12 lucruri pe care oamenii de succes nu recunosc la locul de muncă - conducătorii de club

12 lucruri pe care oamenii de succes nu recunosc la locul de muncă - conducătorii de club

Vă puteți imagina Steve Jobs, Tim Cook, discută cu băutură și dragoste de aventură? Absolut imposibil. a spus Entreprener. că o componentă importantă a succesului în carieră - să împartă sferele vieții profesionale și personale și să păstreze tăcerea cu privire la acesta din urmă, ca un partizan. Sau cel puțin să păstreze tăcerea cu privire la aceste 12 lucruri.

... Nu se poate construi o rețea profesională bună, dacă nu deschizi și să fie sincer cu colegii tai. Cu toate acestea, ar trebui să fie atenți, pentru că deschide o mână proastă, nu te poate răni decât cariera.

Arată-se numai cu unghiuri favorabile - este un fel de artă. deficiențe Demonstrarea faptului că în anumite momente, crezi că contribuie la consolidarea relațiilor, în retrospectivă s-ar putea face un deserviciu.

Trucul este că trebuie să vă verificați înainte de a trece linia. deoarece cuvântul, după cum știm, nu o vrabie.

TalentSmart testat mai mult de un milion de oameni și a constatat că vârful conducerii de vârf este ocupat de oameni cu inteligență emoțională ridicată (mai precis, 90% dintre manageri de top). Acești oameni sunt conștienți de celălalt, și știu că poți vorbi la locul de muncă, și ce mai bine să rămână tăcut.

Lista noastră conține 12 dintre cele mai comune lucruri, spune despre asta, oamenii au observat că cariera sa a început să intre în declin.

Cum se obține mai mult de făcut: 17 sfaturi simple

1. Ceea ce urasc locurile lor de muncă

Ultimul lucru pe care doresc să audă colegii - o plângere la modul în care urăști locul de muncă. Te pune într-o lumină negativă, și pune la îndoială capacitatea de a lucra într-o echipă, care, la rândul său, demoralizator personalul.

Liderii mai degrabă calcula rapid whiners, trăgând echipa în jos, și ei știu că, de îndată ce un fluier - și locul tău va găsi o mulțime de entuziaști.

12 lucruri pe care oamenii de succes nu recunosc la locul de muncă - conducătorii de club

2. Ce cred ei cineva incompetent

În orice grup vor fi angajați incompetenți, și sunt șanse mari ca restul membrilor echipei sunt conștienți de acest lucru. Dacă sunteți în imposibilitatea de a le ajuta să devină mai profesionist și de a motiva-le să devină mai bine, este pulverizat pe nivelul inferior al calificărilor lor, nu veți câștiga puncte. Declaratie colegii incompetent te pune un om încearcă să iasă în evidență în detrimentul altora. grosolănie ta va veni cu siguranță înapoi la tine - nimeni nu îi place pentru Scandal.

3. Cât de mult câștigă

Poate că părinții tăi este bine să aud despre cât de mult bani ai, dar la locul de muncă este doar negativ. Nu pot fi alocate salarii perfect echitabil, și vorbind public despre ea, obligă colegii să facă comparații inutile. Odată cu toții dimensiunea salariul tău, munca ta va fi compensata cu venituri.

10 citate inspirationale de la oameni în urma visul

Desigur, toată lumea vrea să știe cât de mulți colegi câștiga, dar de îndată ce vă împărtășesc astfel de date, acesta nu va fi niciodată în stare să se uite unul la altul, fără prisma anumitor sume.

4. convingerile sale politice și religioase

convingeri politice și religioase ale persoanei strâns asociate cu acele aspecte ale personalității sale că lucrarea nu merită discutată. Dezacordul cu vedere altcuiva afecteaza foarte puternic perceptia persoanei în jurul valorii. Pentru a pune la îndoială valoarea unei alte persoane - probabil cel mai jignitor poți face.

Desigur, diferite persoane au atitudini diferite față de politică și religie, dar exprimarea deschisă punctelor lor de vedere pot reuni atât și să conducă la alienare. Uneori, un hotspot-uri de conflict poate duce chiar declarații referințe fără nici avize specifice.

Oamenii construiesc viața lor în jurul idealurile și convingerile. Mai bine să-l joace în condiții de siguranță, lipirea în dialogul meu doi cenți. Întotdeauna cu respect, Ascultați opiniile colegilor, fără să adauge nimic de tine, pentru că se pot aprinde cu ușurință un conflict. opiniile politice și convingerile religioase ale oamenilor trăiesc în atât de mult încât, le pune la indoiala, va provoca în curând un val de proteste, mai degrabă decât dorința de a satisface punctul de vedere.

