1 puterea iertării

Practica iertarea - una dintre cele mai puternice și cele mai importante pentru dezvoltarea spirituală. Prin iertare, puteți lucra cu imagini, cu problemele și realitatea. Avem mereu pe cineva să ierte, să aibă ceva să ierte și să ceară iertare pentru asta. Trebuie să le părinți, parteneri, Dumnezeu și universul ierta. Iertarea te face liber, ca persoană iertătoare, îl lăsați. Când ceri iertare, pe care sa eliberat.

Această igienă a sufletului. Din copilărie suntem învățați să se spele pe mâini înainte de a mânca și te speli pe dinți dimineața, dar nu a fost învățat cum să ceri iertare, astfel încât acesta a lucrat cu adevărat - fără umilire și vinovăție. Practica Iertarea oferă ajutor la nivel emoțional, fizic și spiritual.

În acest scop, nu este necesar de a comunica personal cu persoana pe care doriți să ierte. Acest lucru se poate face prin meditație. Și acest lucru nu înseamnă că această persoană iese din viața ta pentru totdeauna. Trebuie doar drumul de încărcătura emoțională, percepțiile negative despre relația pe care le trage pentru el.

Considerăm că este dificil de a trăi aici și acum, de multe ori am locui în amintirea zilelor trecute, experiențele negative, din trecut sau de a face planuri pentru viitor. Deci noi percepem o anumită persoană. Am trage pentru el o cale de ieșire din trecut, nu da omului o șansă să se manifeste într-un alt mod pentru noi. L-am vedea „acolo și apoi“. Și tu poți învăța să vadă omul într-un mod nou - o sarcină care să reflecte cei doi parteneri. Practica Iertarea permite curat aceste relații anterioare.

Iertarea vă oferă libertatea, bucuria, puterea și fericirea, ajută la restabilirea domeniul iubirii între oameni, deoarece vă permite să vedeți persoana la nivel de suflet, în cazul în care toți sunt egali și sunt una.
Un alt plus Iertarea că această practică se poate face oriunde, oricând, de câte ori una și aceeași persoană - rude sau doar prieteni, de exemplu, cei care au urcat pe piciorul în metrou. Acest lucru nu poate fi singura persoană căreia i ești supărat sau adapostit pică, ci pur și simplu cel pe care nu acceptă sau condamna.

Iertarea - este un mare vindecător, ne poate elibera de răni din trecut, resentiment și neînțelegeri. Dar, uneori, este benefic pentru noi să ia infracțiuni. Uneori dificil pentru noi să ierte aproape sau departe. De ce? Pentru că așa am inconștient se protejeze. Cu iertare putem schimba situațiile dureroase în trecut, pur și simplu prin schimbarea atitudinii față de ei. Prin practicarea iertării poți împăca cu sine însuși - pentru sine, trecutul lui, părinții lui ierte. Iertarea poate vindeca nu numai viața, ci planeta ca întreg. Marele ar fi dacă toți oamenii sunt eliberați de ranchiună vechi, furie, susține unul de altul. Cu Iertarea poate vindeca chiar si multe boli fizice și boli, atâta timp în urmă a dovedit că fiecare boală - este inconștient, nu se manifestă și emoțiile neexaminate. Și cu ajutorul Iertarea ne putem da drumul situației sau emoție, ceea ce a condus la boala. Lipsa de iertare nu numai că face viața dificilă, dar, de asemenea, distruge trupul și sufletul. Și dacă folosiți această practică, puteți face viața mai ușoară și mai fericit.

De ce este uneori benefic pentru noi nu este de a ierta pe cei dragi sau prieteni? Faptul că se află adânc în frica: „Cum este - am deschis, și el (ea), din nou, am scuipat în suflet!“. Nu vrem să-l facă chiar mai greu. Iar unii dintre noi tânjește după răzbunare. Noi trebuie să înțelegem întotdeauna că refuzul de a ierta - este alegerea ta. Acum, dacă alegeți acest lucru, atât de important pentru tine să fii supărat, jignit, să se răzbune. Doar să își asume responsabilitatea pentru această alegere. Dar, dacă sunteți gata pentru a scăpa de emoțiile negative, tehnica Iertarea doar vă ajută să dați drumul durerii trecut.
Practicarea iertării, va fi capabil să ajute nu numai ei înșiși și pe cei dragi lor, dar, de asemenea, lumea ca un întreg.

------------------------------------------
Aveți dreptul să se gândească la mine ca tu de cuviință.
Am dreptul, nu sunt conforme cu ideea ta.)

articole similare