35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

Buna ziua!

▓⚗_⚗▓ ♫ Alexander Manotskov - Când voi crește mare

Cartea- este unul din fenomenele ciudate care lasă viața noastră nepredskazumye gânduri după ce a citit generează noi plânge, râde, lupta împotriva perete, și multe alte lucruri ciudate. Ea ne poate arunca într-una din zonele sarace ale Americii, și pot sta la aceeași masă cu Regina Scoției. În general, însă, acest lucru și specifică, dar este mult mai util decât același televizor. Unghiul la care nu vede. Desigur, cărțile sunt inutile și rele. Nici unul dintre acestea nu a fost încă interzis. Noi nu esti perfecta cu tine. ca, într-adevăr, și cei care scriu așa. Și există și cele care conțin un amestec coroziv din două ingrediente: motive pozitive și negative. Ei bine, cred că a creat Gaval'da ca creatura despre care vom vorbi astăzi.

35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

În primul rând o idee adecvată după mai multe lecturi a fost ceva: este în valoare de ea? Sincer, eu încă nu pot răspunde la această întrebare. Desigur, noi nu trebuie să se întoarcă, și dacă este necesar să se uite înapoi?

35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

Ce spune atunci am plans pentru o lungă perioadă de timp. Și motivul pentru asta? Gaval'da poate doar un scriitor, dar el știe toate punctele slabe ale sufletelor noastre nevinovate. Ea literalmente din mijlocul cărții ne apucă de nas și duce până la capăt, până când nu ne-am simtit momente triste din cartea în sine, până când el a amintit de o situație similară, dar din viața noastră. N-am vrut să lase spoilere aici, dar această carte va afecta pe cei care și-au pierdut cumva cei dragi, ei bine, sau se simt linia între cum să-și piardă ceva valoros.

35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

În aceeași timp, apreciez și am urât această carte:

Toate cărțile au ca scop motivarea la realizarea obiectivelor / gândurile / visele, să lupte între ele și cu cadrul, care construiește, la fel ca Zidul chinezesc, societatea. Dragostea ei necondiționat pentru istorisirea luptei (acest lucru este indicat la sfârșitul lucrării), pentru recunoașterea validității, pentru cald și motivele pentru situația. Nu-mi place pentru amestec viscos de lene, disperare și resemnare. Vei intelege ce vreau sa spun imediat citit ca o carte.

Ceea ce am scobit pentru el însuși din carte:

În primul rând, societatea nu va fi niciodată de tine fundamenta, prin urmare, draga mea, tu fie du-te și Revesz toată noaptea (și ceva care nu conduce), sau imediat să ia și de a face ceva cu adevărat util și necesar. Al doilea nu este niciodată să renunțe, și de a face ceea ce crezi este corect.

35 Kilo speranță, Anna Gavalda - „30 de minute

Straduiti, zâmbet, se bucură de victoriile, cred în tine și apoi totul va fi bine.

Vă mulțumim pentru oprirea de către să mă vezi! Mult noroc și prosperitate.

De fapt, această frază este în cartea în sine. Eu doar prefacut pentru tine :)
Sper să vă placă.

articole similare