60 lecții de viață de la Homer Simpson

Homer Simpson este de 60 de ani. Și este o scuză bună pentru a aminti seria de desene animate minunat și 60 zicalele witty caracter iconic de auto-dezvoltare, realizări de carieră, valorile familiei, dragostea și multe alte lucruri. )

Despre auto-dezvoltare

1. Copii, ați încercat cel mai bun și încă nu a reușit. Concluzie: nu încercați.

2. Fiul, dacă doriți cu adevărat să realizeze ceva în viață, au o mulțime de lucru pe ea. Și acum, în liniște a anunțat astăzi numerele de loterie câștigătoare.

3. Toată viața mea am avut un vis: de a atinge toate obiectivele lor.

4. În cazul în care este dificil să faci ceva, nu ar trebui să facă.

5. În cazul în care prima încercare nu funcționează, renunta.

6. Hărnicia - primul pas spre eșec.

7. Nu contează cât de bun ești în unele moduri de a înțelege, există întotdeauna un milion de oameni, ceea ce face chiar mai bine.

8. Bere - cauza și soluție la toate problemele vieții.

9. Cărțile sunt inutile! Am citit doar un singur - „To Kill a Mockingbird“ - și nu am primit un indiciu despre cum să ucidă mimidele. Desigur, ea ma învățat să nu judeca o persoană de culoarea pielii sale, dar la ce bun mi-a dat?

10. Fiule, aceasta este singura dată când am să-l spun. Joaca prost.

11. Nu este ușor să fie rupt între soția gravidă și neliniștiți copil. dar mi opt ore la televizor, eu încă sculptat.

12. Singura modalitate de a obține toată lumea să se gândească la tine bine - pentru a vă asigura că toate gândit de ei înșiși rău. M-am săturat de toate plăcerea de a oferi să se gândească bine de tine.

Despre realizări de carieră

13. Există trei fraze care aveți nevoie pentru a transporta cu ei prin viata. Prima: „Acoperă-mă.“ Al doilea: „Oh, idee bună, șeful“ În al treilea rând: „Când am ajuns, era deja.“

14. În cazul în care lucrarea este ceva nu merge bine, fac obiectul unui dumping totul pe tipul care nu vorbește în limba engleză.

15. Cred că, Smithers ma angajat pentru capacitatea sa de a motiva pe ceilalți. Acum, când sunt în jur, toți spun că au nevoie să lucreze de două ori mai mult.

16. Omoara seful. Rise dacă mâna mea să-și îndeplinească visul american?

17. Nu-ți place slujba ta, dar nu te duci în grevă. Tu du-te la muncă în fiecare zi și fă-o într-un fel. Este modul american.

18. El a adormit într-o întâlnire? N-am dormit, am fost beat.

19. Munca este munca. Să luăm, de exemplu, pe mine. În cazul în care fabrica mea polueaza apa si otrava oraș, în conformitate cu logica ta, eu trebuie să fie vinovat.

20. Marge: „Homer, suna fabrica. Se spune că, dacă nu vii mâine, luni nu pot fi afișate. " Homer: „Yoo-hoo! week-end patru zile! "

21. Este posibil să se lucreze mai multe locuri de muncă, în același timp, și încă să fie leneș.

22. Dă-un om un pește și el va manca pentru intreaga zi. Învață-un om să pescuiască și el va prinde pe un cârlig în spatele pleoapei, sau ceva de genul asta.

Despre valorile familiei

23. Marge, într-o minciună implică două. O să mintă și unul pentru a asculta.

24. Fiul, în acest sport nu este important pentru a câștiga sau pierde. Principalul lucru pe care a reușit să se îmbete.

25. străini spațiu! Te rog, nu mă mânca! Am o soție și copii. Mănâncă-le!

26. oamenii vechi nu au nevoie de companie. Ei au nevoie pentru a izola și de a studia pentru a afla dacă orice material util pentru noi.

27. Bart, cu 10 000 $ am fi milionari. Am putea cumpăra ceva, cum ar fi ... dragoste!

28. Marge, nu te deranja pe băiat! Este important să învețe cum să se sustragă angajamentelor. Aceasta este ceea ce ne diferențiază de animale.

29. Încă o oră din noapte. Mai bine du-te acasă și petrece ceva timp cu copiii.

