționat deja camionul prin el însuși -, de asemenea, o opțiune. Iată câteva recomandări.

Care este utilizarea de lucruri de casă?

Dacă citiți acest blog, probabil știți deja că eu - un mare fan al masinarii self-made. În acest există ceva practic și util, care ma atrage.

Dezvoltarea „DIY“ sunt, de asemenea, bune pentru tine, deoarece acestea încurajează să caute fondurile disponibile și să le utilizeze în modul cel mai optim.

Nenumărate ori vă veți găsi într-o situație în care aveți nevoie pentru a stabili un obiect, pentru a rezolva problema sau solicitați consiliere. Prin urmare, capacitatea de a face totul de la zero într-un timp scurt, chiar și creativ la problema - este o abilitate de neprețuit pe platourile de filmare.

Acum, când ai 12 modele de a alege de la, să ia instrumente și fă ceva!

articole similare