10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

1. slavii nu au folosit băuturi spirtoase, chiar și în timpul sărbătorilor.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

2. mied slave a fost băutură populară, dar puterea sa este de la 5 la 16 grade. Aceasta nu este mai puternică decât vinul.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

3. Termenul „alcool“ este de origine araba, pronunțată ca „Al Khola“ înseamnă „vopsea cosmetice.“

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

4. Primele încercări de import de vodcă în Rusia au fost făcute de către europeni în secolul al 15-lea.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

5. Nici rom sau alte băuturi alcoolice nu iau rădăcini în Rusia, până în vremea lui Petru I.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

6. Numele lui Petru I, stabilirea de contacte cu europeni, a ordonat să importe băuturi alcoolice în cantități mari și să însoțească sărbătoarea de alcool.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

7. vizitatorii străini întrebat adesea de ce atât de puține taverne românești, unde puteți bea.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

8. La sfârșitul secolului al 16-lea în Velikiy Novgorod a fost doar un pub în întregul oraș, și a fost acoperit cu regele la cererea rezidenților.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

9. Numai în mijlocul secolului al 17-lea românesc devin „obișnuiți“ la tavernele - statul a dat seama că un impozit bun pot fi colectate de la alcool.

10 lucruri despre cultura consumului de alcool în România, mai proaspăt - cel mai bun din ziua în care ați avea nevoie vreodată!

10. Există mai multe teorii cu privire la originea cuvântului „vodca“, care a fost cunoscut încă din secolul al 17-lea. Unii cred că cuvântul „votcă“ provine de la cuvântul „apă“, cealaltă - de la cuvântul „unitate“. Cu toate acestea, polonezii cred că au venit cu cuvântul.

Denis rus. în special pentru Fresher.ru

Te înșeli, citește scrierile pe tema slavilor și chiar lucrări pe tema „genocid a limbii române în 1917-1930 ani“. Cine și de ce doresc să reducă populația URSS.

Alb este foarte diferit, chiar acum există prodaganda din Statele Unite, care nu au nevoie pentru a da naștere, familia este o relicvă, ravrat și de băut (amintiți-vă planul Dulles). Rasa numai negru și chinezii, pentru că naplevat pointer la Statele Unite ale Americii.

Păstrați punctul de vedere obiectiv.

Am auzit de multe ori un astfel de aviz de prost că ei spun băutura românească ceva a început numai 1960, și cu regii și a băut ceva destul de un pic, și unele sărbători. Prostii. Citește Saltykov-Shchedrin „Dacă adorm timp de 100 de ani, și dintr-o trezi brusc în sus, am întrebat ce se întâmplă în Rusia, am răspuns imediat, fără erori“ să fure și să bea ". Această expresie, a spus el la sfârșitul secolului al 19-lea. Citește ficțiune Rusă - beția în Rusia din cele mai vechi timpuri.

Dacă vă referiți la noul ministru al Medina, apoi mă grăbesc să vă spun că acest om nu este competentă în istorie.

Acum puteți jongla cu nume diferite, dar din anumite motive, nu discuta fondul faptului că am scris. Și este deja vorba despre superficialității cunoștințele. Puteți nega faptul că, în esență, deja în Ivan cel Groaznic în Rusia, în vodca pe deplin vândute în pub-uri? Poți? Ce ai dovezi istorice și de cercetare pe această temă, pe lângă cunoașterea numelor de oameni celebri?

Karelia, să presupunem că dețineți o etichetă atârnat pe Medina sau cineva a sugerat?

Dacă vorbim despre fapte, dacă vei fi mai atent, vei vedea exact ce ți-am cerut să aducă faptele ceea ce încearcă să utverzhdat.Pro note francez Zhak Marzheret nu poate începe chiar. Acest lucru nu este gravă. Iar celălalt nu ai nimic.

Faci un cal de rulare și încearcă să mă ia pentru ceea ce am pentru a dovedi ceea ce este evident.

Tu pur și simplu nu au faptele. Pentru simetrie, am tendința să te văd ca adversar foarte slab.

Dragă Examinator, respect maniera în mod inteligent susțin, dar adevărul este mai drag.

În ceea ce privește dl Medina. Iată cuvintele sale: „Faptele în sine, nu înseamnă prea mult. Voi spune GRU-WHI - ei nu înseamnă nimic în mitologia istorică. Situația de fapt există doar în cadrul conceptului. Totul începe nu cu fapte, dar cu interpretări. Dacă iubești țara, poporul tău, povestea pe care le va scrie va fi întotdeauna pozitiv. Întotdeauna! „Acestea sunt cuvintele istoricului? Acestea sunt cuvintele nauchnikov.

