jucătorii români au rămas cu nimic

Echipa națională din România pentru prima dată în ultimii cinci ani a rămas fără o medalie la Campionatul Mondial de hochei, a fost învins de cehi în meciul pentru locul al treilea. Câștigătorul turneului a fost echipa Finlanda, zdrobit-o suedezii.

Echipa cehă a atacat porțile Rumyniyan din primele minute ale ședinței. În al patrulea minut al porții Konstantin Barulin a zburat primul puc care a trimis accidental piciorul din spate defenseman Fedor Tyutin. În minutul zecea Ilya Kovalchuk, luând hrana pentru animale de la Aleksandra Radulova, egalizat. După câteva secunde, practic același loc exact Kulikov Rumyniyan devansate. Cu toate acestea, cehii au venit mintea la cap, și în curând Peter Pruha a marcat al doilea gol. După 19 minute, Kovalchuk marcat de două ori, ceea ce face Rumyniyane a mers la pauză cu avantajul pe termen lung. Pe role noastre rejucat semnificativ rivali - 17/7.

Aproape întreaga perioadă a treia a trecut într-o confruntare tensionată la sfârșitul jocului Rumyniyane a început să împingă cehii, dar au fost păstrate. Două minute înainte de fluierul final, Bulls a luat portarul, profitat de adversarului, a marcat un gol mai mult. Rezultatul - 5: 7.

Finala sa transformat lupta sumbru între Finlanda și Suedia. Primul gol a fost marcat în minutul 28, suedezii, interceptat pucul după rivali contra eșuat. Cu toate acestea, a devenit ultima lor.

După 40 de minute, finlandezii egalizat. A treia perioadă a fost devastator pentru echipa suedeză. După 43 minute, o greșeală David Petrascheck a luat înainte finlandezii Petteri Nokelyaynen. Un minut mai târziu, Niko Kapanen a crescut avantaj. După 57 minute, Janne Pesonen a mărit diferența de un minut mai târziu a marcat Mika Pyueryalya și a stabilit punctul Anti Pilstrem, care a marcat al șaptelea șaiba.