30. Codul de schoolyard, Marge! Regulile care fac un om dintr-un băiat. Să vedem ... Eu nu bârfesc. face intotdeauna distractiv de cei care sunt diferiți de tine. N-am spus nimic până nu sunt sigur că toți ceilalți gândește la fel ca tine. Ce altceva.

31. Dacă nu vă faceți griji, nu înseamnă că eu nu înțeleg.

32. Tată, ai făcut o mulțime de lucruri bune în viață, dar sunt foarte vechi, iar oamenii bătrâni sunt inutile.

33. Eu văd zâmbetele copiilor lor. Și am înțeles că ei au început ceva rău.

34. Mama mea a spus odată că singurul lucru care mă bântuie. Ea a spus: „Homer, ești o mare dezamăgire.“ Ceea ce, la urma urmei, ea a avut în minte.

35. Tatăl meu nu a crezut în mine. Nu voi repeta greșelile lui: de acum încolo voi fi mai blândă cu fiul său. Și mai dur cu tatăl ei.

36. Papa a vrut să spună că familia - un sicriu, si copii - unghiile în capac.

37. Știi, băieți, un reactor nuclear ca o femeie. Este necesar doar să citească instrucțiunile și timp pentru a apăsa butonul din dreapta.

38. Fiul femeilor ca berea. Miros bine, arata bine, și sunteți gata să-și intensifice peste propria mama ta doar pentru a le obține. Dar nu se opresc la unul.

39. Atunci când este vorba de complimente, femeile sunt sug sângele nesățioși monștri și cer mai mult, mai mult și mai mult. Dar dacă pentru a satisface dorința lor, taxa va fi dulce.

40. Daca o femeie spune că totul este bine. Prin urmare, nu este așa. Și dacă ea spune că nu este așa. Prin urmare, toate nu este așa.

41. Nu voi minți în același pat cu o femeie care crede că sunt leneș. Să zastelet în canapea camera de zi. Vreau să dorm.

42. Marge, nu vreau să te sperii, dar cred că te iubesc ...

43. Oh, nu! Ce-am făcut! Am rupt Piggy micul meu băiat! Și pentru ce? La doar câțiva cenți mizerabile, nu sunt suficiente chiar si pentru o bere. Stai puțin, să numărat și asigurați-vă că ... nici măcar aproape.

44. E în regulă, nu intrați în panică. În cazul în care câștiga bani prin vânzarea de un rinichi. Ambele Nu-mi pasă de nimic.

45. Fool și bani despărțit repede. Mi-ar fi plătit mult pentru cineva care ar explica-mi acest model.

Despre filozofie, religie și educație

46. ​​Nu sunt un tip rău! Eu lucrez foarte mult, îmi iubesc copiii mei. Deci, de ce ar trebui să petrec jumătate auzul duminică cu privire la modul în care mă duc în iad?

47. Care este punctul de a ieși din casă? Noi încă de fiecare dată pentru a merge înapoi.

48. Silly risc dă sens vieții.

49. Desigur, totul va părea rău dacă vă amintiți despre asta.

50. Nu pot să cred! Citirea și scrierea sunt de fapt aduce rezultate.

51. Și când în final, am înțeles? Soluția la toate problemele vieții nu sunt în partea de jos a sticlei, și la televizor!

52. Cum se poate face educație mă simt mai inteligent? De fiecare dată când fac ceva memorabil, este ceva ce are loc vypihnuv de ceva creier vechi. La fel ca în momentul în care m-am dus la cursurile de luare de vin, și apoi a uitat cum să conducă.

53. Oamenii pot veni cu statistici pentru a dovedi nimic. 14% dintre oameni știu că.

54. Situația de fapt absolut lipsit de sens. Puteți utiliza fapte pentru a dovedi orice ficțiune.

Despre importante lucruri în viață

55. Fiind populară - asta e cel mai important lucru din lume.

56. Berea ... Singura mea slăbiciune. Călcâiul lui Ahile mea, dacă vrei.

57. Nu se pot da vina întotdeauna ceva. Invinovatesti o dată și în liniște trăi.

58. Pentru a fi iubit, trebuie sa fie totul bine in fiecare zi. Pentru a urî, pentru tensionarea nu este deloc necesar.

59. De acum încolo, voi aștept cu nerăbdare să întregul rând. Oh, Doamne! Mâine va avea loc un eveniment special: două bănci pian pentru prețul de unul! Oh-oh-oh, ar fi, probabil, mâine!

60. Și eu fac acest lucru pentru ceva de făcut?

articole similare