100 K 1 2

Aici sunt de vârsta unei bunicii de mult timp și îmi plac diferite coșuri.

Într-una dintre ele am aproape toate programele teatrale ale tuturor concertelor, spectacolelor de operă și de balet pe care le-am urmărit în școală, apoi în tinerețe, fiind căsătorit și, în sfârșit, acum.

Ele sunt foarte diferite în ceea ce privește designul, mărimea și este foarte interesant să observăm aceste schimbări.

Desene pentru copii ale fiicelor mele, pictate pentru mine ca un dar, diverse meșteșuguri, suveniruri și așa mai departe.

Sistemul a ales acest răspuns ca fiind cel mai bun

Ceea ce se poate afla de fapt în depozit în sicriul bunicii mele, asta este o întrebare interesantă vine la o sută de joc la următorul nivel igry.I de multe ori ca o cutie cu bunica mea poate stabili un degetar și un ac și ață, ceea ce este imagini memorabile, pot exista fi litere vechi și ce fel de ornamente. Iată răspunsurile corecte despre sicriul bunicii:

Bani - pot sta în această casetă

Fotografii - cum poate fi și memoria trecutului

Bijuteriile - bunica lor pune într-o cutie

Scrisori - pot fi foarte vechi și îngălbeniți

In memoria inelului de tineret

Ornamente, sunt acolo și apoi sunt date nepoților.

Răspunsurile corecte la jocul "100 la 1". vor exista următoarele răspunsuri:

1 opțiune - bani, se află în cutia bunicii.

2 opțiune - fotografii, poate fi în cutia bunicii. Este o amintire și o amintire a tinereții.

3 opțiune - este bijuterii.

4 variante - litere, se află în cutia bunicii. Bunica păstrează cu grijă și le reciteste.

A cincea opțiune este un inel. Cel mai probabil un angajament.

6 opțiune - bijuterii, stocate în cutia bunicii.

Acestea sunt răspunsurile date de oameni care au avut doar 15 secunde să se gândească.

Pe sicriul bunicii sale (apropo, sicriul în sine este o operă de artă) pot spune că se poate afla în el:

  • litere vechi
  • fotografii
  • cărți poștale
  • documente
  • onoruri
  • flori uscate (pentru memoria cuiva?)
  • inele de nuntă (ea și bunicul)
  • monede vechi
  • obligațiuni

Bijuteria bunicii, din păcate, nu a fost.

Mă bucur că unele dintre răspunsurile mele au coincis cu răspunsurile participanților la jocul "One hundred to One", mai ales că una sau două linii sunt mereu supuse schimbării în noul joc :-)