11 din Regulamentul de cupluri care au trăit toată viața lor în armonie perfectă

11 din Regulamentul de cupluri care au trăit toată viața lor în armonie perfectă

Și, în orice alt moment. Sarutul este foarte important pentru o relație - acestea sprijină conexiunea emoțională. Primul sărut - acesta este un test. modul în care se potrivesc acest om, și toate ulterioare - rezultatele.

Nu atât de mult timp în urmă, în Oxford, am studiat functia de săruturi, și sa dovedit că printre participanții la studiu care au declarat că constau într-o relație, este frecvența de a saruta, nu acte sexuale, în conformitate cu nivelul de satisfacție cu aceste relații.

Exprima-ti sentimentele

11 din Regulamentul de cupluri care au trăit toată viața lor în armonie perfectă

Fiți conștienți de sentimentele tale, captura momentele de emoții pozitive, mărturisesc temerile lor și dorințele lor, vorbind despre dragostea lui. atașament emoțional sănătos - puterea de a ajuta să vă dezvoltați ca o relație și tu personal.

Spunând: „Te iubesc“, „te voi ajuta“, „înțeleg“, „îmi pare rău“, „Vă mulțumesc“, „Apreciez ceea ce faci“, „Mă bucur (încântat) să te văd!“, „Noi într-adevăr bine!“, vei zi de zi pentru a consolida alianța lor.

Atingeți reciproc

11 din Regulamentul de cupluri care au trăit toată viața lor în armonie perfectă

Îmbrățișați la o reuniune, organizată de mână în film, sărut dimineața, masarea umerii lui, după o zi de lucru - o ușoară atingere a crea un sentiment de siguranță și încredere. Aceasta satisface instinctele de bază ale omului și creează un atașament sănătos pentru obiectul iubirii tale.

Sufletul nostru trăiește în corpul nostru. Atingerea corpul partenerului, și te ating sufletul. Și apoi se simte iubit.

mulțumire

11 din Regulamentul de cupluri care au trăit toată viața lor în armonie perfectă

Putem spune cu ușurință „vă mulțumesc“ la liberă trecere, a deschis ușa, vânzătorul într-un supermarket, un om pe drum. Dar acasă, uneori uităm să vă mulțumesc pentru o cana de ceai, se spală lucruri, cină delicioasă. Ne repede se obișnuiască cu relația bună și, uneori, se ia de la sine. Multumesc - este fundamentul iubirii tale.

Puteți verifica cu ușurință-l afară! Notați ceea ce esti recunoscator pentru partenerul tau, citind această listă, veți simți o grabă de dragoste și afecțiune pentru această persoană extraordinară de lângă tine.

articole similare