5 moduri de a nu mai fi frică și de a începe să vindeți

copie

1 Anikina Vera 5 moduri de a nu mai fi frică și începe să vândă MANUAL CREATIVE ȘI BUNĂ Natur 1

2 Am mâncat eu singur bomboanele. Despre ce vorbesc? Despre dulce, despre vânzări. Prima mea încercare de a vinde ceva cuiva era în vârstă de 20 de ani, când am fost dat un lot de bomboane de Crăciun. Niciodată nu a fost procesul de vânzări atât de dulce și fără fructe. După refuzul al zecelea, am simțit amărăciunea ciocolatei și am refuzat alte încercări. Mi-a fost mai ușor să-mi investesc banii decât să vând ceva cuiva. Mi-am dat seama că nu m-am născut sub auspiciile zeului comerțului. Mi-a fost teamă să vând, mi-era rușine și inconfortabil. Nu ți se întâmplă asta? Acesta este motivul eșecului multora. Se întâmplă că există un produs bun, chiar și oameni care doresc să-l cumpere, dar există o disonanță spirituală între dorința de a câștiga și să se teamă, stangacie, rușine. Ceva vine din copilărie, de la educație, ceva ce ne-am venit și încurcate în web a sistemelor. Ai scapa de complexe, cad si cresc. Având în vedere că „roller coaster-ul“ a fost o doamnă joc favorit numit soarta mea, apoi, în cele din urmă, am fost liber de multe dintre convențiile care mă leagă. Sunt sigur că nu toate se măsoară prin bani în această lume, dar, de asemenea, știu că au nevoie să fie apreciate și luate de avantaj. Și cred cu sinceritate că afacerile și spiritualitatea pot coexista. Permiteți-mi să mă prezint: Numele meu este Vera Anikin, photoschool Cap pentru femei frumoase „fotoledi“. În clubul fotografie femeile noastre internaționale, veți găsi, nu numai lecțiile de cât de bine pregătite fotografii, cum să fotografieze oamenii, lucrările lor manual, cum să facă fotografii bune în călătorie, dar, de asemenea, cele mai importante lecții: cum să se concentreze pe lucrurile bune din viata. Toate acestea în cadrul proiectului "Photoledi". Alăturați-vă acum! Această carte este dedicată tuturor oamenilor creativi care creează magia cu mâinile, dar nu știu cum să-l transforme în bani. Pentru mulți dintre ei, găsirea de clienți și vânzarea sunt tortura. Iată ce unele Fotoledi: Anna: „Împiedică se tem că nu este nevoie de marfa mea pentru oricine, și nimeni nu ar cumpăra un preț adecvat,“ NE: „Ezit sa cel mai mare preț, mă îndoiesc competitivitatea lor“ 2

3 Elena: "Sunt un fotograf aspirant, fotografiind" pentru mâncare ". Nu știu cum să meargă pe proiecte plătite „Julia:“ Incomod ofera hobby-ul lor pentru dubiile si temerile bani“sunt foarte mult la începutul oricărei căi. Așa că astăzi să vorbim despre cei care ne împiedică să facă schimb pentru banca constată că valoarea a ceea ce facem. Și veți primi rețetele mele și, de asemenea, creați propriile metode de luptă împotriva gândacilor în capul tău. Iată o primă misiune: Scrie ce se tem de? Ce te deranjează? Ce vă împiedică să vindeți ceea ce faceți? Credeți că temerile tale sunt speciale, și pur și simplu se întâmplă cu tine? Vom verifica? 3

dacă ($ this-> show_pages_images $ page_num doc ['images_node_id']) // $ snip = Bibliotecă :: get_smart_snippet ($ text, DocShare_Docs :: CHARS_LIMIT_PAGE_IMAGE_TITLE); $ snips = Bibliotecă :: get_text_chunks ($ text, 4); ?>

6Ben a spus: "Ce, bătrâne, trebuie să lucrați, nu?" Tom se întoarse brusc și spuse: - Ce numești munca? - Și asta, după părerea ta, nu este muncă, nu-i așa? Tom începu din nou să alb și să răspundă neașteptat: "Ei bine, poate să lucreze și poate să nu muncească. Știu doar că îi place Tom Sawyer. - Haide, e ca și cum ți-ar placea să speli vopseaua! Pensula încă se mișca uniform de-a lungul gardului. - Îți place? Și de ce nu? Probabil, nu în fiecare zi, fratele nostru ajunge la vărsarea gardului. După aceea, totul sa prezentat într-o lumină nouă. Ben înceta să mestece mărul. Tom a condus cu grijă perie înainte și înapoi, oprindu-se din când în când pentru a admira rezultatul, adaugand un accident vascular cerebral, o alta, admirand rezultatul din nou, iar Ben sa urmărit fiecare mișcare, care arată mai mult și mai mult interes în acest caz. Dintr-o dată el a spus: - Uite, Tom, lasă-mă un pic de lapte de var () Boys a fugit continuu în jos pe stradă; s-au apropiat de râs la Tom, iar gardul a rămas la vărsare. Când Ben a fost epuizat, Tom a vândut coada următoare Billy Fisher pentru un zmeu folosit, iar când a obosit de lapte de var, Johnny Miller a cumpărat locul pentru un șobolan mort, cu o frânghie, cu atât mai bine la rândul său, etc. și așa mai departe. oră după ceas. Până la jumătatea după-amiază băiat sărac, aproape de sărăcie, Tom a devenit bogat și literalmente cufundat în lux. () Tom a avut o mare tot timpul, nu face nimic și se distrează, iar gardul a fost acoperit cu var în trei straturi! Dacă nu ar fi alergat de la tei, ar distruge toți băieții din oraș. Ei bine, ce mai faci? Încercați să faceți doar atât de delicios, astfel încât oamenii au început să scadă! Cumpărătorii vor sta în linie! 3. Frica „Mi-e rușine să vândă la oameni, ei nu au bani de care au nevoie, etc.“ Mărturisesc că a fost cel mai important frica mea. Teoria marketingului spune că produsul dvs. ar trebui să rezolve problema. Dar dacă o persoană are o problemă, este rău să plătești bani pe cheltuiala sa. Pentru mine, am găsit astfel de soluții. Se distribuie materialul în mod gratuit: este caritate, testați produsul și să dea posibilitatea de a „atinge“ elementul gratuit Invitați anumite persoane. Schimbați participarea lor la recenzii despre produsul dvs. Schimbul de bunuri pentru serviciu. 6

11 fericire Vânzător Ieri m-am dus acasă la începutul nopții, când în cele din urmă Moscova calmat, și a văzut trece prin zona de vânzător extrem de neobișnuit. Era îmbrăcat în haine purpurii, Nightingales cânta peste el în ceață. El ne-a vândut cele mai bune speranțe, și fericirea și zilele neclintite. Și aș dori să cumpăr un noroc, am ajuns în buzunar pentru schimbare mică, dar el murmură morocănos: Nu predare, și, încet, sa dus la ceață noaptea. Astăzi am petrecut toată noaptea în patrulare și m-am rătăcit în acele locuri până dimineață. Și cu oricine sunt dispus să pariez că vânzătorul nu se mai întâlnește acolo. Andrei Makarevich,

Articole similare