7 motive pentru care nu va face nimic abrupt

7 motive pentru care nu va face nimic abrupt

Vă voi spune despre ceea ce ei nu predau. Asta te forțează să meargă dincolo de existența obișnuită. De exemplu, să se mute departe de părinții lor, renunțe la un loc de muncă, trimite totul în iad și de a face ceva.

Experiența pe care le obține în viața reală, cu mult dincolo de domeniul de aplicare al sistemului nostru educațional. Aceste aptitudini vă puteți dezvolta numai dacă găsiți cu adevărat singur. Când ai pus totul pe card sau să se confrunte cu posibilitatea de eșec. Aceste competențe vor apărea numai dacă riști totul, în scopul de a face ceva foarte cool. Aceste abilități pe care ați crezut că posedă deja.

Tot ce vreau să spun că, în jocul de viață nu ai nici cea mai mică șansă. De ce?

Ai pierdut puțin

Ești confortabil în mediocritate ta, nici nu doriți să încercați.

Preferați să vorbim despre ceea ce avem nevoie pentru a învăța o limbă nouă, mai degrabă decât să-l învețe. Curând „după executarea,“ sau poate face munca grea mâine. Tu urăști slujba, dar nu este pregătită să caute unul nou.

Și în timp ce tu stai aici cu mâinile în sân și nu doriți să încercați, eu sunt de colectare bug-uri se simt te pentru a învăța noi.

  • Când m-am jucat, eu sunt de învățare și de a schimba modul lor, astfel încât el mereu dusă mai departe. Este ca procesul de întărire din metal: Eu trec prin foc, și să ia forma. Sword în formă cu margini ascuțite pe care le va taie în bucăți, dacă nu face mai multe eforturi.

Îți pasă de opiniile altora

Și vei fi aranjat sub el. Pentru că ți-e teamă de ceea ce vede lumea.

Crezi, pentru ca ceilalți să judece: că alte persoane au, la rândul său, te judeca. Ești mai preocupat de lucrurile pe care le aveți, lucrurile pe care le-ați făcut.

Atâta timp cât cheltui bani pe haine noi, mașini, produse alimentare scumpe și petreceri în baruri, eu sunt interesat de el. Și, în timp ce încearcă să tune lumea din jurul nostru, am face acest lucru, în scopul de a se adapta la lumea de mine.

  • Eu cu siguranță voi arunca toate îndoielile și să arate lumii se prezinte. Sunt imun la opinia ta, sunt înconjurat de idei; până când te obișnuiești cu comun, voi explora extraordinar.

Crezi că ești mai deștept decât ești cu adevărat

De fapt, ați făcut totul la fel ca și celelalte. Ați fost învățat același lucru ca acestea sunt, și să citească tot la fel. Dar, dacă înveți să luați teste, crezi ca tu deveni mai inteligent?

Cunoașterea nu este că ceea ce înveți și cum trăiești.

  • Dacă este necesar, voi putea trece testele. Și dacă vă puteți face față provocărilor pe care viața pune în fața mea? Testele care nu sunt clasificate pe o scară, și nu ca procent, și o singură evaluare: supraviețuire.

Nu citiți

Ai citit doar ceea ce ar trebui, sau nimic. Crezi că povestea plictisitoare, și filozofie - plictisitoare. Mai bine ai grijă un show TV, ce se va descoperi ceva nou, încerci să te uiți în gândurile de o altă persoană într-o încercare de a înțelege mai bine lumea din jurul nostru.

Refuzi să admită că întreaga forță a lumii este ascuns în cuvintele celor care au trăit înaintea noastră.

  • Tot ce trebuie să, puteți găsi un număr foarte mare de cărți, care sunt acum mai accesibile decât oricând. Și nu citiți acest articol. Cel mai probabil, cei care au citit-o, totul deja știu. Puteți lua un cal la apă, dar nu poate face să bea.

Nu sunt curios

Pentru că știi de știri mass-media controlate de stat, pe care le copiază reciproc. Pentru că nu luați probleme pentru a vă pune o întrebare simplă: „? Și dacă toate acestea este o minciună“ și pentru a permite posibilitatea ca modul în care este. Taxa directă a mass-media: pentru a vă distrage atenția de la cele mai importante.

Am o sete de cunoaștere, indiferent de subiect.

În timp ce sunt ocupați de joc Angry Birds, am citit despre teoria corzilor și mecanica cuantică.

Pentru că în propriile lor argumente voi privi din perspective diferite și să caute vulnerabilitatea lor. Pentru a înțelege cum poți să mă contrazică.

  • Am înțeles că ambele părți ale litigiului, și dacă iau parte și începe să argumenteze pentru tine, victoria va fi a mea. Chiar dacă aș fi doar învins în această foarte dispută.

Nu pune întrebări

Nu înțelege sensul dreptului de a pune o întrebare de dezacord respectuos și posibilitatea de a-și apăra punctul de vedere în fața celor care nu sunt de acord cu tine. Nu pune întrebări despre realitatea - prea ocupat cu supraviețuirea în această monotonie.

  • Ai nevoie să structureze întrebările dvs. în această lume.

Tu chiar înfurie

Trăiești, a ridicat cu mândrie capul, nu este interesat de ceea ce se întâmplă în jur. Neavând cunoștință realitatea, care este atât de aproape de tine că, dacă aplece limba, te vei simti ca „gustos“ adevărat.

  • Și apoi îți dai seama că singurul lucru care te împiedică să faci lucruri foarte cool - ești tu.


Ce urmează?

Are CV-ul la starea Work.ua de „profesional“? Dacă nu, atunci ce mai aștepți. Mai departe îmbunătăți, încercați, nu fi leneș și ai nevoie de tot rândul său, afară. Călătorie de o mie de mile nu este atât de dificil și, dacă nu sta nemișcat.

Nu, nu este în mod direct, dar prostia și nestatornicie, cu excepția cazului, desigur, cu banda în birou nu este în valoare de gol, arătându-se pentru a găsi un beneficiu. Urca în cușcă fiarei. nonsens perfectă, cu excepția cazului, desigur, ai face celule nu mai curate de la tigru g * BHA. Trimite sef la locuri îndepărtate - pe termen scurt în cazul în care, din nou, nu merită nici obiective specifice legate de schimbarea imediată de reședință, sau starea de spirit seful frenetică * la el și la promisiunea chiar nevoia de gât.
Testarea le invata lucruri noi, dar cel puțin fizica cuantică mai interesant decât a face lucruri extravagante și stupide, cu care youtube plin.

Și oamenii care nu au un simț al umorului, cu furie năpădite de mușchi și în cele din urmă și chiar mai mult nimic nu atinge niciodată. Personal, eu scriu, era bătaie de joc. Citește pe Wikipedia sau literatura disponibile pentru tine ce este))

Personal pentru tine (odată ce ai citit fizica cuantică, mecanică, scrie limbaj ușor de înțeles pentru tine) bătaie de joc: AO Evgrafova consideră că bătaie de joc în aspectul său lingvistic poate fi definit ca „stilistic marcat de vorbire de tip pragmaritoricheskoy cu o paletă largă de conotative, care implică în mod necesar comunitate interpretativ „(Wikipedia). )))))

articole similare