10 Voi da un nou cadou dacă primesc un eseu pe această temă - libertatea nu este să vă restrângeți -

restrânge gândurile, fraze, cuvânt desigur, puteți, și, desigur, capacitatea de a restrânge - este suficientă libertate - poate că libertatea, cum ar fi să nu spun „paraziți ai Cuvântului,“ nu să se gândească la ceea ce sa întâmplat, cu alte cuvinte - să învețe cum să-l piardă , ceea ce este inacceptabil pentru noi în acest caz.
Dar aceasta nu este - libertatea! Aceasta este abilitatea noastră atât de bună de a ne împiedica, totuși odată, cu sau fără dorința noastră, stropi în pușcă - și devine o baltă imensă, în care ne îneăm. Și poate că ne mai scufundăm chiar mai mult decât am putea face să facem ceea ce vrem cu adevărat, și nu cum suntem constrânși.

Ca atare, anumite părți ale expresiei - "dețineți-vă" și "restrângeți-vă" - sunt aproape similare.
Dar, cel mai probabil, "propriul sine" - suna asa - "tine-te personal".
Și a doua parte - "restrânge-te pe tine însuți" - sună așa - "reține-te la voința altora".

Dacă ne forțăm să facem acest lucru sau asta la nivelul înțelegerii și dorinței personale, atunci ne va părea că suntem liberi. Și ne vom simți într-adevăr mai bine și mai liberi.

În concluzie, poate vreau să spun - să nu vă descurajați dacă aveți multe lucruri de făcut și vă pare că nu există libertate - sunteți liberi în afaceri - ceea ce înseamnă că astăzi aveți o asemenea libertate.

Dacă începeți să vă proprii - atunci veți petrece timp fără timp în afaceri, și momentul potrivit pentru nevoile dvs.! Apoi vă veți simți liberi în orice moment!

Cel mai liber este cel care este lipsit de gânduri - curăță-ți gândurile de amintiri și gânduri inutile și apoi vei avea o mulțime de emoții plăcute.

Ultima mea frază în acest eseu este opinia mea personală - Libertatea poate fi oriunde - principala cauză este să o dorești, desigur că această libertate este închisă de o mică serie de acțiuni și oportunități - dar aceasta este libertatea.