Karelia, eu respect sincer ceea ce inetresuetes acest subiect, dar nu pot să înțeleg un singur lucru: Cum se poate în mod unilateral pentru a vedea anumite afirmații?

Sa întâmplat că a trebuit să trăiesc de mai mulți ani în 3 țări foarte diferite și poate ceva pentru a compara și caute expresia „fapte“ și opiniile altor persoane din diferite părți.

Mai precis la întrebarea dumneavoastră: Medina merge doar pentru a arăta că aceeași britanic, germanii, francezii, kitatsy urca din piele în, pentru a scoate în afară doar aspectele pozitive ale istoriei lor. Chiar și pierderi - care doresc să-și încheie victoria. Și iată și iată, funcționează!

Ei înfrumuseța faptele în manuale și română sunt folosite pentru a face față cu auto-umilire și autoflagelare.

Chiar și fumătorii vedea fumat „un avantaj“ și de a primi de la Muck - udovolsvtie.

Înțelegeți ce spune dl Medina și mai presus de ceea ce noi, română și slavă, trebuie să lucreze?

Despre Medina. Sunt conștient de contextul în care au fost rostite aceste cuvinte. Sunt de acord că istoria noastră este de multe ori „denigrat« dar țările occidentale sunt de multe ori»lapte de var„povestea lui. Dar încă. Aici se compara, de exemplu, ororile Revoluției Franceze și revoluția noastră din 1917 și cu atrocitățile comuniste ulterioare. S-ar părea că mai bine Revoluția noastră franceză? Mai bine. revoluție și atrocitățile iacobinilor lor a durat mai mulți ani, iar atrocitățile comuniste au durat timp de zeci de ani. Jacobinii au fost date tuturor avocatul acuzat și apoi se taie capul, și am fost împușcați fără proces (de fapt).

Vreau să spun că nu ar trebui să fie „denigra“ sau „lapte de var“ povestea lui. Trebuie doar să-l cunosc. Și pentru acest lucru este necesar pentru a elimina ochelari roz. Vă îndemn să eliminați ochelari roz.

Dacă luați probleme să se uite, este foarte mult pe internet ar fi demonstrabilă și justificate. Acum aflu adevărul este mult mai simplu, pentru că oamenii inteligente, de asemenea, s-au dat dreptul de a scrie pe internet ceea ce ei cred ... si nu doar ceea ce spun ei conducători.

Despre faptul că ei spun „conducători“ judecând după tendințele în acest timp scurt, oamenii au început deja să fie judecat pentru ceea ce au pe nici un forum nu măgulitoare a salutat ceea ce unii oficiali de rang înalt, în cazul în care această tendință va continua, se va scrie în curând ceva diferit de ceea ce spun „conducători legitimi“ mi-e teamă că va fi periculos :)

În general, acesta este un portal de divertisment, dacă cineva vrea să-mi surse care mă bazez, mai întâi să furnizeze surse pe baza cărora persoana nu este de acord cu mine. Ei bine, asta nu ar fi o pierdere inutilă de timp.

„Oamenii au început deja să fie judecat pentru ceea ce au pe nici un forum nu măgulitoare a salutat ceea ce unii oficiali de rang înalt,“

Dovada, te rog. Cine a pus-o exact deasupra „aviz“ și nu pentru calomnie. Eu ca un avocat este interesat în bazele de date ale hotărârilor au încă nu pot găsi. Și apoi, eu văd am devenit la modă pentru a inventa inexistente, „persecutarea libertății de exprimare“, și chiar să-ți spun ce de avansat în Europa, iar această serie nu este prezent.

Vezi tu, dacă ai fi un pic mai mult decât a citit cartea, v-ar ști ... că românul și slave nu beat deloc. Doar o dată a fost!

Slavii au luptat de multe ori, iar dacă mai luptă beat, atunci poate că nu ar fi fost născut la toate (dacă sunteți slav), iar țara noastră nu ar fi cel mai mare din lume!

Cultura Ruska a încercat alcool. Este acum .... beția printre strat glupoy de tineri, deosebit de periculoase „alcoolism bere“.

Încă o dată vă aflați pe ... obține cuvântul „băutură“ nu înseamnă „alcool“.

Vorbim în acest thread despre vodca si alcool. Și nu în Rusia, și chiar mai mult de consumul de alcool în aceeași Anglia.

