25 de ani, Vladimir Biserica a sărbătorit „Lumina lumii“

La serviciul solemn pentru a comemora 25 de ani, au fost invitați din biserici prietenos în regiunile din România, ale bisericilor fiice vecine în satele și Balakirevo Nikologory. Au fost felicitări și din gura Păstorilor diferite biserici evanghelice din orașul Vladimir. Potrivit lui Andrei Chernov, pastor al bisericii „Lumina Lumii“, „acționând la festivalul dedicat ziua de naștere a bisericii, a spus multe cuvinte minunate de apreciere. Pentru o viață spirituală activă, cu punctul de vedere progresivă privind realitatea în schimbare a dinamicii ministerului bisericii. Dar cel mai mult am fost impresionat de atmosfera de o vacanță de familie. Această înțelegere și acceptare a faptului frăției tuturor bisericilor și lucrarea pentru slava Împărăției lui Dumnezeu, indiferent de diferențele confesionale și alte. Este atmosfera de viață de slujire plină de bucurie față de Dumnezeu, viziunea perspectivele de viitor. În această atmosferă este mai ușor să efectueze Marea, și de ce a pus biserica de pe pământ. "

Zi de nastere a fost remarcabile amintiri bune din istoria comunității, luminoase felicitări creative din reprezentanți ai diferitelor ministere, masă festivă, cu băuturi răcoritoare dulci și conversație prietenos.

„Biserica mea preferată era în vârstă de 25 de ani! - au împărtășit experiențele unul dintre participanții la sărbătoare. - O mulțime sau un pic - nu contează.

Ceea ce este important - persoanele pe care le vedeți în fiecare duminică, și au devenit familia ta. atmosfera importantă de iubire și acceptare a fiecărei persoane. Este important să știți că vă va sprijini în momentele dificile și pline de bucurie, ajutor, ghid!

Asta e important! Și sunt recunoscător lui Dumnezeu pentru ceea ce El mi-a adus la această biserică și a dat astfel de prieteni minunați! "

25 de ani, Vladimir Biserica a sărbătorit „Lumina lumii“
25 de ani, Vladimir Biserica a sărbătorit „Lumina lumii“
25 de ani, Vladimir Biserica a sărbătorit „Lumina lumii“

Serviciul de presă al bisericii „Lumina Lumii“ special pentru cef.ru

Conținut legat

Thomas Carlos Khabarovsk credinsiosii: „Continuă să creadă și să se roage!“

Episcopul Serghei Ryakhovsky va participa la lucrarea bărbați regionale VI în Samara

articole similare