40 Recenzii de fiat mare de la proprietarii argumente pro și contra de fiat mare

Mașina sa prezentat din partea cea mai bună. În timpul operațiunii, nimic nu a izbucnit deloc. Înainte de prima THEN schimbat ulei, lumanari, filtre ... asta e tot. Schimbarea uleiului la fiecare 10.000 sau mai mult nu a făcut nimic. Dupa ce am vorbit cu VAZ am fost singura cerință la mașină, astfel încât să nu ruginit a fost munca pe corpul cel mai scump, orice altceva este destul de ridicat banii. Pe o scară mare nu a rupt nimic (în cazul în care nu ia în considerare faptul că ea a fost ruginite în interiorul și în afara site-uri prin intermediul). La Fiat pentru totdeauna sa schimbat un bec al indicelui de viraj. Desigur, suntem foarte puțini sunt de conducere o masina, poate fi mai mult de 50 de mii prin probleme și vor ieși afară, dar în acest moment suntem foarte mulțumiți de această mașină, niciodată nu a lăsat-ne în jos. Înainte de a ne, masina a schimbat patru proprietari și, probabil, se va încheia drum în mâinile mele - voi merge până se fărâmițează.

Principalul avantaj al corpului placat cu zinc masina, arata bine

timp, vechi a devenit deja, de ani de zile

consum redus de combustibil, preț

înghesuit în cabină, rugină rapid

Corp galvanizat, scaune confortabile, stabile la bord, economic.

Nu este convenabil să deschideți capota, mânerele de pe ușă sunt subțire, aterizare scăzută.

Prețul pe piață, disponibilitatea opțiunilor necesare, manevrabilitatea, salonul spațios și omul bogat, prețul consumabilelor.

Corpul încă în putregai, lumină slabă, cești chinezi nu salvează.

Primul Mashka a rupt despre "căzut" de la meciul 2109. A fost apoi după aceea merge pentru 800 km. pe VAZ 21093. După o oră de "zbor" am aflat că am o spate. Pe "Masha" la sfârșitul unei astfel de călătorii, nici un disconfort. Am cumparat al doilea, acelasi dar mai tanar pentru un an, aceeasi culoare si configuratie. Călătorit ca. 10 ani. Nu există probleme speciale. Aterizare, ergonomie - la înălțime, "inteligent", exterior - drăguț. Nu era suficient aer condiționat. Am instalat-o singură. Lumină slabă, după bombardarea farurilor cu nisip. Am înlocuit halogenul cu xenon. Acum totul este vizibil. Puteți pune lumini chineze noi, dar trebuie să coborâți suportul pentru bile (în aripa) cu 5 mm. De altfel, masina distrus reparat: Înlocuiți scondrilor, capota, aripi, radiator, parbriz, toate plasticul sub capota unității, curele, aerbek și control. Geometria este în vigoare, o scădere admisă. Fiul meu are oa doua mașină.

Mașină confortabilă, ieftină, moderată, economică și frumoasă. Întreținerea și repararea - nu mai dificilă decât Zhiguli. Zincat. WF-urile sunt disponibile și nu sunt scumpe. Este păcat că eliberarea a fost oprită. Aștept restul.

cumparat pentru 150 de tone de r. într-o stare ideală, și speram că voi cumpăra mai mult.

Și totuși, dacă există rute rupte în regiunea dvs., suspendarea dvs. nu vă va fi plăcută, totul este alegerea dvs., luând în considerare cererile dvs. Discutat cu proprietarii de Mashka în magazine și servicii - acest model are fanii săi gata să meargă pe această mașină în timp ce este capabil să o facă, se spune mult.

