15 Secretele de o spălare bună

Am cumparat recent un nou trei bluze. prețurile de îmbrăcăminte am fost neplăcut surprins, și m-am gândit în primul rând despre cum să păstreze achizițiile lor pentru o perioadă lungă de timp.


Sincer, nu m-am gândit în mod special cu privire la această problemă. Am stat pulover? Nu contează, vom cumpăra un altul! Decolorată bluză? Ei bine! Și după publicarea decretului și o scădere bruscă a fluxurilor financiare ale familiei noastre, am început să apreciez mai mult lucrurile, echipamente si mobilier.

Subiectul de azi, aș dori să dedic secretele spălare. Destul de des eu nu sunt mulțumit de rezultate. Ce și cum să se îmbunătățească, am avut nici o idee.

Credeți că prima dată când am încercat să decolora lucru din '32? Și am fost plăcut surprins de rezultat. O bluză din bumbac alb-mi place opiniile lor pentru câteva zile.

De exemplu, unele lucruri nu trebuie să fie spălate la o temperatură de peste 30 de grade, nu sunt presare sau călcat. De asemenea, nu fi leneș unele dintre ele spălate de mână.


Înainte de a începe de spălat, trebuie să sortați rufele la culoare și alb. De asemenea, este o idee bună să împartă hainele în funcție de tipul de țesut.

Apoi, lucrurile vytrusit perie de praf și murdar, scuturați praful din buzunare. La fel de important este alegerea pulbere și regimul de spălare corectă.

Una dintre condițiile de spălare rezultate bune este apa moale. Dar dacă, în cazul apei dure în apartamentul nostru, suntem un pic pe ceea ce putem influenta, atunci totul altceva este în mâinile noastre.

Și ce sfat poți împărtăși despre spălarea?

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

15 Secretele de o spălare bună

articole similare