2 ani, fără Steve 11 lecții despre efectuarea de prezentări de la Steve Jobs

2 ani, fără Steve 11 lecții despre efectuarea de prezentări de la Steve Jobs

Burn ideea ta!
Stiv Dzhobs a fost obsedat cu design-ul, el a iubit noul său produs. „Pare doar al naibii de bine,“ - zâmbind larg, a spus el, arătând iPhone pentru prima dată. Locuri de munca pasionat de fraze de genul „rece“, „minunat“ sau „mare“, pentru că el chiar a crezut. Dacă nu „arde“ ideea ta, atunci celălalt nu va fi în măsură să „lumină“.

Paint avantaje.
Personajul negativ este dezvăluit, eroul este prezentat. Acum este necesar să se picteze calitățile sale pozitive în toate culorile. În acest caz, interfața cu utilizatorul multi-touch. Iată cum a depus Jobs: „Aceasta este adevarata magie. Nu aveți nevoie de un stylus. Display-ul cât mai exactă a tuturor. Se ignoră atingeri nedorite. El este super inteligent. Puteți efectua acțiuni pe ea câteva degete ".

Face un simplu slide-uri, vizuale.
În medie, un singur diapozitiv PowerPoint se potrivesc patruzeci de cuvinte. În primele trei minute ale prezentării Stiv Dzhobs iPhone foloseste un total de nouăsprezece cuvinte (douăzeci și unu, dacă luăm în considerare data).

Ei bine pregătiți-vă, o mulțime de practică.
Neînțelegerea cu Clicker învață o altă mare lecție tuturor vorbitorilor. Locuri de munca glumit, a spus povestea, și a revenit la discursul său, ca echipa sa rezolvat problema. A fost dificil să conducă la confuzii. Jobs a fost cunoscut pentru abordarea sa de formare. El a repetat scena timp de ore timp de mai multe săptămâni înainte de lansarea produsului principal. El a știut fiecare detaliu al fiecărei demonstrații și fiecare font pe fiecare diapozitiv. Ca urmare, prezentarea a fost impecabil. Oamenii de multe ori se plâng: „Eu încă nu primesc la fel de buna ca cea a Steve Jobs“ Desigur - ore și ore de practică permis locuri de muncă conduce prezentări în mod natural, fără probleme și fără stres.

Încurajează publicul.
Locuri de munca placut pentru a termina de vorbire cuvintele sale de inspirație și înălțătoare. Prezentarea iPhone a ajuns cu aceste cuvinte: „Eu nu am dormit deloc azi-noapte. Sunt foarte îngrijorat cu privire la modul în care lucrurile vor avea loc astăzi ... E un vechi Ueyn Grettski citat [un bine-cunoscut canadian de hochei jucător], pe care o iubesc. „Mă rostogolesc unde pucul va fi, nu acolo unde era.“ Am încercat întotdeauna să facă acest lucru în Apple de la început. Și vom face mereu acest lucru. "

Stiv Dzhobs învățat divertisment, informații și inspiră publicul la fiecare prezentare. Tu, de asemenea, astfel încât să puteți. Trebuie să lucrăm, planifica și de a crea, dar dacă cineva este dispus să asculte ideile, merită efortul.

articole similare