Când mi-am cumpărat, gândeam, dă-mi fiica, lasă-l să studieze. Dar, a trebuit să o conduc doi ani. Și Masha? Cu trei cuvinte, în titlu. În plus, piese de schimb ieftine și de înaltă calitate, care la Moscova nu sunt peste tot, dar cei care călătoresc în Fiat cunosc aceste puncte. Mashka poate fi reparat chiar în curte, deci este reparabil. Când l-am luat, mult a trebuit să facă: Glushak ruginite prin, nu a funcționat ștergătorului de lunetă, Luneta încălzită, nu se deschide partea inferioară a trunchiului, tampoane (tobe și discuri), prindere, au fost purtate până la zero. Dar cei care cred că am investit în cantități mari, mă grăbesc să nu cred - am cheltuit peste tot 10 000 de mii. Adunarea tobei de eșapament costa 2500 de asamblare ambreiaj 2500, tampoane, discuri, tobe - 4800, și a petrecut lucrurile mici 3000. Restul a făcut propriile lor mâini. Sa dovedit că șaiba din spate nevoie doar să demontați, curățați și lubrifiați (scotoci pe internet, pe forumuri, se pare că proprietarii Masek este o durere în comun), încălzire nu a funcționat din cauza faptului că nu a existat nici o greutate. Partea inferioară a trunchiului a fost ajutată pentru a repara vânzătorul de pizza, care în timpul iernii a condus în fund. Având în vedere faptul că vechea bara de protecție a fost deja uzată, plus înghețul, pe scurt, bara de protecție este în noroi. Nou, sub tablou, costă 2500. Cu ajutorul barei de protecție, am văzut că tija pe care era ținută mecanismul de deschidere era purtat. Am înlocuit tija cu un șurub M8. Acum, totul este ok. Desigur, există și dezavantaje în mașină de scris. Pictura, aparent, în Italia nu știu cum. Corpul este galvanizat, astfel încât vopseaua pe el nu se ține. Și, deși vopseaua nu a ruginit după ani de rugină de ani de zile, nu este plăcut să se călăuzească estetic cu o mașină de patcherie chelie. Al doilea minus este scaunele. Nu sunt absolut nici unul, dar pe distanțe lungi de condus este inconfortabil, obosesc. Ei bine, asta e tot. Cineva poate și este util.

Calitatea de colorare, scaune incomode.

Am cumparat un copil de 9 ani, acum are 14 ani. A trecut 103.000 km. Impresia generală este pozitivă.

Consumul redus de combustibil, "digera" locul 92 în loc de cel de-al 95-lea. Universal ("Weekend" - puteți dormi confortabil împreună). Deși "Fiat", dar nu "Lada". Motorul cu o capacitate de 1,6 este cel mai bun în serviciu (nu iau 1,8 sau 2,0 - mă chinuiți!).

Suspensie rigidă și incorectă: de multe ori am schimbat blocurile și blocurile silențioase, barele de tracțiune. Înlocuit două duză motor, axa lagărelor și butucul lagărului epiploon doi, bine, desigur, calendarul centura și trei asociat lagărului două rulment spate și suspensie. totul. Chinga posterioară are nevoie constantă de ajustare.

Echipamente foarte bune la prețul respectiv

Nu a fost încă văzut.

Am condus mai mult de 100.000 km la Mashka. Am luat cu o fugă mai mult de o sută, de fapt - un întuneric și ghicit. Mașina este absolut fără probleme, doar clearance-ul pentru drumurile noastre de iarnă nu este suficient. Dar pe drum își păstrează drumul cu dinții, chiar și la viteze extreme, inclusiv pe streamurile de munte. Serviciul nu este complet redundant, piese de schimb - până în prezent nu a fost posibil să se spargă nimic care nu ar fi fost găsit în magazin. În cazul unei defecțiuni la distanță mare de Moscova, piesa de schimb este plasată de la un anumit VAZ. Au existat cazuri - până la 150 de mii de kilometri au avut priladit rutier ventilatorul radiatorului de la „Field“ când fiecare jumătate de oră a fost siguranța de ardere (Cu toate că motivul a fost propriul său cap condus - fagure de miere radiator a fost colmatat puful de plop cu noroi și ventilator lucrat fără încetare). Sau defectarea pompei submersibile (170 mii. km), o jumătate de lucrări de demontare și instalare oră și cincisprezece minute de reflecție în rezervor era vârât pompa de injecție de la „zeci“ BOSCH cu inscripția, unde el încă bâzâie. Și de două ori schimbat maneta față de suspensie și o dată din spate (rupt arc spate undeva în Tambov sau regiunea Saratov), ​​discurile cremalieră și stabilizatori tobei și frână, tampoane, curelele și altele similare. D. motopropulsor înlocuit cu 140 mii. km cu o placă de ambreiaj și totul. Cu motorul nu a făcut nimic - numai ulei de două ori pe an (

