16 Toate formele de ori britanice într-un tabel - rapel de vocabular

Bună ziua, prieteni. Mult timp nu te-am mulțumi cu noi daruri. Dar a venit astăzi momentul mult-așteptata. Cautarea mea în cele din urmă sa întâlnit cu succes. Și mă bucur că noua mea găsi - un tabel care conține toate cele 16 forme ale limbii engleze.

Dacă aveți nevoie de mai multă practică cu vremurile de limba engleză, tabelul de mai jos este un instrument bun pentru tine, care este capabil de a facilita în mare măsură această sarcină.

De ce descrie doar 12. Acest tabel este completat de regulile timpurilor verbale (a se vedea. Rândul de jos), care descrie structura propozițiilor atunci când este vorba despre evenimente din trecut care se referă la faptele viitorului sub forma de timp de 16-imagine, cu toate că cele mai multe dintre aceste scheme. Sună complicat, dar vorbim despre ceva, folosesc aceste transformă foarte des. Doar amintiți-vă, toate aceste „M-am gândit că ar fi.“ Sau „Ti-am spus eu.“ :)

Cum este mai bine de a practica ori?
mă Highlight pentru acest timp de 5-10 minute pe zi. În fiecare zi. Amintiți-vă că este mult mai productiv să se angajeze în etape scurte, dar în mod regulat. Intens, dar intermitent. Regularitatea va câștiga întotdeauna orice sistem haotic intens.

Înainte de începerea practicii amintesc anumite situații din viața ta (context - acest lucru este important). le scrie sub forma unor propoziții simple. 10-15 bucăți. Și apoi vorbești fiecare propoziție, în orice moment, în care se poate transforma. Pronuntarea imagina mental ce fel de perioadă de timp în cauză, în care acest lucru ar putea avea loc contextul. Profilate vă imaginați aceste momente, cu atât mai ușor și mai repede decât creierul va lua o nouă formă de percepție și redare verbală a gândurilor și emoțiilor tale.

16 forme de limba engleză
Tabelul clickable. Descărcați și de a folosi asupra sănătății.

16 Toate formele de ori britanice într-un tabel - rapel de vocabular

La această dată în curând mea de-a posta peste, prieteni. Vă doresc o bună practică și productivă engleză. Vă mulțumim pentru citirea blog-ul meu.

Ne vedem în curând,
Alex C.

Pentru cei care încă nu știu, în grupul meu în Facebook'e trece Marathon Limba percepția de formare de înțelegere engleză. Nu este prea târziu pentru a începe provocarea de 90 de zile și de a afla după 3 luni, o nouă capacitate de a auzi ceea ce nu se aude înainte;) s-a adăugat la grup. sunt publicate și vor fi stocate toate sarcinile.

articole similare