10 fraze care nu rostesc o femeie inteligentă, revista cosmopolită

Ai fost prea bun pentru el!

Și el a fost un copil. desigur. Expresii similare luate la consola prieteni. care au experimentat doar despărțire. Dar, de fapt, ai spus: „Ce prost ai totuși. Ei bine, a fost necesar să-și petreacă atât de mult timp pe persoana. care este nedemn de tine. Unde sunt ochii tăi? „Recunoaste. atât de consolare. Mai mult ca încercarea de a umili.

Arăți bine pentru vârsta ta!

Uneori este mai bine să minți. Promit: nu-mi pasă. o persoană drăguță. Și așa - bine. la prima vedere. expresie neutră transformat într-un confort indulgentă: da, sunteți încă hoo. vechi femeie!

Bunny si peluze: ce să facă. în cazul în care rudele convins să aibă un copil?

  • Acționând competențe: cum să vă rugăm cineva folosind tehnici de teatru

    Încerc. dar nu am primit!

    Este foarte. sunete foarte dulce. dacă sunteți în vârstă de 10 de ani. Apoi. știi. într-un fel deja nedemn: sau schimba tactica. sau un obiectiv recunoscut de neatins si uita despre asta. Dar nu provoca accidente vasculare cerebrale emoționale pentru. nu a realizat nimic.

    Tocmai am făcut eu!

    Imaginea este mai mare Workhorse eroic nepopular. De data aceasta. A doua - totul. ceea ce ai realizat. nu a făcut în imaginea abstractă a lumii. dar în viața reală. Și acolo ești înconjurat de oameni. asta. de fapt. într-un fel sau altul au ajutat să realizeze. Ce visați. Și devaloriza ajutorul lor urât.

    Nu e corect!

    Și nu umbla în jurul bivolului. Ciudat. nu-i așa?

    Poate. Am de gând să spun prost. dar ...

    Hai. umilească-te complet! Desigur. spui prostii. ai putea spune chiar și cu un anumit plumb-in? Sau ai de gând să dau doar părerea lor? Atunci de ce. lasă-mă să te întreb. avansezi atenționarea celorlalți. că opinia ta nu poate fi inteligent?

    Ți-am spus!

    Ei bine, da. Ei bine, da. aici cel mai inteligent. și prost totul. că nu a ascultat. Și aici. Vă rog! Suntem gata să se certe pe nimic. că nu va deveni un pisoi poking nasul într-o băltoacă. el doar naprudil. pentru că este crud. Dar. știi. oamenii poking nasul lor in eroare - nu este, de asemenea, că fapta buna.

    Oh. Am și asta a fost!

    Această frază este destul de acceptabil. dacă un prieten vă spune despre. ca magazin refuză să ia înapoi pantofi. care sa prăbușit în a doua zi. Firește. dintre voi va fi foarte bine împărtăși experiența. Dar când vine vorba de pantofi. Nu spune asta. dacă ea împărtășește cu tine o problemă personală. Pentru că ea vrea să împartă problema. și nu să audă despre a ta. este simplu.

    Ei bine, ce ai inventa o problemă la nivelul solului!

    Numai. care previne da răspunsul corect la această frază - politețe. Și, în general. răspuns corect merge ceva de genul: „Ce este de a deveni referința pe el însuși imaginează o măsură de problemele altor oameni?“ Într-adevăr. cu ce?

    Nu mă iubești?

    Ei bine, știi. este doar un eter blocaj fără sens. nu-i asa?

    articole similare