Pannonia t5 1975

Pannonia t5 1975

Vreau să împărtășesc vestea bună pentru mine) a cumpărat o motocicletă „Pannonia«»T5.
Recent, am vrut să am nu doar vehiculele cu 4 roți precum și 2. A existat o mare dorință de a cumpăra un vechi și ruginit motocicleta bunicul care ar retehnologiza și să facă un bobber sau personalizat de biciclete.
Lung urmărit, ce să aleagă, doar se uita la bicicletele care au fost extinse pe teritoriul URSS, MT, Ural - nu a vrut să ia o mulțime de greutate, deoarece acestea au o mulțime de putere, și pentru mine, această caracteristică nu este interesat de biciclete. În primul rând, ca un aspect interesant, este de dorit clasice, vitezometru) lampă, etc.))
Java, IL și Minsk, de asemenea, nu mă impresionează.
Am crezut că a fost prea poate lua un vechi sau IL Sunrise Kovrovets ... Dar dintr-o dată o persoană, sfătuit te uiti-ka motocicleta numit Pannonia.
Și prima mea privire la ea, am dat seama că am găsit ceea ce vreau))
Dupa ce a citit despre ea o poveste mai puțin am vrut să am o bicicletă în garajul său.)

Modelul în sine provine din Pannonia plantelor aviație unguresc Csepel, în care aproape 1945 a produs, de preferință, tehnologia de aviație. Și în anii de după război, situația cu transportul public din țară a escaladat, și sa decis să lase vehiculul de transport alternativ de plante, care costa bosnoslovnye bani pentru perioada postbelică.

În schimbul mașini scumpe la fabrica a început să producă motociclete. De la 1945 la motociclete la mijlocul-50, care au fost emise la fabrica, au fost numite Csepel, și deja târziu cu introducerea unei noi serii de brand a devenit mai ușor de recunoscut sub numele de Panonia. motociclete Pannonia au fost cunoscute pentru designul lor simplu și fiabilitate. Cele mai multe dintre mașinării pentru un motiv sau altul au fost negru, din cauza a ceea ce oamenii au fost numiți Ravens maghiari. Datorita motocicleta sale ar putea călători modestia practic orice benzina, a fost, de asemenea, ușor de reparat (s-ar putea repara oamenii, chiar și cu cunoștințe de bază de tehnici de reparații). Este prin această motociclete Pannonia a început să cucerească piața URSS. Este imposibil să nu observi, si design Pannonia motociclete, și cu ea au fost toate excelente; toate piesele se uita armonios pe rama.

Cele mai populare modele ale brandului în Uniunea Sovietică a început să Pannonia TL250F (1959-1961) și Pannonia t5 (1964-1975). Motocicleta Pannonia TL250F echipat cu doi timpi, racit cu aer volum 247sm3 motorului și o capacitate maximă de 14 de cai putere. Dispersează un motor ar putea motocicleta la o viteză maximă de 110 km pe oră, în timp ce consumă 3,5 litri de benzină la 100 de kilometri. Pannonia nu este deosebit de t5 diferit de modelul TL250F. Numai datorită unui mic motor de motocicleta completari poate accelera la 115 km / h, de aceeași dimensiune a motorului, dar, de asemenea, de economisire pe o jumătate de litru de benzină mai mult decât predecesorul său. motociclete Pannonia a avut, de asemenea, posibilitatea de a cârlig partea unei remorci care face bicicleta chiar mai practic.

Și acum am să vă spun despre motocicleta mea:

Pannonia t5 - producator: Ungaria Anul - 1975 Motocicleta a cumpărat două zile în urmă, transformată într-o that'm chepper pare rau, dar acest lucru este starea normală pe care am putut găsi. Multe lucruri sunt lipsesc din piesele originale pentru o lungă perioadă de timp a stat în stradă și din această cauză trebuie să faci motorul. Bitul cadru a fost digerat și plasat sub roata din spate 15 raza plus personalizate nazhki au fost făcute pentru a schimba și o frână de picior. Toate acestea sunt posibile va fi restaurat înapoi la original, dar rama parțială și rafinament.

Pannonia t5 1975

Pannonia t5 1975