200 ruble în pungă

Ce poate fi gătită pe 200r pentru cină.

tocană Bank 90-100r + fidea (spaghete) 400g de tăiței 30-60r = tushenkoj total de 120-160rub.

Banca de conserve din carne, hrisca terci + 800gr de 40-80r = terci de hrisca cu carne total înăbușită de 140-180rub.

Bank + orez tocană de terci 800gr de 40-80r = terci de orez cu carne total înăbușită de 140 180rub.

tocană Bank + orice alte cereale 800gr de 12-30rub. = Porridge cu carne total înăbușită de 100-130rub.

Piept de pui aproximativ 1 kg în valoare de aproximativ 200p, dar îl puteți pregăti pentru 2 zile sau mai mult pentru că carnea de piept de pui este detașabil din oase. Bone gatiti supa de pui cu cartofi, ceapă, morcovi, și puteți adăuga sau orez sau fidea. Doar supa de pui poate găti supă de legume și supa de sfeclă roșie.

Carnea cu cotlet de piept de pui și tocană cu legume. Poti de carne de piept de pui pentru a face umplutura pentru Kurnikov. Asigurați-Kurniki.

O duzină de ouă de la 40-70rub. + Pachet de lapte de la 40-80rub = caserolă omletă sau un total de 80-150rub.

Pui de carne întreg de la aproximativ 1 kg per 160-200r pur și simplu coaptă în cuptor sau pentru a tăia și a pus într-o tigaie.

Tocană de legume. 1 kg de 30-60rub de cartofi, morcovi de la 50-100rub per kg ceapa 30 la 60rub per kg sfecla de la 40 până la 80 de ruble per kg.

Puteți face o varietate de salate. Prăjește crutoane de pâine albă rola în ouă și lapte.

clatite Bake. Pentru a face acest lucru aveți nevoie de ouă, făină, lapte. Oua 30R 5 oua, lapte faina 60rub 1 litru 1 kg 60-70rub. Uleiul de floarea soarelui 50p un litru sau unt 400g 60 ruble.

clatite Fry de la cartofi nevoie de ouă, făină, ceapă și cartofi. Ceapa de suculența și aroma.

Mulți terci de lapte diferite pot fi fierte.

200 de ruble pentru a cumpăra 1 kg de cartofi, tineri, 2 roșii și castraveți și o grămadă de verdeață - va avea o cina somptuos: cartofi fierți și legume + salata prajite.

Sau să ia o bucată de carne de pui, o livră de orez (desigur, pe pilaful merge tot orezul, dar mai puțin decât noi nu am ambalat) si gatiti pilaf, cred, un morcov si ceapa, fiecare familie într-o casă acolo. Dacă înlocuiți puiul pentru o livră de ciuperci, veți obține un risotto vegetarian. Salata de sezon - să se predea.

În funcție de prețul, în special, magazinul dvs. poate, de asemenea, Zhmenka pe fructe de padure sau copil banane suficient, și 300 de grame galetnogo cookie-uri.

Puteți cumpăra, de exemplu, ambalajul de paste și un pic de brânză (felii, pe o bucată mare nu este de ajuns).

In loc de paste puteți cumpăra cartofi.

probabil acesta va avea, de asemenea, să mănânce brânză, sau în loc de aceasta pentru a cumpăra un pachet de brânză de vaci.

Acesta este primul lucru pe care a avut loc la mine.

Poate că vă puteți gândi la alte opțiuni, cum ar fi Banca de alimente conservate și o bucată de pâine.

Totuși este posibil să se cumpere de ambalare semi-finite gata preparate care au nevoie doar să se încălzească.

Acest pachet costa doar aproximativ 200 de ruble.

Familia mea este fericit să mănânce paste și cârnați sau burgeri. Puteți cumpăra în continuare un mic dovlecel sau castravete cu roșii. În cazul în care dovlecei, apoi doar se prăjește și a pus într-un cerc castron frumos, iar atunci când castravete cu roșii, doar tăiate în felii în farfurie ca salata nu era timp să facă. Pasta poate fi înlocuit orz, fiert și prăjit cu ceapă. Și burgeri - carne de vită. orz perla cu carne înăbușită - terci unui soldat, și paste cu conserve din carne - paste nautică.

Eu încă nu cred că clătite masă scump am aluat în astfel de cazuri pe apă fac (de obicei, - lapte sau iaurt), făină, zahăr, sare, ou (uneori două), ulei vegetal. De obicei, aceste produse sunt la domiciliu, cumpara doar ceea ce trebuie să mănânce smântână, lapte și ea iubește cineva.

Totul depinde de locul în care locuiți. În orașul meu pentru 200 de ruble puteți cumpăra un kilogram de ceea ce unele organe pe găluște choice-, khinkali, ardei umpluți, pui, sau mici, sau o livră de cârnați low-cost sau cârnați, 1 kg de carne de pui tocată, și suficient de mult pentru cartofi sau paste, sau roșii și castraveți și alte legume. Fast food lanțuri pentru 200 de ruble. puteți cumpăra aproximativ 4 sandwich-uri, cum ar fi toate tipurile de hamburgeri sau sandwich-uri.

1.You poate cumpăra un pachet de brânză de vaci, ouă și un borcan de cremă. Asigurați-vă găluște. Și dacă faci găluște cu cartofi, încă ar fi mai ieftin.

2.Mne ca o variantă de cartofi. Eu doar l curat din piele, am taiat pe lungime in 3-4 bucati si se coace în cuptor, fără nimic. Puteți adăuga sare. Și apoi pentru a face aceasta salata de cartofi cu castraveti si rosii.

3.Can doar din lapte și ouă pentru a face o omleta.

4.Mozhno cumpăra un borcan de saury, paste și roșii.

5. Îmi place hrișcă cu lapte și pâine. Este foarte util și gustos.

200 ruble în pungă

Nyurenberg Nelli Viktorovna [2.6K]

200 ruble pentru cină, în cazul în care o persoană este chiar foarte mult. Puteți cumpăra niște pește, fă-o pentru un cuplu sau un incendiu, puteți cumpăra lapte și ambalare cereale saci, dacă sunteți un vegetarian, puteți cumpăra în condiții de siguranță de legume pentru salată și un pachet de iaurt. Și vreau să spun, în cazul în care casa nu există produse. Ei bine, dacă ceva este, la 200 de ruble, puteți hrăni întreaga familie, cu excepția cazului, desigur, nu sunteți obișnuiți cu mâncarea restaurantului.

articole similare