61 teze, am învățat pentru mine de la Forumul de afaceri din Atlanta

12 lucruri pe care oamenii de succes nu recunosc la locul de muncă - conducătorii de club

6. Ce fac ei în dormitor

Nu contează dacă bate viata ta sexuala este cheia sau deloc, aceste informații nu se află la locul de muncă. revelații intime cineva poate provoca un zâmbet, dar cel mai adesea, pur și simplu a pus colegii într-o poziție dificilă. Du-te la această funcție - și veți câștiga imediat o reputație proastă.

7. Ce, în opinia lor, alții fac în dormitor

Vă garantăm că 111% dintre colegii dvs. nu doresc să știu ce crezi despre giganți lor sexuale. Nu există nici o modalitate de a pune oamenii mai sigur într-o poziție dificilă, decât să îl lase să știe că îți pasă de viața lui sexuală. Totul din argumentele cu privire la orientarea sexuală a colegilor relativ inofensivi comentarii de genul „Young nu era tânăr,“ te denigrarea în ochii altora.

8. Ce vor să aibă loc altcuiva

Telling colegii despre ambitiile sale, care ar putea afecta interesul nimănui - egoiste și nepoliticoase de cei cu care lucrați și la companie ca întreg. angajati buni doresc succes pentru echipa ca un întreg, nu doar pentru ei înșiși.

epuizare emoțională. Despre realitatea omului de afaceri moderne

Indiferent de motive tale adevărate (unii dintre noi lucrează efectiv pentru bani), povestea scopurile tale egoiste nu va ajuta să le atingă.

9. Ce prostii au făcut în tinerețe

Trecutul tau poate spune multe despre tine. Ce faci lucruri ciudate la fel de mult ca și acum 20 de ani, nu înseamnă că oamenii să înțeleagă imediat că din moment ce au devenit mai inteligent.

Comportamentul inadecvat pe care le complăcut în anii tinereții sale (beții, furturi marunte, de conducere sub influența alcoolului, a violenței împotriva oamenilor sau animalelor, etc.), arătând colegii dvs. că pierde controlul și consideră că este dificil să rămână în anumite condiții.

Se poate argumenta că mulți președinți au primit încrederea alegătorilor, în ciuda păcatele tinereții, dar dacă a ta nu este în valoare de nu merita echipa de PR, pentru a crea o imagine pozitivă a-ți amintirile controversate cu oameni care sunt cu tine în același birou.

10. Ce le place să se îmbete

Ați putea crede că povestea băutură nebun la sfârșit de săptămână nu va afecta percepția colegilor tăi oaspeți. În cele din urmă, dacă ești bun, ei încă mai au nevoie de tine, nu-i așa?

12 lucruri pe care oamenii de succes nu recunosc la locul de muncă - conducătorii de club

Din păcate, nu. Dezvăluiri despre cantitatea de alcool consumata nu se va face mai interesant să vorbesc. Dimpotrivă, te-ai descrie ca un om imprevizibil, imatur și lipsit de scrupule. Mulți oameni au o atitudine negativă față de alcool și droguri, prin urmare, mărturisindu dragostea lui pentru astfel de substanțe, pe care le compromite.

15 calitati antilidera

11. glume jignitoare

În cazul în care celebrități și ar putea avea ceva de a preda, doar alege cu atenție ce și cui poți vorbi. glume jignitoare nu fac numai alții să se simtă groaznic, dar, de asemenea, vă expune la o persoană oribilă. Mai mult decât atât, o astfel de glumă, de regulă, mult mai puțin ridicol decât umor inteligent.

Dacă încercați să evalueze relevanța acestuia, în funcție de proximitatea de comunicare cu cineva, apoi a priori gluma este în pragul unui fault. Dacă sunteți cineva poate ofensa simțul umorului, este mai bine să-l păstrați pentru tine. Nu se știe niciodată cercul de prieteni sau colegi experiențe, care pot răni.

12. Ceea ce ei sunt în căutarea de muncă

Când eram copil, apoi a spus antrenorul său de baseball, că, după două săptămâni de a părăsi echipa. Și ce crezi că, în următoarele două săptămâni, m-am așezat în mod constant pe banca de rezerve. Două săptămâni mai târziu, când în cele din urmă am decis să rămân, situația a devenit chiar mai rău, pentru că am fost cel care nu doresc cu adevărat să joace. Am fost deprimat, dar el însuși este de vină. I-am spus despre planurile lor înainte de a fi confirmate.

Același lucru se întâmplă dacă vă spun că să caute un alt loc de muncă. După ce împărtășiți planurile tale de demitere vei deveni imediat o pierdere de timp. De asemenea, există riscul ca căutarea dvs. nu este finalizat cu succes, astfel încât este mai bine să aștepte cu aceste revelații. În caz contrar, va fi pe banca de rezerve.

articole similare