68 zile Lonely în Oceanul Atlantic

Fotografie: Arhiva eroului

O oportunitate incredibilă. Teodor Rezvoy - primul reprezentant al fostei Europe Uniunea Sovietică și de Est, a traversat Atlanticul într-o barcă cu vâsle. De două ori campion al „Guinness World Records“, a declarat Poporului aproximativ 68 zile singur pe apă, pe reinterpretarea vieții și fiecare moment stau pe marginea prăpastiei între viață și moarte.

dependență

Prima sa călătorie în Asia Centrală nici măcar nu amintesc. Nu pentru că nu a fost distractiv - doar atunci când am fost de aproximativ șase luni. Tatăl meu a fost un geolog, iar mama sa este ușor de a merge, asa ca rătăcesc literalmente de la naștere. Cred că călătoria una dintre cele mai mari plăceri ale vieții. O nouă călătorie este întotdeauna ușor de ton. Voi spune mai mult - mă simt un fel de break-up, în cazul în care să nu părăsească său natal Odesa, mai mult de un an.

Mai mult de două luni în ocean

Nu a fost prima persoană să înoate peste Oceanul Atlantic într-o barcă cu vâsle. Dar pentru mine această listă de oameni curajoși nu a fost un singur ucrainean, iar acest gând mi-a dat nici o odihnă. Învățarea de acest risc, toate nativ mai întâi un pic tensionată, dar nu vă descurajați, ci mai degrabă a sprijinit și a contribuit la a face călătoria cât mai sigure posibil.

Toate paddlers ocean va confirma faptul că cele mai dificile sunt primele două săptămâni în ocean. Din obiectivele planificate amână și conștientizarea răul de mare de timp, care va trebui să-și petreacă singur. Această perioadă de tranziție, în care mulți Vâslașii a luat decizia de a reveni la mal.

În timpul acestei călătorii să mă vadă vin pentru a înțelege de ce oamenii își riscă viața lor și du-te, de exemplu, în munți. Faptul că numai în timpul călătoriei prelungite și extreme o persoană are posibilitatea de a regândi multe lucruri.

În fiecare minut ședere între viață și moarte în ocean vă permite să fii sincer cu el însuși, care este mai dificil de realizat pe teren.

68 zile Lonely în Oceanul Atlantic

Mel Gibson și 30 de cutii de bere

De asemenea, în barca voi fi compania „Maestrul și Margareta“, volumul Zhvanetskogo și cartea pe psihologie. Mulți Vâslașii auzit că în timpul tranziției oceanului ca să vă rugăm sufletul de bere. Am oferit această nevoie și a plecat cu 30 de cutii de bere, fiecare dintre acestea fiind un duet cu minisalyami singurătății perfect diluat.

trecerea lor de Atlantic considerată cea mai periculoasă călătorie. La urma urmei, apa - element de complet străin, care nu este supus exact omul într-o barcă mică. Au existat atât de multe pericole în formă de furtuni și prădători.

De mai multe ori am fost aproape sa ciocnit cu o navă mare. Faptul că reflectoarele radar aproape nu au de lucru, atât de mici barca mea nu a fost vizibil. Îmi amintesc cum noaptea a mers pe punte și am văzut o navă uriașă care vine direct de la mine. Am început să strălucească o lanternă și numai după ce a fost văzut lansarea flare.

68 zile Lonely în Oceanul Atlantic

Ieșind pe teren

În cazul în care nu au fost decalate de mers, nimeni nu ar fi bănuit că ultimele două luni din viața mea am petrecut în compania de meduze și de ton. După o lungă ședere în mare, sistemul nostru vestibular se obisnuieste cu legănatul constantă. Ieșind pe teren, primele câteva ore, nu am putut merge în mod corespunzător, eu nici măcar nu a primit prin ușa de la prima încercare. După completarea tuturor documentelor necesare pentru serviciul de frontieră, primul lucru mâncat o friptură uriașă și Dorval la fructe și sucuri proaspete.

„Orice rezultat ar putea fi îmbunătățită, dar nu putem deveni primul, în cazul în care cineva prima a fost de până la tine“

68 zile Lonely în Oceanul Atlantic

Mulți oameni mă întreabă dacă am primit recompensă materială pentru această înregistrare. De fapt, acesta cântărește un certificat pe peretele meu - asta e tot. Cel mai important avantaj al oricăror înregistrări care, în viitor, mult mai ușor de a găsi sponsori pentru noi expediții. La urma urmei, campion devine celebru și interesul mass-media în personalitatea lui crește.

De exemplu, trecerea de la Atlantic mi-a luat aproximativ 100 000 $ - de la călătorie la Kiev pentru o viză, care se încheie cu achiziționarea de produse și închirieri auto pentru transportul de bărci.

68 zile Lonely în Oceanul Atlantic
68 zile Lonely în Oceanul Atlantic

Fără umor - oriunde

Fiecare eveniment excursie de complicații neprevăzute, și este relevant pentru ei, cu umor, nu doar ma salvat. În timpul călătoriei pereche este important să avem un meci de companie opinii cu privire la viața și simțul umorului. La urma urmei, în cazul în care o persoană nu este în mod adecvat răspunde la forță majoră, succesul expediției poate fi în pericol.

  • 68 zile Lonely în Oceanul Atlantic
    Scoateți proba: un test onest de lapte Ucrainei

Subiecții "Creați un cont Sondaj produs Organіchne.Etno" 2.5% Plastic bottle 16.70 USD "linie albă" 2,5% Plastic bottle 13.65 USD „Selyanske» 2,6% Tetra [...]

  • 68 zile Lonely în Oceanul Atlantic
    În cazul în care la Kiev pentru a da lucruri, pantofi și cărți care nu mai sunt necesare
  • 68 zile Lonely în Oceanul Atlantic
    în vârstă de 22 de ani, a lansat sistemul de curățare spre ocean din lume

    Ideea de poluare nemarginit ocean au vizitat Olanda Bojana trimite în 16 de ani la momentul concediu în Grecia. De atunci, [...]

  • 68 zile Lonely în Oceanul Atlantic
    13 branduri care ar trebui să cumpere tricouri

    2 Kolori experimentele sale de design îndrăzneț și tendințele modei de potrivire, 2KOLYORY transformă rochie tradițională într-un element de modă modern al dulapului. Scopul brandului [...]

    articole similare