CSKA Moscova a învins „Real“ în meciul pentru locul al treilea, România baschet

Firma de bate Madrid "Real" (94:70), baschet CSKA a terminat al treilea Euroliga.

De-a lungul celor 40 de minute, CSKA nu au permis adversarul său să vină. Mai mult decât atât, aproape tot meciul, au avut un avantaj de două cifre. Două dintre sezon de club mai de succes a început nervos joc în 5 minute de pornire tastând doar 10 puncte (7: 3 în favoarea CSKA). Urmat de „Real“ a redus de două ori diferența față de „-2“, iar spre sfârșitul primului trimestru al CSKA cu ușurință au mers mai departe. minute Mai puțin de doi ani și jumătate, au făcut o liniuță 9: 1 pentru prima dată și au „10“ (18: 8). Și pentru a rupe echipa a mers cu scorul 23:10. Mai mult decât atât, jucătorii de la „Real“ doar de două ori ajuns să joace și lubrifia toate 7 din cele trei-pointer.

Următoarele două perioade au terminat la egalitate. În timpul al doilea CSKA a condus "21" (41:20!), Dar apoi într-un puseu de minut ratat Madrid 8: 0. Dar deja în a treia „Transformers“, am încercat să obțină un adversar de trei ori mai redus diferența la 8 puncte, dar mai mulți bărbați armata nu l-au lăsat.

In ultimul trimestru al clubului spaniol a rămas timp de aproape 6 minute. Dar CSKA, în cele din urmă a devenit un control complet al situației. Segmentul final al meciului echipa armata a câștigat 13: 3, mărind avantajul la strivire „+24“.

Este de remarcat faptul că a arătat echipa de baschet ȚSKA, care a fost lipsit în semifinale cu „Olympiakos“. CSKA a făcut 21 asistă și la doar 6 jucători în echipa de puncte marcate cu două cifre - Kayl Hayns (14), Nando De Colo, Aaron Dzhekson (13), Vitaly Fridzon, Cory Higgins (12) și Andrey Vorontsevich (10) .