25 fapte despre tatăl meu minunat


Citind numeroasele povestiri despre părinți, de asemenea, m-am decis să scriu despre ea. În acest moment, despre tata, iar următorul despre mama mea.

1. Tata ma învățat astfel de lucruri importante, cum ar fi nuci fisura ușilor, face spumă rapid și corect în baie (este necesar să se consolideze cap, apăsând cu jet său deget), se fierbe creveți, cărți de joc (acroșare, cu toate acestea, au învățat mama mea), a pus placa, cântă cântec „în jurul unor evrei“ și „prostule, am umplut“.

2. Ca un copil, tata mi-a găsit o mulțime de lecții. Pentru mine, ca un copil numai, am fost de multe ori plictisit, am apropiat de Papa și a spus: Tată, găsește-mi un loc de muncă. Și a găsit: taie imagini din cărți (nu e groază, așa cum spun mulți, e mare - se taie și să se joace cu figuri sculptate), pentru a juca cutii de popice din aluminiu, construind o casă de păpuși din cutie să se joace cu păpuși în Jocurile Olimpice.

3. Tata o dată la un moment dat a fost un polițist. Cele mai multe dintre toate îi plăcea să păzească locurile. Fotografii vechi ale papei și toți colegii săi - milițieni sovietici ochi veseli buni. Și ofițerii de aplicare a legii ei înșiși nu seamănă în nici un fel de „politisti“ din aceeași serie, și altele asemenea, mai degrabă, să „unchilor stop“.

5. Tata iubește pisicile și pisicile place Papa. Chiar chikanutaya nostru Jeanne ia permis să accident vascular cerebral însuși, cu toate că toate celelalte musca ca Piranha.

6. Papa și-a însușit și a început să folosească torrente pentru mai mulți ani înainte

7. Papa nu se schimbă niciodată - dacă el cumpără ceva pentru mine, că într-o cantitate mare în cazul în Kinder Surprise - toată cutia, în cazul în care ciocolata dintr-o dată la zece. Odată ce mi-a dat o cutie mare de cărți din seria „detectiv pentru copii“, au fost șaptezeci de bucăți. Și lucru ciudat - împarte 10-15 mingi pentru rachete de tenis de masă cu aceasta nu înseamnă. Tata a crezut că ei înșiși mă vor aduce o mulțime de bucurie. Și el a avut dreptate!

8. Papa este un fan al echipei CSKA și bate pe masă, vizionarea de fotbal și îngrijorătoare despre echipa ta preferată.

9. Papa se teme de albine, viespi și alte zhuzh. Zburase în camera ucide în condiții de siguranță mama și tata, așa cum am uitam cu nerabdare de pe coridor.


10. Papa știe cum să cânte la chitară. Privind la ea, de asemenea, am învățat să joace câteva cântece și chiar compus o parte din sale. Dar apoi a abandonat această afacere

11. Tata mi-a arătat la Moscova. De la el am văzut prima Piața Roșie, Exhibition Center, grădina zoologică, planetariu și în alte locuri

12. Odată ce ne-am dus cu tata pe autobuz, am mâncat semințele și coaja aruncate pe podea. Nu știu ce a venit peste mine. Papa era îngrozit, îi era rușine. El mi-a spus de șase ani: „Ei bine, ești de la Moscova, acesta este orașul tău, deci este posibil Cum să se comporte cu demnitate?“ Am dat seama, și de atunci încerc să se comporte decent.

13. Înainte de a merge la culcare tata mi-a spus să nu basme, și tot felul de povești, pe care am numit „ca terenul este aranjat.“ I-am spus, tată, spune-mi cum este aranjat terenul. Tata a spus, de exemplu, mantaua și crusta sau inelele de la Moscova noastre, despre etimologia pe străzile din Moscova, planetele care gravitează în jurul Soarelui, o mulțime de foarte diferite.

14. Tata ma încurajat întotdeauna pentru a alege un pepene verde cu o lingura, nu se taie în bucăți

15. Tata, uneori, luând-mă pe o sanie pentru mai mulți kilometri, undeva în afara orașului, în cazul în care nimeni nu a plecat înainte de e uman

17. Tata iubește complet diferite tipuri de muzică, și îi place să-l audă tare

18. Tata mi-a scris în biblioteca pentru copii, a fost doar o lume de basm pentru mine! Deci, multe cărți, și orice se poate împrumuta!

19. Când Papa plictisit racla tigaie gras, el sterge-l cu o cârpă uscată. Mamă, nu par să știe despre ea

20. Tata mi-a cumpărat o pereche de binoclu adevărată, și cu nerăbdare am privi în fereastra greșit.

21. Papa de multe ori ma rostogolit pe barca

22. Cel mai adesea bufeuri tata ma sunat pulque Gavrik și Koldybala. Din gura lui suna foarte drăguț!

23. Când tatăl meu ma întâlnit la școală, colegii au considerat că a fost fratele meu mai mare

25. Îmi place foarte mult

articole similare