Anji "prima victorie în competiția europeană (video), site-ul oficial al FC" Anji "

Anji

"Anji" (Rusia) - "Honved" (Ungaria) - 1: 0 (1: 0)

"Anji" (Makhachkala): Gabulov, Logashov, Samba, Joao Carlos, Zhirkov (Tagirbekov, 77), Shatov (Lakhiyalov, 70), Ehmedov, Zhusiley, Bussufa, Eto, Traore (rășina 82).

"Honvéd" (Budapesta): Kemenesh, Vidovic, Ignyatovich, Debrecen Lovric, Khidi (Vechei 61), Johnson, Ivancic (Diarra, 81), Chami, Deltseg Diaby (retur, 56).

Avertizări: Zhirkov, 44. Samba, 89.

Judecător: Yefet (Israel).

Anji

Și a venit această zi, pe care fanii fotbalului din Dagestan așteaptă de 11 ani. Makhachkala "Anji" a revenit în Cupa europeană și, după rezultatele tragerii, maghiară "Honved" a intrat în rival.

Din păcate, interdicția privind desfășurarea meciurilor UEFA Daghestan rămâne încă în vigoare, și meciul lor de origine, „Anji“, a avut loc în mod forțat în suburbană Ramenskoye. Fără sprijinul echipei nu a mers: într-un avion și autobuz spre capitală a mers la fanilor Mahacikala, în regiunea Moscova pentru a sprijini echipa noastră a venit sute de Daghestan locuiesc aici, ceceni, osetini, kabardini Rusă. "Anji", reprezentând în competiția europeană Dagestan, Caucaz și toată Rusia de fotbal, a fost un factor excelent în asocierea fanilor de fotbal. Deși este evident că stadionul de la meciul din capitala Dagestan va fi împachetat la ochi ...

Anji

Contrar temerilor nou-venitei "Anji" Lasina Traore din primele minute a apărut pe teren, ocupând poziția în prim-planul atacului. Este de remarcat că Yuri Zhirkov de data aceasta a fost situat pe partea stângă în apărare, dar Samuel Eto'o a acționat de-a lungul întregii fronturi a atacului Anguish.
Anji

"Honved", care corespundea numelui său ("apărător"), a acționat strict din apărare, apărându-se cu mare putere. Dar, cu fiecare minut apărătorii echipei maghiare obosiți, țineți pasul cu rivalii tehnici a devenit mai dificil, iar porțile oaspeților au avut primele momente.
Anji

Atacatorul locuitorilor din Makhachkala este Eto'o. ciuperca a cărei maghiari nu se pot opune nimic. Prima lovitură periculoasă reflectă bara transversală, în cel de-al doilea caz, după un dribling reușit, Samuel preferă să dea trecerea, dar Bussuf nu are timp să închidă camera.
Anji

Între aceste episoade, "Anji" deschide în cele din urmă o relatare: greva pe distanțe lungi Jusiley. ricochet de la Ignatovici - iar mingea trece în poarta netă a Kemenesh - 1: 0.

În minutul 34, singurul moment periculos înainte de pauză a fost creat de oaspeți: după ce l-au lovit pe Chami, mingea s-a despărțit cu câțiva centimetri de bar.

Și înainte de a merge la vestiare literalmente sacrificat șansa Traore. închiderea camerei strălucitoare a lui Bussuf. Laska pierde poarta de la câțiva metri.

A doua jumătate a durat aproximativ același ritm, dar maghiarii au acționat în apărare și mai stricți decât înainte de pauză. Rezidenții din Makhachkala aveau toate cele trei înlocuiri, căutau cheile pentru obiectivul adversarului, dar diferența în cont nu a crescut. Cel mai periculos a fost episodul cu participarea căpitanului echipei Dagestani, impactul căruia a fost reflectat de portarul "Hoveda".

Anji

Astfel, "Anji" a câștigat prima victorie în istoria sa în Eurotournament. Ne felicităm echipa pentru succes și ne exprimăm speranța că acesta este doar primul pas pe calea cea mare a victoriilor noastre.

Meciul de întoarcere se va desfășura la Budapesta într-o săptămână.

Fc-anji a condus o transmisie bazată pe text a întâlnirii. Puteți citi aici >>> (LIVE!)

Anji
Directorul Arbitru - Alex uscat astăzi la 02:25 de Justiție șef al meciului etapei a 17-Rosgosstrah Campionatul Rusiei „Anji“ - „Locomotiva“, Alexei uscat numit de la Moscova, Lyubertsy.