12 sfaturi pentru a vă ajuta să găsiți lucruri pierdute

12 sfaturi pentru a vă ajuta să găsiți lucruri pierdute

La sfatul lui Solomon introduce cititorii ziarului britanic The Daily Mail.

- pentru cei care nu pot scăpa de gânduri de genul „Mi-am pierdut poșeta.“ „Nu te uita ceva sa pierdut, iar primul gând -. Instinctul tău de bază - devine Hunt de căutare pentru stilul ei haotic și din ce în ce frenetică Aceasta este cea mai frecventă eroare Așteptați până când până când veți veni, în cazul în care să se uite ... „- spune Solomon.

Al doilea principiu este chintesenta lui Solomon întreaga sa teorie: „Nu este un lucru pierdut, și nu lipsesc lucrurile sunt doar cei care sunt în căutarea de rău.“.

Aceasta implică a treia. panică oarbă ca timpul și nu ne permite să găsim cei pierduți. Înainte de a începe căutarea, asigurați-vă că sunt confortabile că ești calm și încrezător. Stai jos, bea o ceașcă de ceai, și numai apoi se trece la căutare.

Numărul Sfat patru este simplu: „Lucrurile sunt de multe ori în cazul în care și ar trebui să fie acolo un loc unde vă păstrați de obicei acest lucru anumit raft, dulap sau un sertar Dacă este așa, să ia o privire la început este acolo - și cum să se uite, pentru a fi sigur.? că ochii nu te înșele, și că acest subiect într-adevăr nu este acolo. Poate atârna haina noaptea trecută la locul obișnuit sau puse dicționarul pe raft. "

Daca un lucru nu este încă în cazul în care ar trebui să fie - poate că a fost victima „drift interne“. De fapt, cu toate că multe elemente au o anumită locație de stocare, realitatea este că ei nu vin întotdeauna înapoi. In schimb, ele rămân în cazul în care au folosit ultima oară.

Uneori nu observăm ceva care nu se pierde lucruri - am uitat chiar că a fost în căutarea. Prin urmare, în încercarea de a fi în mod constant repeta numele lucrurilor pierdute. Aceasta este a sasea regula profesorului Solomon.

Repetând „cheile de la mașină“, „cheile de la mașină“, amintiți-vă regula numărul șapte. efect de camuflaj. Chei auto poate fi exact în cazul în care te uiți pentru ei, dar nu le observi. „Verificați pentru a vedea dacă acestea sunt acoperite de ceva, cum ar fi ziarele“ - sugerează un om de știință.

„În cazul în care acestea nu sunt acoperite de nimic - atunci vă rugăm să consultați următoarele reguli. - Zona Eureka Unele obiecte, se deplasează la o distanță scurtă, devin invizibile“, - a spus profesorul. De exemplu, un creion rostogoli instrumentul Mașină de scris se prăbușește în partea din spate a cutiei. „Am găsit, totuși, că obiectele de evacuare, în medie, nu mai mult de 42 cm distanță de locația originală. Eu numesc cerc cu raza Zona de Eureka, pentru că te limitează, cel mai probabil, și va găsi titlul. Calculați pentru bunurile pierdute Zona Eureka și bine-l investigheze, „- învață Solomon.

Celelalte patru principii se bazează din nou pe bunul simț: amintesc exact unde ați fost atunci când a pierdut treaba.

„Nu testa același loc, din moment ce ai verificat bine du-te apoi pe propriile lor pași Deci, v-ați epuizat toate tehnicile nahodkovedcheskie și au existat doar o singură regulă, aici este: .. Nu ai fost tu cu alte cuvinte, cineva. ceva împrumutat umbrela, bomboana dvs. consumate sau realizate pe cheile de la mașină. Și principiul al 13-lea. atunci aceasta este soarta. de a accepta pierderea. Poate că elementul pierdut va fi din nou.

Pentru a oferi cititorilor sfaturi valoroase, profesor, de asemenea, sa grăbit să înlăture prejudecățile: nu este adevărat că femeile sunt mai susceptibile de a pierde lucruri decât bărbații, sau invers. Orice persoană petrece în medie de două luni din viața sa în căutarea telecomanda televizorului, care a căzut în canapea, sau cheile caselor care au fost lăsate agățat în broască pe ușa exterioară.

articole similare