4 sfaturi incredibil de valoroase de la un muribund bărbat de 24 de ani

Cei mai mulți oameni își petrec viața pe pilot automat. Noi nu par să trăiască într-adevăr, ci pur și simplu există. Avem atât de multe lucruri pe exterior, dar cât de des ne simțim un gol în interior și confuzie! Noaptea, suferim insomnie, gândindu-se că într-adevăr nu contează. De fapt, ce toate facturile noastre, bani, opiniile altora?

De ce facem acest lucru pentru tine?

Desigur, nimeni nu știe ce se întâmplă cu noi după această viață. Suntem cu toții în aceeași barcă. Cu toate acestea, modul în care ne desfășurăm viața noastră determină caracterul și sensul existenței. Formăm experiența și soluțiile, dar mulți oameni preferă să-și petreacă viața lor, întrebându-bogăție doar materiale și putere, mai degrabă decât să privească în interior.

Noi credem orele până la sfârșitul zilei pentru a merge acasă, odihnă, și apoi face din nou a doua zi. Ne uităm de tot, lupta pentru obiective și atingerea lor proprii, nu se poate aminti chiar si de ce am nevoie. Acum nu este momentul să vă întreb ceea ce faci în fiecare zi a vieții lor, dar poate că această scrisoare către băiat în vârstă de 24 de ani pe moarte vă va oferi posibilitatea de a „trezi“.

Sperăm că după ce a citit cuvintele înțelepte ale unui tânăr, îți vei da seama că fiecare dintre noi are doar o perioadă scurtă de timp pe aceasta planeta. Trăiește și dragoste ca și cum cere sufletul înainte de timp rămâne fără!

sfat puternic de la o moarte bărbat de 24 de ani

4 sfaturi incredibil de valoroase de la un muribund bărbat de 24 de ani

„Sunt doar 24 de ani, dar am ales deja ultima mea cravata. Unul care va fi pe mine în timpul înmormântarea mea câteva luni. Poate că această cravată nu este prea combinat cu costumul, dar mi se pare că este doar perfect pentru un caz „special“.
Diagnosticul de „cancer“, a fost livrat prea târziu să-mi dea cel puțin o speranță mică pentru o viață lungă. Dar, datorită bolii mele, am realizat cel mai important lucru. Este important să vă asigurați înainte de moartea lui să lăsați această lume un pic mai bine decât era înainte. Din păcate, am trăit viața în așa fel încât pierderea nu contează. Pentru că sunt doar acolo, nu face nimic util.

Anterior, creierul meu este constant angajat într-o mulțime de lucruri. Dar când am aflat cât de mult timp am plecat, a devenit clar, ceea ce este important în realitate. Așa că scriu dintr-un motiv foarte egoist. Vreau să dau sens vieții sale, de a împărtăși cu voi faptul că am luat-o.

1. Nu pierdeți timpul pe munca neiubit. Este puțin probabil că va fi capabil de a reuși în care nu le place. Răbdare, pasiune si angajament vin numai atunci când iubești ceea ce faci.

2. Acesta este un foarte prost - să se teamă de opiniile altor oameni. Frica slăbește și paralizează. Dacă renunți moale, aceasta va crește cu fiecare zi care trece, până când nu a mai rămas nimic, dar propria lor carapace. Ascultați vocea interioară și încredere în el. Unii oameni te vor numi nebun, dar altele pot chiar o legendă ia în considerare.

3. Preia controlul asupra vieții tale, și să ia întreaga responsabilitate pentru ceea ce se întâmplă cu tine. Scapă de obiceiurile proaste și să încerce să conducă un stil de viață sănătos. Găsiți un sport care te face fericit. Si cel mai important, nu ezita. Lăsați viața ta este determinată de acțiuni, și nu faptul că nu aveți timp pentru a face.

4. Apreciați cei dragi. prietenii și familia ta va fi întotdeauna o sursă nesfârșită de putere și iubire. De aceea, nu trebuie să-l tratăm cu ușurință.

Este imposibil să-și exprime pe deplin sentimentele lor cu privire la importanța acestor soluții simple, dar sper că va asculta persoana care a experimentat calea grea valoarea timpului.

Nu sunt supărat, pentru că am înțeles că viața mea în ultimele câteva zile au devenit semnificative. Regret doar că nu am putut vedea o mulțime de lucruri interesante pe care trebuie să se întâmple în viitorul apropiat, cum ar fi crearea inteligenței artificiale. Sper, de asemenea, că războiul din Siria și Ucraina va fi în curând peste.

Noi ne pasă de sănătatea și integritatea corpului, pe care le uităm că este - nimic mai mult decât o cutie de personalitate, gânduri, credințe și intențiile noastre. Dacă nu face nimic pentru a schimba lumea în bine, că moartea ta nu contează. Eu cred că fiecare persoană are un potențial, dar, de asemenea, nevoie de o mulțime de curaj să-l recunosc.

Puteți continua de zi cu zi derivei de circumstanțe. Sau puteți începe să lupte pentru ceea ce crezi, scrie o mare poveste a vieții sale. Eu chiar sper să faceți alegerea potrivită.

Lăsați un semn în această lume. Trăiește o viață plină de sens. Du-te la vis. Locul nașterii noastre - un loc de joacă frumos, în cazul în care totul este posibil. Dar noi nu suntem aici pentru totdeauna. Viața noastră - un scurt flash pe planeta minunat mic, care zboara la un ritm incredibil în întunericul nesfârșit al universului necunoscut. Prin urmare, petrec timpul aici cu plăcere și pasiune. Face viața mai interesantă! Fă-l semnificativ! "

cuvinte atât de puternic, că nu este nimic pentru a adăuga ...

articole similare