2 ani, n-au ascultat, copii, psihologia copilului și dezvoltarea

în grădină nu am merge.
O versiune a „dacă puteți obține ceva ..“ - am scris că în acest moment nu trece.
Aceasta are loc numai atunci când copilul nu este configurat, în general, mult mai capricios, astfel încât de dragul de un pic. Și când aude ceva plăcut la ureche, atunci sunt de acord.
Și sunt momente, dintre care majoritatea, care începe să țipe ca victimă, și nu face nimic pentru a face - fie să-l poarte sau să încercați ceva. Același lucru se poate întâmpla în stradă. De exemplu, în ochii lui am căzut pe scări, în cazul în care adulții băieți joacă acum. Ea a făcut, de fapt, nu nafig necesare, dar aspectul este deja în jos l-am observat, și să încerce să ușor - Oh, să mergem la rocker conduce în jurul sau ceva de genul asta, în speranța că distrasă și du-te. Dar nu. Rocker nu mai este necesar, se grăbește ca un tanc pe deal-scara, care nu este în mod clar în vârstă, și nu va interfera cu copiii mai mari. Și ce să facă în astfel de situații - într-adevăr nu știu. -Deci cum începe să trageți forță - op pentru întreaga zonă. Începe să convingă ușor, ușor - nici măcar asculta, se arată că există.
Ca și în orice subiect la domiciliu. Aici se află, nu am nevoie de nimeni. Dintr-o dată din nou privirea a căzut peste el - toate, scoate atât de pozitiv. Și nimic frumos să-l deja. Cu toate că el ar putea fi deja îmbrăcat pentru o plimbare pe coridor, într-o stare de spirit bun de spus. Dintr-o dată plânge, Op. Un astfel de comportament înfurie îngrozitor.

2 ani, n-au ascultat, copii, psihologia copilului și dezvoltarea
Rațe C.S.

Aș îndrăzni să sugereze că copilul se bucură de procesul de a aduce mama mea în isterici. Primele experimente psihologice, ca să spunem așa, a avut loc la fiica noastră mai tânără o fată ca temperament: jugul într-un ușor pentru toată lumea, care se apleacă. Mama luptat din: atâta timp cât cererea mea nu va reuși, nu dau nimic de-a face deloc. Ie dacă am spus mă spăl pe mâini, atunci copilul poate trage departe numai în direcția de baie o singură etapă din traseul fără a devia. Trageți spălare de mână nu va fi în mod forțat. Va pregraditelnym barieră în orice alt mod sau o lecție, papagalul va fi, dar baia însăși fiica merge. Da, acolo, tipa, culcat pe podea și musca, încercând să-l bată, plângând să suspine. mama mângâiat și trimis din nou să se spele pe mâini. După ceva timp pentru a dezvolta un obicei pentru a asculta cererea mamei. A fost nevoie de aproximativ două luni. Vârsta de la jumătate până la doi părinți a fost foarte dificil. Principalele instrumente: calm, perseverenta si organizarea inteligenta a zilnice de rutină / spațiu pentru a evita restricțiile inutile.

Suntem în rețelele sociale