9 citate despre valoarea apei

Apa - sursa vieții, un simbol al purității. Deși resursele par inepuizabile, dar din cauza lipsei de gust, culoare, bule, apă curată este inferior popularitatea de o varietate de băuturi, fără ea nu cred că un stil de viață sănătos și de calitate.

Importanța și valoarea apei se spune ca nu numai ecologi, nutriționiști și medici, dar și mulți scriitori, gânditori și oameni de știință. Dorim ca ei să citez pe apă și au fost cunoscute pentru tine.

Apa, nu ai nici un gust, nici o culoare, nici miros, nu poți descrie, nu se bucură de a ști ce este. Antuan De Saint-Exupery

Cu toate că în lume nu există nici un subiect, care ar fi mai slabe și mai moale apa, dar poate distruge cel mai greu lucru. Lao Tzu

Sete - cea mai bună dovadă a existenței apei. Franz Werfel

Apa - singura băutură înțeleptului. Genri Devid Toro

... Apa - sursa vieții, deoarece suntem înconjurați de apă nouă luni în uter. Apa - un simbol al puterii feminine, care nu va îndrăzni să pretindă că nu îndrăznesc să conteste chiar și omul cel mai luminat și perfectă. Paulo Coelho (Prin râul Piedra am șezut și am plins)

Apa vom începe să apreciem nu înainte de a se usuca bine. Thomas Fuller

Mii de oameni trăiesc fără dragoste, dar nimeni - nici apă. Xyu Oden

Apa a fost dat o putere magică de a deveni seva vieții pe Pământ. Leonardo da Vinci

Este păcat că apa potabilă nu este un păcat. Și cum s-ar părea delicios! Georg Christoph Lichtenberg

articole similare