15 Referirile, care poate schimba viața

Pentru a decide cu privire la schimbările în viața lor și să înceapă nu numai vis, ci de a acționa, uneori, o persoană are nevoie nu este atât de mult - doar motivația sau timp pentru a auzi cuvintele. În colecția de astăzi - un citat, care poate fi un stimulent pentru marile schimbări atât în ​​interiorul cât și din jurul tău. Mult noroc și tendințe pozitive în viață!

Deci, 15 citate de inspiratie pe care le poate schimba viata:

  1. Eșecul - este pur și simplu posibilitatea de a începe din nou, dar cu mai multă înțelepciune.

Henry Ford
  • În cazul în care problema poate fi rezolvată, nu vă faceți griji despre asta. Dacă problema este insolubilă, nu are rost să vă faceți griji. Dalai Lama
  • Chiar dacă sunteți foarte talentat și să facă eforturi mari pentru unele rezultate nevoie doar de timp: nu primiți un copil într-o lună, chiar dacă forțați nouă femei gravide. Uorren Baffet
  • O dată într-o avere viață bate la ușa fiecărei persoane, dar persoana în acest moment de multe ori într-un salon vecin și nu aude nici bate. Mark Tven
  • Cel mai mare dezavantaj nostru este că suntem prea rapid pentru a renunța. Cea mai sigura cale spre succes - tot timpul pentru a încerca încă o dată. Thomas Edison a
  • Personal, îmi place căpșuni și smântână, dar peștele preferă cumva viermi. De aceea, atunci când am merge la pescuit, nu cred că o iubesc și că îi place să pescuiască. Deyl Karnegi
  • Trezirea dimineața, intreaba-te: „Ce ar trebui să fac?“ Seara, înainte de a merge la culcare, „Ce-am făcut?“. Pitagora
  • Slab, nefericit, nefericit și nesănătoase este cel care folosește adesea „mâine“ cuvântul. Robert Kiyosaki
  • Oamenii bătrâni întotdeauna sfătuiesc bani de economisire tânăr. Acesta este un sfat rău. Nu tezauriza gologani. Investește în tine. Sunt în viața mea și a salvat un dolar până când a ajuns la patruzeci de ani. Henry Ford
  • Vreau aceasta. Așa va fi. Henry Ford
  • N-am fost învins. Am găsit doar 10.000 de moduri care nu funcționează. Thomas Edison a
  • Munca grea - un grup de lucruri de lumină pe care nu le-ați făcut atunci când au trebuit să facă. Dzhon Maksvell
  • Am folosit pentru a spune, „sper că lucrurile se vor schimba.“ Apoi mi-am dat seama că nu există decât o modalitate de a schimba totul izmenilos- mine. dzhim Ron
  • Lecția pe care am învățat și că ar trebui să fie toată viața lui, a fost că ar trebui să încercăm, și să încerce, și încercați din nou - dar nu renunta niciodata! Richard Branson
  • Face astăzi ceea ce alții nu vor, mâine vei trăi astfel încât ceilalți nu pot.

    articole similare