10 trucuri pentru a purta ruj bold

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Dacă experimentați cu nuanțe îndrăznețe de ruj pentru prima dată, nu încercați culori prea luminoase dintr-o dată. Pentru a se obișnui cu ruj îndrăzneț, este mai bine să înceapă cu un strat de vopsea și, treptat, construi mai mult de culoare cu strălucire.

Dacă sunteți gata pentru un mod mai dramatic, pentru a afla cum sa poarte ruj luminos, de la selectarea nuanta potrivita pentru a se asigura că acesta stă în loc toată ziua, fără a fi nevoie de reaplicare constantă.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Găsiți nuanta potrivita pentru pielea ta

Face alegerea perfectă pentru tonul pielii - cel mai important pas. Pentru ten deschis sau foarte deschis sunt nuanțe roz perfecte, în timp ce buzele portocalii luminoase pot fi mai puțin potrivite pentru tenul tau. Pentru pielea echitabil, puteți experimenta cu mai multe nuante, precum si cu pielea inchisa la culoare, astfel încât să nu-ți fie frică să experimenteze cu roz caractere aldine și roșu. Pielea bronzata sau oarecum întunecată va funcționa cel mai bine nuante de portocaliu, roz dar ar trebui să fie evitate.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Bright culoare buze subtiri

Daca ai buze subtiri, sau asimetrice, răspunsul corect la întrebarea cum să poarte nuanțe îndrăznețe - cu mare grijă. Mai închisă culoarea, mai subțire buzele tale vor arata. Haze va avea, de asemenea, același efect. Astfel, pentru a folosi culori îndrăznețe, ar trebui să alegeți o culoare mai deschisa si termina intotdeauna luciu de buze machiaj.

Când alegeți o culoare de buze bold, devine foarte important să se asigure că îl corelează cu culorile hainele și accesoriile. Ar trebui să încercați, de asemenea, o pereche de nuanțe înainte de a decide ce funcționează cel mai bine în întreaga imagine. Start selecție de mod culoare indrazneata: una pe buza superioară și una pe partea de jos pentru a afla ce este cel mai potrivit pentru aspectul tau.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

pregăti cu grijă buzele

Dacă decideți să culori îndrăznețe - acest lucru înseamnă că buzele tale sunt în centrul imaginii. Prin urmare, ei trebuie să arate perfect. Utilizați agenți de exfoliere și hidratare înainte de aplicarea unuia dintre culori luminoase. Când vă întrebați cum să poarte ruj îndrăzneț, începe cu o bază bună și selectați finisajul corect în funcție de sezon. Încercați iarna lucioasă și vara, mai mată.

Nu neglija creion de buze un

Bold nuanțe au o mulțime de pigment, ceea ce înseamnă că orice modificări în aspectul lor va fi cu siguranță vizibile. Dacă nu doriți să verificați buzele în fiecare oră, este important să se înceapă cu un creion. Alege o nuanta care se potrivește cu buzele și nu culoarea pe care ați ales-o pentru ruj. Puteți utiliza, de asemenea, un pic corector pe marginile buzelor tale pentru o bună selecție.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Încercați buze pigment rezistente

Modul corect de a purta nuanțe îndrăznețe rezistente - este de a începe cu selectarea de pigment, tonul adecvat. După aplicarea pe întreaga suprafață, se adaugă pudra translucida. apoi ruj. Puteți crea, de asemenea, un efect mai dramatic, selectați pigment un ruj nuanta mai deschisa sau mai inchisa, pentru a completa imaginea cu mai multă profunzime.

Nu folosiți o perie pentru buze

În timp ce peria poate ajuta să aplicați mai multă precizie ruj, încercați pigmenți luminoase mai ușor fără ea. Pentru culoare indrazneata, care vă oferă un efect dramatic, trebuie sa aplici ruj sau culoarea este din tub.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Sugative, de regulă, o idee bună, dar ele sunt pur și simplu o necesitate, atunci când aveți de gând să poarte nuanțe îndrăznețe. Folosind hârtie sugativă trage emolienți de ruj, lăsând pigment care ține mai mult. Încercați-le pentru un efect mai de durată, chiar dacă ați folosit deja pulberea între cele două straturi de culoare.

Nu uitați să atingeți în sus machiaj

Când purtați culori îndrăznețe, cu siguranță trebuie să acorde mai multă atenție la menținerea culorii, decât cu un ruj neutru. Ar trebui să aveți, de asemenea, un corector in geanta pentru a corecta ruj pătate. Cel mai simplu mod de a face acest lucru - să aibă o perie de buze, care este deja aplicat corector, gata de utilizare.

10 trucuri pentru a purta ruj bold

Păstrați un echilibru în machiaj

Vrei să știi cum să poarte nuanțe îndrăznețe, fără a merge prea departe? machiaj minim pentru ochi și să acorde o atenție la bază și corectorul. Tenul este foarte important, iar dacă sunteți îngrijorat de faptul că restul de machiaj prea discret, ar trebui să se concentreze pe gene. le Curl pentru o imagine mai rafinat.

Indiferent dacă vă decideți pentru a pune ruj stralucitor?

Desigur, acesta este modul meu preferat 13 45 45 0

Toate acestea nonsens, aici joacă un rol nu numai modul în care picta buzele, dar, de asemenea, ceea ce au caracteristici faciale. De exemplu, mi se pare că fetele cu îngrășa buzele nu destul de potrivite pentru a le aloca mai puternic în față. Da, sunt de acord ca fotografiile fetelor toate aratau armonios, dar nu uitați că acest model cu machiaj profesional. În cazul în care fata nu are aptitudinile necesare pentru a aplica în mod corespunzător de machiaj, nu ar trebui să experimenteze.

Rita, dimpotrivă, cei cu buze subțiri nu sunt în valoare lor în culori vii, le face vizual chiar mai puțin. Este mai bine să utilizați sclipici. Este tot o fată cu buze pline, și nu este corect, ca un exemplu, am înțeles că este a mea. Și machiaj de astfel nu este potrivit pentru aplicarea de zi cu zi, dacă nu sunteți o femeie de lucru de virtute ușoară. Uneori mă văd aceste, niște buze de pe fața lui.

Nadia, am observat, de asemenea, că nu o singură fotografie a unei fete cu buze subțiri. Toate acestea sunt destul de grăsuț. Buzele mele sunt medii, iar pe mine cu ajutorul diferitelor trucuri posibile pentru a le mări vizual un pic, așa că pot să mă las folosi uneori ruj strălucitor. Dar buzele unui prieten de-subțire, și acest ruj pe buze, arata trist. Deci, ai dreptate, nu este pentru toată lumea.

articole similare