6 fraze care sunt mai importante decât „Te iubesc“

Fraza „Te iubesc“ este foarte simplu. Dar, în mod paradoxal: vrea să audă pe o bază de zi cu zi. Din păcate, nu întotdeauna o poveste de dragoste se termină după ce a pledat end'om fericit. „Sacru“ cuvinte, nu o acțiune afirmativă, își pierd sensul și forța lor. Dacă ieri ați jurat loialitate unul de altul, aceasta nu înseamnă că veți fi cei dragi mâine.

„Te iubesc“ - nu este singura frază care poate exprima dragostea si povestești chiar mai mult.

Expresii care pot fi mai importante decât cuvintele de dragoste

1. „Te iert“ sau „îmi pare rău“

Expresiile care pot schimba soarta omului, a da o viață nouă, liber de cătușele de ură, resentimente și regret. Adevărata iubire este conciliant absolut totul: pentru cuvintele rostite în pripă, pentru greșeli mici și mari. Mi-a plăcut o merită un tratament generos. Nu există oameni perfecți, așa că iertarea - aceasta este una dintre cele mai importante principii ale afacerilor de dragoste.

2. „Sunt gata să-mi dau viața pentru tine“

simțul realității altruistă se reflectă în faptele nobile. De dragul unei persoane iubite, puteți lăsa restul vieții sale, pentru a da libertate. Și tu poți fi un umăr, plasând „misiunea Atlanta“ și transporta piatră grele „probleme“ pentru tine. O astfel de iubire altruistă nu se va rupe, nici vreme rea. Fii cu cei dragi la momentul în care sunt speriați, rănit, serios. In mod similar se bucure cu succesele, victoriile, viața lor separate în două.

Nu este nimic mai valoros într-o căsătorie decât respectul soților. Este important să „educe“ sentimentul de la începutul relației. Ei iubesc, de regulă, calitatea de personalitate și comportament. Respectă sufletul pereche, înțelepciunea ei convențională cu opinia ta de ideile ei nebunești și imaginația bogată. Fii de susținere capriciile, temperament scurt, starea de spirit schimbătoare. Respectul - este o încercare de a lua o persoană cu dorințele sale, atitudini, și așa mai departe.

4. „În ciuda a tot ceea ce eu sunt gata sa (a) vă sprijini“

Suport în viață și om decent de lângă să însemne atât de mult. Faceți cunoștință cu un singur, este într-adevăr are nevoie de cineva este foarte important. Oricare ar fi grijile pe care fie a trebuit să meargă (de boală, pierdere, criza financiară), sunteți încă mână în mână. Aceasta este adevărata stare de lucruri. Dragostea nu este limitat la trei cuvinte, este puterea și slăbiciunea spiritului în același timp.

5. „Nu-ți face griji, te voi proteja“

Poate că aceste cuvinte vor afecta inima, decât „Te iubesc“, a treia dată. Înțelegând că partea ta era un zid de piatra, care se închide de orice amenințare și de vreme rea, încălzește sufletul. Trăiește și face greșeli într-o clipă devine ușor. Pentru tine mereu „vizionarea“ persoana iubita.

6. „Sunt atât de atașat (a) pentru tine“

Mulți ură afectuos „soare“, „iepuras“, „pisică“, dar preferă să facă referire după nume. În mod similar, „Te iubesc“, de multe ori nu produce impresia de amploarea cuvântului „iubire“, „esti pasiunea mea“, „esti totul pentru mine.“ Este important să se diferențieze între un obicei și sentimente reale. Dacă nu poți fi fără un minut din a doua jumătate, un „miros“ dependenta. Și dacă separarea vă faceți griji cu privire la sănătatea ei, bunăstarea - aceasta este dragostea afecțiune, adorare, înrudirea sufletelor.

Valoare, sprijin, și iartă pe cei ai mai mult decât viața. Dragostea este adesea tăcut, dar nu și surd, ea închide ochii la multe lucruri, dar nu orb. Dragostea nu este niciodată tăcut, pur și simplu de multe ori nu are nevoie de cuvinte pentru a exprima gradul de sensibilitate și de îngrijire.

Sursa: formulalubvi.com
Fotografia nu previzualiza: mnfoto.com.ua

acțiune

articole similare