301 redirecționări pentru toate ocaziile utilizând

În continuare sunt câteva sfaturi și exemple vor fi descrise 301st de redirecționare prin fișier .htaccess

301 redirecționări pentru toate ocaziile utilizând

Evitați redirecționări succesive, deoarece Fiecare redirecționare este pagina de descărcare și transferul de masă link-ul, și crawler - comandă fuzzy.

Browsere cache redirecționări, astfel încât să le verifice mai bine cu ajutorul resurselor online.

301 redirecționare de la o pagină la alta

301 redirecționa la domeniul www fără www

301 redirecționare domeniu fără domeniu www cu www

301 redirecționa din paginile cu un slash la pagina fără un slash la sfârșitul adresei URL

O astfel de redirecționare va funcționa după cum urmează:

301 de redirecționare din toate paginile dintr-un domeniu de la pagina de start a unui alt domeniu

301 redirecționare de protocolul HTTP pe protocolul HTTPS

Dacă site-ul dvs. are un certificat SSL și rulează protocolul HTTPS, atunci 301st redirecționa să adăugați la .htaccess următorul cod:

301 redirecționează cu protocolul HTTPS http

Iar exemplul opus, dacă nu aveți un certificat SSL și protocolul HTTPS nu funcționează:

Eliminați mai multe slash-uri consecutive, în URL-ul și de a face o redirecționare 301

Dacă din întâmplare aveți oricare dintre acest tip de URL: mysite.com/page///my-page, este posibil să se facă o redirecționare 301, fără a se suprapune slash-uri:

Eliminați mai multe cratime consecutive (liniuțe) și de a face o redirecționare 301

Ca și în situația cu slash-uri repetate în URL-ul poate să apară câteva liniuțe sau cratime pentru 301st redirecționa îndepărtarea lor se adaugă codul:

Tăiați index.php URL

EXEMPLU fără parametrii GET, cum mysite.com/index.php pe mysite.com/

Exemplu parametrii GET, astfel mysite.com/index.php?value=1p=3 de pe mysite.com/?value=1p=3

Câteva exemple de combinare 2 o redirecționează

variante combinate pot fi folosite pentru a evita redirecționări consecutive.

301 redirecționare de la www la non-www și cu un slash la sfârșitul adresei URL

301 redirecționare de la non-www www si cu un slash la sfârșitul adresei URL

301 redirecționare de la non-www www și fără un slash la sfârșitul adresei URL

301 redirecționare de la www la non-www și fără un slash la sfârșitul adresei URL

Te rog spune-mi, în acest caz, se pare că administratorul va răspândi, de asemenea, la noul site?
este posibil să se facă o excepție de la o anumită pagină a rămas fără o redirecționare?

fiecare pagină de redirecționare separat - nu este o opțiune - prea multe

AddDefaultCharset utf-8
RewriteEngine on

Acest lucru va funcționa atât timp cât există un adevărat admin dosar

Redirect 301 / xolodilnik-shumit-stuchit /articles/1-remont_holodilnikov_na_domu_samostoyatelno/22-holodilnik_shumit_stuchit.html

cum izmezhat dublu redirect?
Vă mulțumim!

Și, dacă este posibil, în .htaccess redirecționează pentru a înregistra un număr mare de pagini la un moment dat?
Orice instrucțiuni htaccess afectează viteza serverului web. Iar numărul - un termen relativ. 65 redirecționează ca nu de mult, iar dacă aveți la dispoziție un server puternic și foarte puțin.

Să presupunem că, au înregistrat, iar mai târziu ele pot fi îndepărtate pentru a curăța fișierul .htaccess?
Conform ideii după robotul va ocoli paginile care sunt redirecționați, acesta va suprascrie (indexarea sau altceva de făcut acolo) URL-ul și nu va mai referi la ea, dar dacă aveți orice link-uri către site-uri terțe părți, apoi merge la utilizatorul va primi 404 eroare în loc să redirecționeze -lea.

Și dacă paginile nu sunt singuri, iar lor 65 de pagini.
În acest caz, există 2 opțiuni, încercați să scrie o expresie regulată pentru redirecționării (în acest nu ajuta) sau pentru a simplifica totul și de a face o redirecționare prin php.

Impresia este că toată lumea care scrie pe teme ca el nu stie, este scris despre, sau are foarte puțină înțelegere a temei în sine.
Știu că nu știu nimic (Socrate). Dar asta nu se oprește pentru a ajuta și împărtăși experiențele lor și exemple de lucru.

Să sperăm că răspunsul maxim la întrebarea dumneavoastră.

P.S. Înțeleg că vrei să faci totul la fel de bine, dar uneori timpul petrecut nu este în valoare rezultatul.

Mi-ar fi foarte preznatelen daca ma poti ajuta

Bună ziua, încercați acest lucru (verificat):

Și totuși, atunci când creați un certificat este mai bine pentru a specifica un domeniu atât cu www și fără ea

Vă rog să-mi spuneți ce opțiune este cel mai bine folosit atunci când trecerea la o altă gazdă nu a trebuit să adauge redirecționări? în cazul în care instanța este facturat în mod automat 302 și 301 htasses am scrie, dacă scapari? și, în general, pentru situația mea, deoarece această afacere ar trebui să arate? Sper foarte mult pentru ajutor

Nu, structura de foldere este diferit și parametrul GET „cmpl = 2407“ această pagină „Předmět-123.“
Pagini similare circa o mie, dacă nu poți să faci „lot“ de redirecționare, puteți desigur manual și fiecare registru.
Există, de asemenea, un tip de referință:
Ie „Min = min“ se adaugă la primul exemplu de realizare.
Această pagină, de asemenea, trebuie să redirecționeze către:

articole similare