10 motive pentru care se căsătorește cu o femeie divorțată cu un copil, mai degrabă decât o fată gratuit!

10 motive pentru care se căsătorește cu o femeie divorțată cu un copil, mai degrabă decât o fată gratuit!

Cu siguranță toată lumea a citit deja opus, intitulat „De ce nu se poate căsători cu o femeie divortata, cu o remorcă“, astfel încât să-l repet, nu voi.

În general, totul este clar din titlu: „divorțată, cu o remorcă“ - o femeie cu un copil din prima căsătorie sau dintr-o relație anterioară. Femeia, care, în orice caz, nu se poate căsători - de sex masculin fragil, „eu“ nu va sta.

Și am să-ți spun de ce - tânăr, frumos, talentat moderat și să câștige om bun în floarea vieții - cel mai probabil, pentru a alege o soție a fost ea. „Divortata, cu o remorcă.“

1. S-a construit deja o relație

Cele mai multe mame care sunt creșterea unui copil pe cont propriu, odată ce s-au căsătorit sau au fost într-o relație serioasă. Dă naștere „pentru sine“ de la un donator de sperma, partener ocazional sau de un vechi prieten rezolvat încă puține.

Și aceasta înseamnă că o femeie cu un copil, în principiu, gata pentru o relatie serioasa. Ea le-a dorit - și cu siguranță doresc să se trezește din nou o dată după separare. Ea știe ce este - de a trăi împreună, pentru a primi la sol unul de altul, fac compromisuri și să accepte îi lipsește partenerul.

Ea este gata pentru aceste dificultăți. Ea știe cum e cool - de a trăi împreună: Beagle catelus începe de la părinți cu titlul și de a găsi o pisica chel gunoi, iar apoi ambele sunt la fel de iubitoare; să introducă prietenii și să sperăm că ei vor deveni comune, familie, prieteni; alege meticulos imaginea de fundal în bucătărie argumentând cu privire la culoare, și apoi jupui această frumusețe, pentru că ea împuțite ferm găluște arse.

Aici este o fericire filistin simplu este familiar și a ales o dată. Ea este pregătită pentru ea și, mai presus de toate, ea vrea. Și să încerce să-mi dovedești că este dificil - pentru a începe o relație cu o femeie care stie exact ce vrea.

2. Ea nu vrea un copil acum!

Doar pentru că este ea are deja. Ea a mers întregul joc și completat nivelul cel mai dificil: naștere la o persoană vie, iar el este încă în viață.

Este la modă să vorbim despre un misterios „Gestalt închis“, dar, în opinia mea, este doar o experiență de neprețuit ea acum știe ce este - să fie mamă. Sarcina si nasterea - a trecut etapa.

Și chiar dacă ea vrea mai mulți copii, ea nu va cere să-i acest lucru foarte a doua. Și aceasta înseamnă că eu pot pregăti cu calm pentru paternitatea viitoare.

Luați în considerare acest fapt. Coaca. Și nu mă simt vinovată pentru că ei nu dau femeia ce vrea - să cunoască fericirea (sau nefericire, atunci la fel de norocoase) maternității. Ea știe deja totul fără mine.

3. Pot afla cine sunt copiii

Dar știu că fericirea paternității este oferit chiar acum, gratuit, fără SMS-uri. În sens - cu gotovenkoe copil pentru care nici măcar nu trebuie să fie trași la răspundere: cu siguranta, ca un adult responsabil pentru copil, în cazul în care a fost de acord să locuiască cu el, acesta este un fapt.

Dar, pe de altă parte, nu ești tatăl lui. Acest lucru nu înseamnă că un copil poate fi tratat rău, ignora nevoile lor sau sa retras din educație, declarând femeia ta ceva în spiritul „Copilul tău - și tu ești chinuit.“

Acest lucru înseamnă că, de lângă copil au deja un adult responsabil care cunoaște copilul pe dos.

Poate despre copilul meu, aș fi știut el însuși - dar este puțin probabil: eu lucrez prea mult. Și aici eu sunt, de fapt, ar trebui să nu știu - până mi sa spus.

Și asta e frumusețea: Eu voi spune, spectacol și să explice. Cu primul său propriu-născuți, aș, desigur, și el știa toate acestea, mai devreme sau mai târziu. Dar există nuanțe ...

10 motive pentru care se căsătorește cu o femeie divorțată cu un copil, mai degrabă decât o fată gratuit!

4. Eu pot afla ceea ce eu sunt un tată

Sincer - Mi-e teamă de tată. Din cauza paternității în spiritul „copil hrănit,, dinți sănătoși dormit la perete - și dreapta“ Eu nu înțeleg, și de a paternității de grad înalt implicat nu este încă pregătită.

Mi-e teamă de copii și nu am rușine să recunosc: Sunt din generația de băieți, care încă nu au permis să se rostogolească cărucior, se joace cu păpuși și copii stau cu fratii mai mici - au doar fete.

Eu, desigur, încercând să dau seama cum de a pune scutecul pe copil, dar nu și faptul că el nu a disloca în timp ce articulația șoldului. Dar vreau să fiu un tată, și cred că o pot face. Iar femeia cu copilul va permite-mi să mă încerc în acest rol.

Nu, pentru a nu testa o versiune beta, înainte de nașterea propriului copil „reală“, și să încerce să fie tatăl unui adult, o persoană inteligentă cu care se poate negocia. Este puțin probabil ca acest lucru va fi ușor, dar cel puțin eu nu va trebui să ghicească ceea ce doresc acest creveți țipând.

Deoarece potențialul fiul meu adoptiv (sau fiica), probabil, deja știu cum să vorbească. Și dacă nu - voi avea un bun traducător.

