8 sfaturi cum să trăiască cu părinții soțului

Share on Facebook

8 sfaturi cum să trăiască cu părinții soțului

Există o astfel de glumă populară spunând: „Părinții au nevoie de a iubi de departe, mai mult și mai mult“ În fiecare glumă există un adevăr, dar nu au întotdeauna capacitatea de a cuplu de a trăi separat de părinții lor. Deci, trebuie să găsim un limbaj comun cu oameni de familie și cele mai scumpe. În cele mai multe cazuri, o astfel de măcinare se execută foarte greu, pentru că în aceeași casă locuiesc două perechi de adulți, în timp ce mai în vârstă se străduiesc întotdeauna să învețe puii lor mintea la rațiune și să le supună propriile reguli. Hai să vorbim astăzi despre cum să obțineți pe legea nora tânără și o lege.

8 sfaturi despre cum să trăiască cu părinții soțului:

1. Evitarea nahlebnitsy rol? La nunta, mama și tata soțul tău cu lacrimi în ochi a afirmat că sunteți acum pentru ei ca propria lui fiică. Cred că aceste cuvinte, desigur, imposibil. În curând veți înțelege în mod clar că sunteți în casa lor doar nahlebnitsa, din cauza căreia cheltuielile de familie a crescut. Pentru a evita o astfel de atitudine să le răspândească pe o inteligent totală cu bugetul ei soț. Acest lucru se face după cum urmează: în pielea de „ciorap“ pentru o zi ploioasă, părinții dau de multe ori în oală, și ceva care va rămâne cu pace sufletească să-și petreacă pe nevoile lor.

2. Problemele lor se rezolva. Înainte de începutul vieții căsătorit, atunci când apar probleme, ai fugit imediat pentru ajutor și consiliere pentru părinți. E firesc, tu ești copilul lor. Acum, acest obicei trebuie să fie eradicată. Dacă tânăr soț și soție pe fiecare fleac consultat cu tatăl și mama sa, de așteptare pentru sprijin și consiliere lor, este destul de firesc ca părinții să încerce să insufle în tine opiniile lor cu privire la viață. Învață să trăiești cu mintea ta!

3. Nu ceartă cu părinții. Fără certuri viața de familie nu a trecut, „blestem Lovely - trebuie doar să amuze“, dar nu este necesar ca toate acestea au venit la urechile părinților. Nu spălați rufe murdare în cameră. Dacă de nesuportat, du-te la parc, cafenea și se pare că relația lor, sau în liniște, „discută“ în camera mea în spatele ușilor închise.

4. Nu alerga până la scandal. Acceptând să trăiască în casa părinților soțului ei, ar trebui să fie pregătită pentru faptul că mama soțului tău nu va renunța cu ușurință pozițiile lor. De exemplu, te duci în camera ta, si mama-in-ta pune în calea lui de lucrurile în dulap. Furia ta la vederea unei astfel de imagine este destul de clar, dar încearcă să potolească furia lor și pur și simplu cere soțul ei să vorbească cu mama mea, astfel încât ea nu va face acest lucru. În camera lui, trebuie să fie o amantă, dar scandalurile nu vor ajunge nicăieri.

6. Identificați spațiul personal. De la început, soțul meu și am discuta împreună ce camera ta va fi la propria ta insulă, în cazul în care doar voi doi pentru a decide cum să trăiască și ce reguli. Trebuie să apere granițele părinților spațiului său personal. Numai rolul de negociator ar trebui să îndeplinească soțul ei.

7. Responsabilități. La placa, două femei rareori găsesc un limbaj comun, astfel încât tu și mama ta-in ar trebui să stabilească un calendar pentru care va îndeplini sarcinile casei: gătit, spălătorie, curățenie, excursii la magazine și pe piața de alimente.

8. Fii tu însuți. Nu contează cât încerci să trăiești pe cont propriu, cu părinții este puțin probabil să reușească. Prin urmare, opțiunea ideală - pentru a salva și de a salva pentru propria lor locuință. Straduiti să fie independentă!

Nu uita să le spui prietenilor tăi

articole similare