A fost nastoyaki droguri, dar nu a fost băut.

Nu te frământa, ca un șarpe într-o tigaie. În post, nu a existat nici o mențiune specială pe care ați avut în vedere doar beția vodca.
Pot citând pe deplin acest post, dacă te încordate cu memorie pe termen scurt.

Vezi tu, dacă ai fi un pic mai mult decât a citit cartea, v-ar ști ... că românul și slave nu beat deloc. Doar o dată a fost!

Slavii au luptat de multe ori, iar dacă mai luptă beat, atunci poate că nu ar fi fost născut la toate (dacă sunteți slav), iar țara noastră nu ar fi cel mai mare din lume!

Cultura Ruska a încercat alcool. Este acum .... beția printre strat glupoy de tineri, deosebit de periculoase „alcoolism bere“ ".

Oricine poate asigurați-vă că aici neagă, în principiu, existența unor fapte de alcoolism în rândul soldaților români de orice origine. Care este dovada ignoranței aparente și familiaritate chiar și cu un curs școlar despre istoria statului român.
: O))

2 ani în urmă m-am oprit de băut (ceva mai puternic decat non-alcoolice bere nu bea) și uzhos, atunci numărul de prieteni a scăzut cu 60%, iar apoi am renunțat la fumat și numărul de prieteni a devenit chiar mai puțin ... O mulțime de oameni nu doresc (sau nu pot sau sunt acoperite de această ), deoarece se tem că vor uita corbi albe sau pierde „prieteni“. Dependența tristă asupra societății.

Ați terminat! Se pare că ai avut o mulțime de prieteni sunt în afara intervalului dumneavoastră, în cazul în care au abandonat.

Știi, există un proverb rusesc, „prieteni și dușmani Stuckey nu au nevoie.“ Dar acum ești doar oameni normali înconjurat care cred capul lui, nu instinctele.

yaKrymchanka

Există, de asemenea, astfel, dar, în principiu, ... de mai jos este argumentul Fame. Are dreptate, un luptător beat - o țintă pentru inamic.
Mai ales că lumea a doua a fost un adevărat masacru și Stalin știa că singura greutate trebuie să luați, de tehnologie în nebylo URSS normale. genocidul românesc în 1917 -1930 ani a ucis multe minți strălucitoare, așa că a trebuit din când în când trimite la o moarte sigură pe tancurile.

Mil. omule, eu văd că nu face chiar conștienți de faptul că, pentru a se trimite, să nu mai vorbim de cel care spune ce.

Ei bine, cel puțin citește asta ...

1. „O sută de grame narkomovskie emise pentru sărbători“
2. „dar, în opinia mea, noi nu foarte des trădat“ narkomovskie „o sută de grame“
3. „Narkomovskie“ o sută de grame este de multe ori trădat? De multe ori, dar cred că nimic nu a făcut. Pentru că atât de mulți oameni au murit în zadar din cauza vodca ...

Citiți despre veterani că un milion de ori deja a spus tot ceea ce este poveștile celor care au luptat. ficțiune Doar.

În al doilea război mondial mai mult acest lucru nu a fost. ați înțeles în cele din urmă, ca un soldat beat - este o țintă vie a unui glonț sau baionetă. Și în război fiecare soldat contează! "

Acesta este citat plin adversarul meu, pe care îl protejează. Cum poți fi sigur că el neagă complet existența celui de al doilea război mondial „narkomovskih“ o sută de grame ( „bicicleta“, în opinia sa) și un copil încearcă să justifice credința. Este evident că o persoană care nu cunoaște istoria țării lor. Și, din moment ce sprijină cu zel, puteți concluziona că vă aflați în această întrebare este destul de ignorant și profan.
: O))

Alex, probabil rusofobă? Sau, într-adevăr rusofobă, fie în mod intenționat rasa farsă.

o dată ce am citit. Și ce te îndoiești că ați însușit într-o jumătate de minut pentru a citi. o))

Alex, te rog, duce la școală și să înceapă să învețe să numere cel puțin pe de o parte, pentru a vedea în momentul în care postul meu a fost scris.

un douăzeci și unu - 02:25 - O să te surprindă, dar nu este „o jumătate de minut.“

În spatele acestui fapt, eu nu sunt cu tine în minte de insolvență conversație și foarte tineri vostrasta.

