2 metode de a contacta o pălărie cu urechi de pisică

2 metode de a contacta o pălărie cu urechi de pisică

Iată o pălărie cu urechi de pisică - chiar mi-ar fi mers). Îmi pare rău, nu știu cum să tricot. Explicația de tricotat pentru mai multe rukastogo:

Un membru existent în două moduri - o „adevărată“ ... și pentru cineva ca mine, să zicem;). 1. Cum ar fi Lindsay Lohan- se potrivesc într-un cerc, cu ace, de exemplu, № 10, este necesar 5 unități.

Noi colectăm 45 bucle și tricot 13 rânduri, alternând partea de dedesubt și bucla din față, iar rândul următor din contra - pe partea din față a face greșit și pe partea din față - greșit. Astfel corespund guma. Și apoi - 10 langa fata cautati, foarte simplu. Începând cu 24 rânduri diminuează în fiecare secundă rând (adică, printr-un număr) la începutul și la sfârșitul fiecărei spițe de o buclă (de ex. Provyazyvaem împreună două bucle din față) de 4 ori. Se pare că fiecare spiței te scade pe 2 bucle și, în consecință, în fiecare 8petel rând. În ultimul rând provyazyvaem la fiecare două bucle împreună, înăsprirea lațul și restul.

Cel mai interesant - cum să facă urechi.

Acestea sunt realizate în două faze: urechi inferioare: conta pe mijlocul a capacului de fund 11 bucle, dactilografiat pe o parte a 11 cusături și tricota în jos, diminuează printr-o serie de margini, înainte și după margine. Când spițele va fi de 5 sts, provyazyvaem de o buclă. Următoarea cârlig ia provyazyvaem și ochiurile de 28 cm. Doar urechea provyazyvem pe cealaltă parte. Urechile de sus. 1ryad coloană provyazyvaem 2 aer bucla 4 fără buclă nakida mai întâi. 2ryad 2 st.b.n. fiecare st.b.n. rândul anterior = 8 st.b.n 3ryad: tricot, fără a crește într-un cerc 4ryad = 8 st.b.n: câștig printr-un singur st.b.n. = 12 st.b.n 5ryad: tricot, fără a crește = 12 st.b.n sews lamelele superioare. Gata!

2. Acum pași mai simple și - clasa maestru de pălării de tricotat cu banda de urechi de pisică de cauciuc (aici original, dar în limba engleză).

Spre deosebire de prima metodă este că există cusături și nu va coborî urechile, acoperi propriu.

Spițele din nou 10, formați 60 bucle și tricota bandă elastică 14 rânduri.

Apoi, 40 rânduri de cusatura satin.

laterale Sew și o parte superioară

Am pus pe capul produsului rezultat al pătrat și cum spune fiica mea, un mare iubitor de lut - „pinch“ în colțuri „urechi“ repara imediat copci lor.

Același principiu poate fi pur și simplu și coase overlock pe mâini sau - lână sau un pulover vechi.

Iarna ar trebui să fie rece). Ambele capace corespund maxim 2 zile, izolati;)?

  • accesorii
  • , Master - class
  • , pălărie
  • , tricotare