11 modalități de a obține rapid scăpa de leziuni la rece pe organele genitale, health66

11 modalități de a obține rapid scăpa de leziuni la rece pe organele genitale, health66
Herpesul genital provoacă disconfort imens. Odată ajuns în corpul uman odată ce virusul herpetic rămâne acolo pentru totdeauna.

Ea se manifestă prin scăderea imunității. Acesta se transmite de la o persoană bolnavă de contact-uz casnic, sexual și în alte moduri. Acesta poate fi transmis prin sarut, lenjerie de pat, articole de igienă personală, articole de uz casnic, ustensile de bucătărie. Virusul este viabil pentru o lungă perioadă de timp pe toate suprafețele.

Cât de repede și permanent a scăpa de leziuni herpetice pe organele genitale?

  • Normalizarea starea psiho-emoțională

Conform tabelului Luizy Hei „boală fizică și rădăcina lor corespunzătoare determină un nivel psihologic“, cauza probabilă: Credința în păcat și au nevoie de sex pentru pedeapsă. Sentimentul de rușine. Credința într-un Dumnezeu pedepsind. Ostilitate la organele genitale. Vinovatia de natură sexuală. Nevoia de pedeapsă. Încrederea că organele genitale sunt păcătoase sau necurat.

Pentru tratamentul herpesului genital în mod constant repeta pentru mine fraza: „Îmi place și bucuria, și să accepte sexualitatea mea și manifestările sale. Accept numai gânduri care dau mă sprijine și să îmbunătățească sănătatea mea. Totul este normal și natural în mine. Sunt încurajat de sexualitatea mea și corpul meu. "

Este necesar să se exercite în mod regulat, să adere la nutriție adecvată, pentru a putea să se relaxeze. Începe să dezvolte procesul de întărire.

În nici un caz nu se deschid bulele nu jupui crusta formată pe buze. Deoarece virusul se răspândește doar prin corpul în contact cu alte porțiuni.

Pentru a nu infecta alți membri ai familiei sau a mediului, folosind doar propriile lor articole de igienă, de uz casnic și ustensile personale. Evitați contactul corpului: saruta contact, sexual înainte de dispariția completă a simptomelor

  • Utilizați agent antiviral extern

Aplicați o cremă sau un unguent este de multe ori în timpul zilei, în conformitate cu instrucțiunile.

Interferonul unguent de 3-6 ori pe zi 5-12 zile.

unguent aciclovir sau cremă. Unguentul aplicat pe zona afectată a pielii și mucoaselor, la intervale regulate până la 5-6 ori pe zi. Pentru a evita autointoxication procedura recomandată în vârfurile degetelor și / sau mănuși.

Antivirala grup de medicamente stimula producerea de interferoni, care va primi rapid și permanent scăpa de virus.

Acest lucru poate fi Amiksin (tilorona, Lavomax). Medicamentul este luat de schema: primele 2 zile 1 comprimat 1 dată pe zi, apoi se trece la o doză de 1 comprimat pe zi, pentru un total de 20 tablete.
Kagocel numit 2 comprimate de 3 ori pe zi timp de 5 zile. Rubrica doză - 30 comprimate.

Între recurențe indicate vaccinare imunoglobulina antiherpethetical (Sandoglobulin, intraglobulin, gammavenin).

medicament antiviral selectează medicul în timpul examinării. Acest lucru poate fi aciclovir, famciclovir (Famvir) sau valacyclovir (Valtrex).

11 modalități de a obține rapid scăpa de leziuni la rece pe organele genitale, health66

  • Utilizați o terapie cuprinzătoare de droguri

Pentru herpes pe organele genitale au trecut rapid și permanent, folosiți unguent pentru uz extern, și tablete interior.

Nu încercați pentru a trata herpesul iod și verde strălucitor. Aplicați unguentul pentru alte scopuri.

  • Pentru a face o baie pentru a ameliora simptomele

Poti reduce disconfortul in timpul urinarii si elimina stare generală de rău, o baie sau un duș cald și înmuiere organele genitale cu apa calda de mai multe ori pe zi.

Pantaloni din material sintetic nu „respira“. Chiloți de bumbac nu permite să întârzie procesul de vindecare.

Mesaj de navigare

articole similare