Laudă lui Dumnezeu - aici ai arătat grijă. Desigur - o jumătate de oră este suficient timp să se familiarizeze cu memoriile de veterani în discuție - au fost fie nebyli „narkomovskie“ o sută de grame.
Să sperăm că, în ceea ce privește conținutul discuției va fi, de asemenea, conștient de viitor, și nu pierde firul de raționament și să răspundă la propriile lor gânduri.
: O))

Această artă populară, care condamnă beția, să nu încurajeze, bețivi au fost întotdeauna doar o chestiune de cantitatea lor. Și acum te sun vskidku proverbe moderne condamnând beție? Cred că sunt puține, toate pentru că acum am implantat ideea că am băut întotdeauna că bea o mulțime de bun, care-i alcool fin, și să semneze abrupt al unui adult (acest lucru este pentru tineri).
Suntem acum mai mult în favoarea istoriei, cum, care, în cazul în care porc beat la stat și care sa ridicat, iar acest lucru este considerat normal.

Deci, nu este nevoie să înlocuiască conceptul și natura acestor afirmații, pe care le citat ca exemplu.

Tu pur și simplu nu știu cum să-l omoare organismul uman vodca. Chiar mai rău decât unele medicamente. Doar nu scrie despre asta, iar motivul este simplu - taxa pe vodca este ENORM! Și nimeni nu vrea să otkazyvaetsya de bani în România.

conducătorii musulmani ei zapreshayut și conducătorii români a pus într-adevăr starea de sănătate a românului.

Care este controversa a izbucnit! ) Și din nou întrebarea eternă: să bea sau să nu bea. Și pentru un motiv cred că adevărul este undeva la mijloc. Dar nu pe partea de jos a sticlei.
Există un astfel de lucru - distilerie, adică, locul borhotului scăzut de alcool făcut băuturi alcoolice tari. vin cuvinte cheie, atunci metoda de distilare în Rusia a apărut mult mai târziu a procesului de consum. Polonezii pot fi chiar având în vedere cuvântul „votcă“ a fost invenția lui, împreună cu produsul în sine.

Oamenii și națiunile sunt foarte diferite. Rândul nu este o mărime se potrivește tuturor.

Și cinci, sunteți confuz cauza si efect. Motivul încăierare beat poate fi vodca, dar asta nu înseamnă că va câștiga un bețiv. Vezi diferenta?

Faptul că unii oameni au fost lăsate să lupte Stoned, atunci această tactică. Dacă sunteți puțin dependent de istoria de război sau de a juca șah, știi că, uneori, (uneori) trebuie să se hrănească carnea la inamic, pentru a lupta vygrat programată.

Dar acest lucru nu înseamnă că comandantul tuturor forțelor să bea să-și piardă războiul.

Prezența unei astfel de regulă spune despre precedente, mai degrabă decât o problemă stabilită. Acest lucru vă spun ca un avocat cu 15 ani de experiență vorbesc. Din fericire, diferența nu este necesar să se explice între precedent și practicile stabilite? Apropo, „rezolvat problema“ cauza lor proprii reglementările legale, să nu mai vorbim ca o circumstanță agravantă. Ai găsit o lege împotriva alcoolismului, în același timp - atunci vom vorbi despre „problema“.

Alcoolul slavii încă băut. Iar berea produsă de casă și Mead și bere, și chiar și preparare a cafelei conțin o anumită proporție de alcool. De dragul efectelor sale îmbătătoare asupra organismului si consuma bauturi care contin alcool. o))
Dar dorința de a utilizarea „eficientă“ a unor astfel de băuturi stimulat căutarea de tehnologie pentru a crește concentrația de alcool. Da, înainte britanic a inventat astfel de tehnologii. Nimic nu se poate face - slavii pootstal în dezvoltarea lor. Nimic nu a făcut pentru același lucru. o))

Precious, un anumit procent de alcool conținut în iaurt, chiar și în burete, și - oroarea ororilor - produs chiar de către organismul uman. Dar tot alcoolul care este prezent în produsele românești care rezultă din procesul de fermentație, având ca rezultat formarea de compuși mai greutate. Băuturi alcoolice din Rusia nu au făcut doar de dragul unui grad. Dar, alcooli de vin, obținute prin distilare și răcire, nu ne-am produs pentru o lungă perioadă de timp și nu este considerat adecvat pentru utilizare ca o băutură - au făcut o tinctura pe bază de plante și de luat ca un medicament. Și în România, aceste spirite erau deja la acel moment, kgda în Europa a adoptat primele legi împotriva alcoolismului.

articole similare