5. Pentru familia ei, voi fi lumina în fereastra

Să acorde o atenție acestui fapt, poate că într-un fel chiar indecent, dar ignora prea imposibil: afacere la aceste relații, voi primi cel mai probabil mulțimea de rude, adânc în iubiții mei doar pentru că am „luat-o cu copilul.“

Desigur, pentru generația noastră, ideea că o femeie poate „lua“ pare o nebunie, dar mamele și tații noștri, și mai ales a bunicilor nu este ușor să se despartă de stereotipuri. Acest lucru înseamnă că, în ochii lor am fost - un mare erou.

Asta este, creierul voi pluti în continuare, dar nu la fel de activ ca și proaspăt coaptă Zyatkov, a ales să se căsătorească, „un fruct care nu e pentru tine, nătâng, inflorit.“

6. Pot învăța din greșelile fostei sale

V-am scris vreodată că nu există nici idei delirante, decât să se căsătorească cu o virgină, și totuși să explice ce este o relație plus clar cu o femeie în divorț: probabil că urăște fostul ei.

Într-un caz extrem - l rănit grav. Și chiar dacă au despărțit ca prieteni, ea l-au acumulat pretenții de masă (altfel ei nu ar fi părăsit, ceea ce este logic). Și ea mi-ar da să înțeleagă că nu a fost în relațiile ei din trecut.

Chiar pe produse: șosete în borșul, țînțari pe chiuveta, tactici sexuale de „ciocan“ - toate lucrurile pe care le-a făcut greșit, nu voi face. Învață din greșelile altora, în general, mai ușor și mai plăcut decât pe cont propriu. Și de securitate pentru toți cei implicați în psihicul.

7. Aceasta este o femeie puternică: Eu nu sunt un colac de salvare pentru ea și partenerul

mit meu preferat despre femei singure cu copii - un tearjerker despre mercantil prădător, care este doar de așteptare pentru Lohan, care pot sta pe gât cu puii, și omul nefericit le va conține.

Întotdeauna am râs în acest moment. Standuri la orizont se ivi „divortata, cu o remorcă,“ ca orice ratat din credit Logan, cu ipoteca odnushke Lyubertsy (pentru care plata parțială a părinților săi) și un salariu de 35 de mii de ruble își închipuie imediat la Roman Abramovich.

femeie Egoist râvnit milioane lui! El nu se va permite să jefuiască! Ea nu a colac de salvare, să Sama-sama!

Îmi place foarte mult acest punct orb: dacă un om nu vede că o femeie, de fapt, perfect pentru a face față cu viața aceasta, și va face, de asemenea, fără ea: ea nicăieri să se retragă, ea a avut un copil.

Și, odată ce ea și copilul în ordine, atunci ea se transformă totul: crește copilul însăși, și de a face o viață, iar acest lucru foarte viață într-un fel aranja. Și un bărbat pentru o femeie - nu un colac de salvare, ca partener egal.

Dacă este un om normal. Eroic ca „Spasiuk“ pentru ea mai mult o povară decât un ajutor: este, vezi tu, cu gratie „a luat“ ei cu copilul, astfel încât dacă este acum bun - Serviced: hrana pentru animale, curat, pleasuring punct de vedere moral și sexual.

Și așa este necesar, la toate? Nu, are nevoie de relații egale normale. Și este - perfect.

8. Această femeie - carte deschisă

Sunt totul clar încă de la început. Înțeleg, ne va primi o relatie serioasa sau nu. Eu pot vedea toate demnitatea ei, și să știe imediat dacă să pună gata cu handicap, care, de asemenea, vedeți imediat.

În general, văd totul la fel de clar. Pentru că ea are un copil. Și modul în care ea se referă la el, dă toată esența ei. Imediat. Eu pot viziona doar și trage concluzii.

10 motive pentru care se căsătorește cu o femeie divorțată cu un copil, mai degrabă decât o fată gratuit!

9. Nu idealiza căsătorie

La inceputul relatiei ne idealiza un partener, iar acest lucru este perfect normal. Aceasta este, în general, o istorie pur hormonal.

Problema este că, de obicei, este suprapusă o reprezentare a unei căsătorii ideale, de obicei nu au nimic de-a face cu realitatea. nu statisticile de divorț chiar vorbesc, și doar strigă la noi că conceptul nostru de căsătorie este în mod clar ceva greșit.

Am juca aceste jocuri nu doresc să, într-adevăr. Nu am nevoie de o căsătorie perfectă, vreau la normal. Și, sincer, este mai ușor de a crea căsătorie cel mai normal la cel care nu are fantezii despre unitatea ideală a societății. Nu-l ideal. Și bine, atunci când nu este necesar să se explice.

10. Ea - un test de turnesol

Și, în sfârșit, ultimul punct pe care eu însumi la început părea cinic, dar m-am gândit la asta și a dat seama că, în zadar. Nici cinism in aceasta: fiecare eveniment din viața mea se va reflecta în relațiile mele cu ceilalți.

Sunt capul unei pisici - și mă opresc să merg Dimon, care are o alergie la pisici teribil; Am lăsat de băut - și pierd relații de prietenie cu Miha, care pur și simplu nu știe cum să comunice fără dopaj; Voi caseta și se lasă velotusovku pentru că noul meu hobby-ul, nu este posibil să se aprecieze.

Același lucru se întâmplă dacă mă căsătoresc o femeie cu un copil. Am înțeles că, de fapt, există oameni în cercul meu interior. De la mine cad spontan pe personaje care se lasă numesc „divortata“ femei și copii - „remorci“. Și va fi bine, asta.

PUSH „Like“ și de a primi doar cele mai bune poziții în Facebook ↓

articole similare