30 Citate despre jack mama

Jack Ma - cel mai bogat om din China!

Acum 50 de ani, un băiat sa născut la o familie de muzicieni tradiționali din Hangzhou, provincia Zhejiang. În 1972, când președintele american Richard Nixon a vizitat China, acest băiat avea doar 8 ani.

Dar cine știa că această vizită va afecta visele băiatului de 8 ani?

După vizita președintelui american, băiatul avea dorința de a învăța limba engleză, și a efectuat excursii pentru turiștii străini în orașul său natal, în schimbul învățării limbii engleze.

Unul dintre turiști i-a dat numele "Jack". Numele ia prins și Jack a mers mai departe, devenind o celebritate în China și creând cea mai mare companie de comerț electronic din lume.

Dar, mai important, succesul lui ia învățat pe oamenii obișnuiți să viseze la lucruri extraordinare.

30 Citate despre jack mama

Jack Ma a demonstrat că un antreprenor poate reuși chiar și într-o societate comunistă. El este inspirant, vizionar și unic. Jack are o abordare inimaginabilă pentru tot.

Umilința cu care el greșește și învață de la alții este un exemplu pentru toți antreprenorii începători din lume.

Această abordare vorbește despre modestia celui mai bogat om din China, a cărui avere personală este de aproximativ 24 miliarde de dolari.

Aceste 30 de citate sunt perle de înțelepciune care te vor învăța mai mult decât multe cărți puse împreună.

1. Trebuie să fiți aproape de oamenii potriviți, nu de cei mai buni.

2. Oricare ar fi rasa vieții, ar trebui să aveți întotdeauna un vis care a fost când a început totul. Acest lucru vă va ajuta să rămâneți motivați și să vă protejați de gânduri slabe.

3. Banii sunt întotdeauna suficienți. Nu avem destui oameni cu vise, oameni care pot muri pentru aceste vise.

4. Ma numesc orb, merg pe un tigru orb.

5. Nu fi niciodata cel mai bun la preturi, sa fii cel mai bun in servicii si inovatie.

6. În loc să învăț din succesele altora, învățați din greșelile lor. Majoritatea persoanelor care nu au realizat nimic au făcut greșeli standard, în timp ce succesul are multe cauze.

7. Nu renunta niciodata. Astăzi este dificil, mâine va fi mai rău, dar ziua de mâine soarele va străluci.

8. Ajutați tinerii. Ajutați-l pe începător, pentru că băieții mici vor fi mari. Când semințele pe care le semănați în mintea lor vor crește, vor schimba lumea.

30 Citate despre jack mama

9. Incerc, in primul rand, sa ma fac fericita, pentru ca stiu ca daca nu sunt fericit, colegii mei nu sunt fericiti, actionarii mei nu sunt fericiti, clientii mei nu vor fi satisfacuti.

10. Dacă nu ați încercat niciodată, de unde știți dacă există vreo șansă?

11. Dacă nu renunțați, atunci aveți încă o șansă. Cel mai mare eșec este să renunți la tot.

12. Nu vreau ca oamenii să aibă buzunare mari, dar minți mici.

13. Nu ai idee cât de mult poți face în această viață.

14. Nici măcar nu știți că tot ceea ce faceți este important pentru societate.

15. Trebuie să faceți consumatorii inteligenți. Portalul de comerț electronic nu vinde produsul la prețuri mai mici, în schimb magazinul din colț vinde produsul mai ieftin.

16. Trebuie să vă asigurați că echipa dvs. are valoare, inovație și viziune.

17. Dacă sunteți mic, trebuie să vă concentrați și să vă bazați pe creier, nu pe putere.

18. Este foarte ușor să câștigi bani astăzi. Dar este foarte dificil să se asigure stabilitatea banilor, păstrarea responsabilității față de societate și îmbunătățirea lumii.

19. Dacă suntem o echipă bună și știm ce vrem, 1 dintre noi poate câștiga 10 dintre ei.

20. Un lider trebuie să fie mai tenac și mai curajos să reziste la ceea ce angajații angajați nu pot rezista.

21. Conversația caldă este întotdeauna dificilă, întotdeauna confuză.

22. Trebuie să înveți de la concurentul tău, dar niciodată să nu-l copiezi. Prin copiere, vei muri.

23. Nimic pe care nu l-am reușit. În orice caz, am dat conceptul altora. Chiar dacă nu reușesc, altcineva va reuși.

30 Citate despre jack mama

24. Oamenii inteligenți au nevoie de un nebun să-i conducă. Atunci când o echipă de oameni de știință se află în echipă, este mai bine să fie condusă de un țăran. Are un mod diferit de gândire. Este mai ușor să câștigi dacă ai oameni din echipa ta cu puncte de vedere diferite.

25. Dacă sunteți iubiți de clienți, guvernul va trebui, de asemenea, să te iubească.

26. Niciodata, nu faceti afaceri cu guvernul.

27. Când avem bani, începem să facem greșeli. Nu faceți un program de 20 de ani în 2 ani.

28. Apreciem ieri, dar așteptăm cu nerăbdare un viitor mai bun.

29. Fără Internet, nu ar fi nici Jack Ma, nici Alibaba sau Taobao.

Articole similare