13 citate inspirationale despre dificultățile biruitori

Antreprenoriatul - aceasta este una dintre cele mai importante locuri de muncă din lume, dar este ușor? Suntem dedicați și gata de a cuceri lumea. dar uneori se lovesc de obstacole serioase care par de netrecut. Din acest motiv, mulți dintre antreprenori să renunțe. Și acest lucru nu este deloc imposibil de făcut!

13 citate inspirationale despre dificultățile biruitori

Ei bine, aici sunt 13 citate care inspiră pentru a depăși obstacolele, pentru a construi afacerea și viața ta, te va iubi!

.. 1. „Nu încerc să mă ascund de ei înșiși și pe alții greșelile lor, fugind de mine le-am învățat Cele mai bune lecții de viață sunt construite pe eșecurile noastre Dacă corect le percepem. - ca lecție erori sunt scuzabile, cu excepția cazului în pagubele produse de acestea. nu prea mare sau, așa cum se spune în Texas, „indiferent de cât de mult lapte ai vărsat până când aveți o vacă“ - Jevonnah R. Ellison.

2. „Ia timp Ia o pauza cu un cap limpede, uita-te la problema și întrebați-vă dacă toate atât de rău cum pare ..“ - Dale Thomas Vaughn

3. „Am o listă de lucruri, pe care le numesc“ lista dată lucruri imposibile. „Este plin de obiective pe care am crezut odată imposibil de atins (câștiga 5.000 $ pentru a sprijini un stil de viață sănătos. Pentru a termina o magistratură, care va avea loc în zbor de 18 ore, etc.) . Aceasta este o mare memento că ați depăși obstacolele care par de netrecut „. - Chelsea Turner Avery

4. „Scutit repede. Fă ceva care vă va aduce un pic, dar o victorie. Acesta oferă inerția de acțiune și dă încrederea în sine, deschizând calea spre soluții înțelepte și semnificative.“ - Hani Mourra

5. „Cred că supervazhnye pauză și să ceară sfatul. Nimic nu va deschide ochii ca să-l un mentor înțelept, consilier sau un prieten bun face.“ - Zech Newman

6. „Vei depăși dificultățile, este suficient pentru a identifica în mod corect cauza. Evaluează imaginea de ansamblu a lucrurilor, situație, problemă, și apoi uita-te la posibilitatea de by-pass sale. Concentrându-se pe problema poate fi mult mai complexă și mai mult decât soluția de mari consumatoare de energie. Pe de altă parte, obstacole poate duce la o mai degrabă soluții creative și inteligente, pe care nu s-ar fi întâmplat dacă nu ați vizitat în această situație. " - Kingsley Grant

7. „Eu mai degrabă cred că nu sunt obstacole, ci de unii catalizatori sau acceleratoare. Doar un mic deal, ne-am oprit la acest lucru și a început să coboare pe ea, la o rată mai mare, am ajunge rapid la obiectivele lor. Într-un mod măsurat niciodată găsi ceva instructiv, astfel încât prinde această șansă de a mă îmbunătăți! " - Michelle Colon-Johnson

8. „Am scris obiectivele pe hârtie. El a făcut la sarcinile impresionante și mari, și apoi le-au rupt în sub mici, sub forma unui algoritm care mă va ajuta să se ocupe de ea. Dacă tot mică problemă sub-mare, eu trec pe ea. Scopul este pentru a depăși dificultățile mari și pentru a atinge obiectivele mari. decide următoarele sarcini mai mici, mult mai ușor. Încercați-l, va aduce plăcere! " - Michael Wayne

9. „Dacă vorbim serios, am găsit cel mai bun mod de a face față dificultăților și este - .. Pentru a cere ajutorul oricui sincer și onest poate avea doar informații sau sfaturi pe care le pot utiliza pentru a atinge obiectivele Este un tip special de comunicare. care apare între oameni, care deschide noi posibilități și căi sau înțelegere, pur și simplu banale de munca în echipă și importanța refractarității în ea. succesul ca un antreprenor pentru cea mai mare parte prins cu mine, din cauza faptului că oamenii buni și înțelepți ascultat cererile mele și mi-a împărtășit experiența lor. " - Andi Cumbo-Floyd

10. „Obstacolele pe cale de a fi o problemă numai. Când opriți din cauza asta. Lasă-l să te oprească. Acțiunea, mișcare, locul de muncă! Nu te vor bloca calea, dacă vă decideți să rotiți ușor spre stânga, la dreapta sau la toate în jurul acestuia de mai sus sau mai jos. Evaluarea oportunităților Superdimensiunea numărul lor, nu se opresc și să rămână axat pe acțiunile care vor ajuta să vă mențineți pe linia de plutire! nu încerca să te minți singur și apoi găsi o cale în jurul valorii de! " - Mary Kathryn Johnson

11. „Am literalmente fizzled am realizat un astfel de lucru. Când încercați prea greu pentru a muta piatra uriașă de la locul, devine și mai dificilă, și m-am oprit complet eliberat de problema mintea ta, doar gândesc la asta o vreme, concentrându-se pe. . lucruri care se hrănesc sufletul meu și ori de câte ori o problemă pare de nerezolvat, eu doar dau mintea subconștientă, iar răspunsul va veni întotdeauna la momentul potrivit (și, uneori, momentul potrivit - trei dimineața) -! Denise Griffitts

12. „Du-te înapoi la început și să facă o acțiune puternic nesimțit. Ceva. Ce te-a adus succes în trecut (luând în considerare nu numai de interesele proprii, munca în echipă, un sfat bun, un umăr prietenos sau ceva de genul asta). Acest lucru este aproape sigur va merge de data asta. nu poate controla întotdeauna ceea ce a cauzat problema, dar poate pe de altă parte, să elimine efectele asupra cât de mult este necesar. Boulders ei înșiși nu se schimbă poziția, se mută oameni! Avem nevoie doar de a începe mutarea asta aici " bolovan. „eu stau în cale, sau o post ratsya care poate trece prin ea. " - Jimmy Burgess

13. „Nimeni nu om de afaceri inteligent nu se va angaja în activități la limita libertatea lui sau a ei, și ne rupe sabia, zbura și a alerga, în scopul de a atinge, se poate presupune că dificultățile - .. Este cineva sau ceva care Ea ne protejează de acest lucru foarte concentrat pe libertatea de ședere realizarea libertății de acțiune și de alegere, și să uitați despre toate aceste umflaturi pe drum. -. doar o cale care vă va duce la obiectivul " - Matt Ledgerwood

articole similare