4 Dimineața

Bună ziua tuturor.
Astăzi aș vrea să vă spun despre blushul pe care îl asociez soarelui de dimineață. Ai fost vreodată într-o dimineață devreme de vară pe stradă?

4 Dimineața

Foto:

4 Dimineața
Odată, pentru a fi exact acum 5 ani, am văzut o roșie a mărcii Bourjois de la o singură fată. Am fost foarte impresionat de faptul că fardul există într-un pachet separat, nu într-un palet, ci într-un produs cu drepturi depline, pe cont propriu. Și am decis că atunci când voi deveni student, mă voi cumpăra doar așa. Și acum, terminând universitatea, mi-am amintit de visul meu școlar și am făcut acest dar.

Doar notă, blushul ca element de machiaj pentru mine nu este mast-hev și aș putea să mă descurc fără ei de mulți ani.
Acum acestea sunt singura mea fard de obraz și nu le folosesc așa cum e necesar, ci pentru că îmi place să fac ritual în fiecare dimineață și îmi place foarte mult starea de spirit a acestei umbre.

O vizualizare extinsă:
Blush de la Bourjois este un produs legendar care a câștigat inima femeilor franceze, după producător, din 1863. De atunci, ambalajul a suferit numeroase modificări și acum seamănă cu acesta:

4 Dimineața

Blush se află într-o cutie din plastic, în care un magnet serveste ca o încuietoare. Culoarea pachetului determină aproximativ culoarea roșie în sine. Scrisorile pot dispărea treptat, dar eu nu port rouge cu mine - ei stau pe masa mea, în timp ce toate literele sunt intacte.
Produsul nu conține parabeni, este produs în Franța. Greutatea roșie în sine este de 2,5 grame.

4 Dimineața
Blusher copt, foarte dens presat. Nu praf. Economice, aspectul lor timp de 4 luni nu sa schimbat.
În interiorul casei, chiar pe traversă este o pensulă, din pâine naturală. I-am pus întotdeauna roșeață la ea, margine, se pare "virgulă", este convenabil pentru mine.
4 Dimineața

Blushul are un miros puternic, în intensitate similar cu mirosul meteoritilor, numai miros de violete, iar roșeața este o altă floare. Probabil este un trandafir, este dificil de determinat. Îmi place mirosul foarte mult, este unic, ceea ce înseamnă că este inerent doar pentru ei. După ce aplicația nu este izbitoare (adică în nas), dar după un timp poate să clipească brusc și să dispară din nou.

Culoare ... este sooo blond roz, cu aur alb, pe piele este roz roz, cu o piersica.
soare:

4 Dimineața
Shade:
4 Dimineața

Pigmentul este slab, strălucirea apare de la primul accident vascular cerebral, iar umbra însăși - de la a doua sau a treia. Aveți nevoie de strat. Overdo va fi dificil, pielea lumina este dat o nuanta sanatoasa, subliniat. În ceea ce privește pielea tăbăcită, nu pot spune nimic, trebuie să așteptăm vara.

Swatch (numai cosmetice decorative):

4 Dimineața
4 Dimineața

Le voi arăta pe față. Îi port mereu pe piele cu cremă sau ser de hidratare, fără bază tonală.
Fără blush:
4 Dimineața
Cu rouge:
4 Dimineața

Observ că rezistența lor este medie. Nu văd cum dispar, dar după aproximativ 4 ore nu le mai văd.

Perioada de testare: 4 luni.

Scor: 5 cu un minus pentru rezistență. (Nu ma indoiesc ca pentru cineva acest minus este semnificativ, pentru mine in cosmetica este important doar pentru mascara)

Eu sunt Pauline, vă mulțumesc pentru atenția acordată.

Treziti-va pentru a gasi o alta zi
Luna s-a pierdut din nou aseara
Dar acum soarele a avut în cele din urmă cuvântul său
/ Mă trezesc și mă uit la o zi nouă. Noaptea trecută luna a fost pierdută din nou, dar astăzi soarele și-a pus deja cuvântul / Gwen Stefani

Cosmetice din post în catalogul nostru

Postări interesante de la bloguri

Mesaje interesante din comunitate

Cea mai bună zi din comunitate

Articole similare