în 10-12 mii) Mă schimb, niciodată nu mă salvez. A fost un caz - a atins motorul (

190 mii km. ) - a condus în serviciu - găsite în eșecul bobinei de aprindere pe o singură lumânare. Dar, în același timp, au verificat compresia - în toate vasele 11, 5 - ca pe un nou motor! Și aceasta este cu un exces de aproape 200 de mii pe benzina autohton (auto de la naștere în Rusia). În general, foarte bine. corul. mulțumit. Este păcat că vechea "Masha" a devenit deja, dar nimic asemănător cu un raport preț / calitate pe piață nu poate fi văzut. Există mașini similare bune - FIAT Croma, de exemplu, dar scumpe, ca să nu mai vorbim de alți europeni. Mai ieftin decât nedorită coreeană-chineză, iar unele decente de calitate plimbare yapontsev.Prilichnye (cu motorul 1, 8, 16V), excelent raport preț / calitate (inclusiv costurile de exploatare), disponibilitatea pieselor de schimb, sensibilitate slabă la coroziune corp complet galvanizat. sarcina utila Demn cu trunchiul decente (corp „universal“) - pauze, de exemplu, un frigider sau 12 saci destul de mare de diferite amestecuri uscate + vopsea, adezivi, etc. Cu o greutate de aproape 600 de mașini kg.Nedostatki este clearance-ul mic la sol ...

Design interesant. Motorul greu. Corpul zincat. Interior confortabil. Fiabilitate. Nu atât de mulți pe drumurile noastre. acesta este un plus pentru mine

Nu există nici o gardă la sol. Absența unor piese de schimb în versiunea non-originală. Piesele originale sunt mai scumpe decât la BMW. Lumină slabă a opțiunii capului. Lipsa serviciilor normale pentru autoturismele italiene (diagnosticarea motorului a fost efectuată doar într-un serviciu bine-cunoscut pe strada Berezovaya, după ce Moscova a fost percheziționată pentru un program de diagnosticare)

Alo Aș dori să împărtășesc experiența mea de a conduce o mașină fabricată în Italia sub numele de Fiat Marea. Adică, vreau să o comparăm cu a noastră. popularul viburnum, priori și a zecea familie de Vaze. Cu toate produsele din masina Volga pentru o lungă perioadă de timp și nu știu din auzite, deoarece toate rudele și prietenii aproape toate oalele, care de multe ori m-am dat. Avantajele și dezavantajele lor au fost de mult cunoscute de toată lumea. Dar nu înțeleg de ce în Rusia Fiat este un brand atât de nepopular și lipsit de respect. Fiat Marea în stare bună și costurile demne de finalizare acum 150-250 de mii de ruble. despre același cost, și pasiv Desyatka.No Înainte sau dacă începeți să comparați ceea ce rușii pierd vechi de un italian la toți indicatorii. De exemplu, un organism. Cred că nimeni nu ar argumenta că, în materie de mașini de design cu italienii, puțini pot argumenta pe fundalul vase arata ca ei cu un topor și un baros sobirali.Hotya știu mulți care proiecta priors place foarte mult, dar gustul și culoarea cum se spune. Dar principalul avantaj al italian este că acesta este complet galvanizat și nici putred nu am văzut, și despre modul în care putregaiul la vopsea ciobite Preoții cred să spună cuiva nepotrivit. În ceea ce privește lumina, aici și Fiat și, desigur, sunt egali. și nămoluri ușoare. În ceea ce privește calitățile interioare și de conducere, Luminile nu sunt concurente deloc. izolație italienii pur și simplu excelent (prima săptămână a mers fără muzică, bucurându-se de liniște), că nici o comparație nu este cu zeci de interior salbatic zornăit. De asemenea, în Fiate scaune foarte confortabile, care sunt reglabile în înălțime, aragaz foarte bun, și toate interior de înregistrare, indiferent de vârstă nu pare a fi starym.edinstvenny minus o torpedou foarte mică. vazovskiy clar bolshe.Chto ceea ce privește performanța rutieră și aici Wop foarte neploh.Rul datorită gidrachu dinamicii foarte ușoare și ascuțite la 1,6, chiar foarte bun, masina este foarte agil și oferind într-adevăr emoția de conducere. Nu BMW cu Alpha desigur. dar, de asemenea, nu rău. P.S. Prin această amintire, nu am vrut să jignesc pe nimeni de la proprietarii de produse AvtoVAZ, eu însumi i-am dat lui Zhyguli. cinci, zece, doisprezece. Am vrut doar această rechemare să sprijine mașina atât de nemeritat uitată Fiat Marea. Însuși înainte de achiziție a considerat fiat Nemashina. dar acum înțeleg foarte bine că acesta este doar un stereotip care sa dezvoltat din vremea sovietică.

