5 tipuri de prieteni pe care nu ai nevoie, revista cosmopolită

Tu. Desigur. Nu cred în mit prostie. că prietenia de sex feminin nu există. Cum poți trăi fără prieteni? Pe cine să sun la ora trei dimineața, cu un strigăt de „Totul este pierdut!“? Cu cine să discute natura dintâi și prezentul biceps? Pe cine spui sincer. acest fusta care sta pe tine. ca un oposum balet tutu? Nu. nici un prieten în nici un fel. Dar există un avertisment: unele dintre femei nu sunt prieteni. Ei te manipuleze. Confortabil sta pe gât. trage de energie sau să mănânce creierul. Linguriță. Din fericire. acestea sunt ușor de recunoscut.

Cosmo Online, editori Cosmo.ru

Partajați-le cu prietenii tăi

invidios

Acesta poate fi un om mare în toate privințele. dar invidie strica totul. Nu este asa. că prietena-ar face invidios intenționat lucruri rele pentru tine: este destul de probabil. că acest lucru nu se întâmplă niciodată. Și nu pentru că. că ea nu a putut ține-o eu invidie. Can. Ești un prieten. Ea doar va dori să obțineți tot. care au deja cu tine. Și ea va face. Sunt asigurat. Și numai atunci își dă seama. că ea însăși nu-l doresc deloc. Și cine este de vina? Absolut. tu. Și nu era nimic să otrăvească sufletul ei cu realizările lor. Da. Este, de asemenea, o etanșare slabă. și tu - o încredere trădător. Nu întreba. cum sa întâmplat. ușor la o parte cu ea.

Cine a venit în fugă la tine în noaptea pe primul apel cu o sticlă de vin și un pachet de șervețele? Cine va merge cu tine la cafenea. chiar dacă ar fi vrut să-și petreacă seara acasă? Cine nu uită niciodată să te sun? Desigur. egoist. Și nu este nimic ciudat în asta. Ea pur și simplu nu face totul în ordine. pentru a vă ajuta. dar în ordine. pentru a avea pe cineva să stea pe urechi. Nu interesează viața ta. dar foarte interesat de posibilitatea de a-ți spun. Cum e. Tu spui doar, „Mary. Îmi e rău. el mi-a lăsat. " Masha ridică sprâncenele și a răspuns: „Oh! Păcat! Știi. Am comandat sushi ieri. și a adus o astfel de gunoi. Ei bine, chestia asta. M-am gândit. Aș muri. M-am simțit atât de rău. "

salvator

Bunny si peluze: ce să facă. în cazul în care rudele convins să aibă un copil?

  • Acționând competențe: cum să vă rugăm cineva folosind tehnici de teatru

    Chiar dacă nu aveți nici o problemă. și aveți de gând să vorbești cu salvatorul de vacanță. ea poate găsi un ghid gata pentru tine. Ea ar spune. că aveți nevoie urgentă de a lua dieta chefir. deoarece cu un astfel de organism nu poate să apară pe plajă. Ea a promis. că ești la aeroport întâlnește vecinul ei unchiul Kolya (deci ce. el a avut „Volga“ perestroika perioadă. în care Fumeaza „Accept“, dar este gratuit!). frumos Mântuitorul să se simtă mama ta grija. AI, care este deja acolo. frumos să te pedepsească. când nu mă asculți. Horror. nu-i asa?

    victima nefericită

    Toate. absolut tot ceea ce doare această femeie fragilă, cu ochi cafeniu. Și dacă pentru un motiv oarecare nimeni nu insultă o lună. Bietul bolnav unele non-letale. dar Muck greu de rezolvat. Întrebarea este. care sterge lacrimile ei. feed-uri pisica ei, și susține cu instalatorii. sunt puse incorect toaletă în apartamentul ei? Tu. Desigur. Problema este. tu nu faci cu adevărat Batman. În acest sens. care ajuta prietenos - este frumos. dar puteți cel puțin o dată un ceai pentru a bea împreună? Fără faptele eroice? Din păcate. nr.

    Entuziasmul neofitului - un lucru teribil: odată ce o persoană este interesat de ceva nou. coboară revelație. și înțelege. că tot ceea ce este greșit de viață. Nu că el este. luminat. Firește. converti adept vrea să pună toate bune. Prin urmare, societatea să tolereze lui este absolut imposibil. Dar este. din fericire. Scurt istoric: după un timp neofit „răbdătoare“, și devine din nou o persoană normală. Dar acest lucru nu este un prieten ideologic! În acest piept viață se va aprinde flacăra revoluționară. Și vă va da în mod regulat banii ei pentru a salva o altă pisică sălbatică. ea a avut un motiv sau altul pentru a prinde. altfel te găsești o creatură fără inimă. Și trupoedkoy. Doar pentru că. nu ești vegetarian. l. În general. Fugi de ea. în timp ce, de asemenea, nu doare unele revelație.

    ← Faceți clic pe „Like“ și urmați-ne pe Facebook

    articole similare