Preț foarte accesibil. Corpul zincat. Piese de schimb nu sunt mai scumpe decât 10k. Dinamica și controlabilitatea destul de bune. Izolație excelentă a sunetului.

Poate digera benzina substandard. O mică mănușă. E greu de vândut. Mesteacan de mesteacan este destul de scăzut (pentru safari off-road va fi rău).

Motorul fără zgomot. Portbagaj foarte mare. Bine păstrează drumul.

Foarte mică distanță la sol.

Motor fără zgomot Compartiment de bagaje foarte mare Compartiment de drumuri bune

Foarte mică distanță la sol

1. Rezistență ridicată la coroziune 2. Un acces limitat la compartimentul motorului pentru reparații 3. El nu este necesar să se schimbe calendarul 4. Hayonul necesită întreținere preventivă anuală 5. Bara anti-ruliu - mai mult de 3-40 nu merg (polonez acoperi mommentom) 6. Ball numai împreună cu brațul și bucșele 7. Puțini în cazul în care erorile de citire de la un computer 8. un consum de combustibil mare de sol (in iarna la 12-13 litri la suta de vară aproximativ 10)

Am doi ani de mancă, timp în care nu ma dat niciodată. Motorul se află pe sale 1.6 103l / s, dar o astfel de impresie că există un glonț iepe 150. Este remarcabil, în comparație cu alte mașini, în același volum - aceasta este cerul și pământul. În această clasă, aparatul nu este inferior pentru oricine, chiar și Hyundai Sonata 2.4 nu a fost în picioare lângă fiatom, în general, un accent tăcut despre mai multe probleme. Gestiunea este excelentă, simți bine. Confortul este bun, dar după ce mașina a ajuns în două straturi - a devenit foarte șic. Un spațios, trei locuri este confortabil să stea. Compartimentul pentru bagaje este capabil. Că nu este scump, singura cant în filtru, nu este întotdeauna în magazin, este, deci trebuie să așteptați o săptămână, până când o aduc. Următoarea mașină va fi aceeași mașină, dar numai cu un motor de 2 litri cu 182 cai!

Este confortabil, pentru volan vă puteți simți ca un "buzzer".

Desfaceți rapid barele de stabilizare.

mașină elegantă elegantă (care nu se uită la vârsta de 10 ani) este confortabilă, moale în curs. confortabil în interiorul -Un cuvânt prea italyanets.Temperament italian-pășunatul pe drum nu este înapoi, dar Lamborghini (de asemenea, frate), am avut o mulțime de mașini, am avut personal, dar încă mai continuat-ITALIA estITALIYa. Confortabil, dar amabil. cum nu este prestigios. Tempra era acolo. Marea Îmi place, nu putrezi, nu scump să servești. Controlul climatic capricios

În primul rând de calitate komfort.Hodovye este, de asemenea, nimic în cazul în care, în gazomasloamortizator ordine și anvelope decente (I Barum 205 * 55 * 15) Stabilitate în viraje. Și totuși, 10 ani și nu o singură rugină.

Articole similare