90 de minute în asediu

Toți simpatizanții formați sub conducerea lui Alexander Khatskevich "Dynamo" au suferit o profundă dezamăgire. După câteva meciuri recente au fost umplute cu un joc foarte sensibil și cu decizii tactice sensibile (inclusiv împotriva aceluiași elvețian). Acest lucru a dat motive să sperăm că în jocul de ieri se va obține un rezultat acceptabil, chiar și cu o versiune defensivă a acțiunilor în cadrul unui anumit model de ieșire.

PROBLEMELE DE ATENȚIE RAPIDĂ ȘI LA FLANGURI

90 de minute în asediu

Pentru supremația completă a gazdelor aflate în posesie și a grevelor (galben), trebuie adăugat că doar unul dintre loviturile "Dynamo" a fost tratat cu jocul. Avantajul elvețianului în numărul de intrări cu mingea în cutia de penalizare a devenit mai mult de trei ori.

GONZALE ÎN APĂRARE

Cu toate acestea, nu se poate spune că, în instalația pentru jocul defensiv, Kievites nu a luat în serios să elaboreze acțiunile de la porțile lor. Deci, pe tot parcursul meciului, deplasările adânci ale lui Gonzalez pe linia apărătorilor, unde a asigurat pe flancul lui Kadar, au devenit destul de caracteristice. Și paraguayanul a făcut-o atât de disciplinată și în prealabil că clădirea poporului în apărarea pozițională a luat adesea forma de 5-3-2. Așadar, era clar ce vrea Khatskevich astăzi de la Gonzalez cel puțin în apărare - munca sa din spatele părea mai semnificativă decât încărcarea și distragerea lui Yarmolenko de aici.

90 de minute în asediu

Deplasările lui Gonzalez (galben) pe linia de apărare și spațiul asigurat de el aici.

Acesta este și rezultatul muncii pe termen lung, deoarece schimbări similare ale mijlocașului au fost remarcate mai devreme. În plus, la o conferință de presă după meciul de la Harkov și înainte de zvonurile despre transferul mijlocașului către MLS, am fost interesați de mentorul "Dynamo" despre opinia lui asupra lui Gonzalez. La urma urmei, poziția sa în club în trecutul recent a variat de la conducerea atacurilor până la dispariția compoziției de luni întregi. Răspunsul a fost apoi fraza ". Dherlys îndeplinește toate cerințele pentru el. " Printre contraatacurile rare de succes ale "Dynamo", ieri, a fost posibil să se vadă problemele mijlocasului și contrapus. Dar au existat atât de puține succese aici, încât locul paraguayanului în jocul de atac al Kievului este la fel de neclar ca fiind în echipă.

Un loc luminos în contraatacurile din Dynamo, unde sa arătat Gonzalez.

RĂCIRE ​​ȘI ÎNTÂLNIRE LUNGĂ

Altă, poate cea mai importantă componentă a înfrângerii "Dinamo" a fost o luptă personală fără succes a apărătorilor de la vârf și erorile lor în zonele de control. Majoritatea punctelor ascuțite, exprimate în avantajul "Young Boys" în numărul de lovituri, au fost rezultatul acțiunilor nereușite ale apărătorilor în aceste componente ale jocului. Într-o oarecare măsură, a fost chiar o surpriză pentru meci, deoarece perechea Hacheridi-Vida este probabil cea mai bună grupă de centreback din ULP. Cu toate acestea, din zonele de responsabilitate au fost lovite lovituri directe, aici sa pierdut selecția, ceea ce a condus și la exacerbări.

Dar pericolul din domeniile de responsabilitate ale lui Morozyuk și Kadar părea previzibil, mai ales în ceea ce privește artele marțiale de echitatie. Având în vedere Instat Sport, Kadar a pierdut 67% din lupta călare, Morozyuk nu a fost niciodată un câștigător. Rezultatul acțiunilor nereușite ale apărătorilor extreme a devenit, de asemenea, momente acute, dar deja la postul îndepărtat, unde accentuate (aparent prin instalare) spânzura elvețienii. Este deosebit de ofensator faptul că o bună jumătate din aceste pericole au apărut asupra standardelor, ceea ce demonstrează lipsa de răbdare a apărătorilor extreme de a rezista cu succes rivalilor chiar și în situații relativ statice și poziții pre ocupate. Aceasta este o altă problemă evidentă a lui Khatskevich pentru ziua de azi.

90 de minute în asediu

În sfertul de la poarta "Dynamo" a pierdut 62% din echitatie, iar în pedeapsa - jumatate. Acesta este unul dintre motivele evidente pentru înfrângerea.

După ce a pierdut în Berna, Dynamo merge la luptă în Liga Europeană și, având în vedere problemele actuale cu atacul pozițional și jocul defensiv, aceasta poate fi o opțiune mai promițătoare în ceea ce privește nu finanțele, ci stadializarea jocului. Practica arată, de asemenea, că Kievul are astăzi probleme cu cifrele incalculabile ale "dorinței" și "moralei". Cu toate acestea, privind înapoi la ultimul meci, puteți spune clar că dorința, în primul rând, nu a fost suficientă pentru sediul lui Khatskevich. Probabil (și cel mai probabil) aceasta este o consecință a lipsei unei experiențe de lungă durată de coaching, de câte ori predomină dorința de soluții simple - pentru a salva ceea ce sa realizat în primul joc. Pe fondul deficiențelor în priceperea jucătorilor, aceasta a avut o importanță decisivă.

Atunci când creați materialul, se utilizează datele Instat Sport.

Dar, de fapt, ca și cum nu încercați să bateți sportul dinamosului cu delirul lor și să-l învățați.

După ce am citit Kiev bolnav, mi-am dat seama de ce se numesc cele mai neadecvate din țară. Nu, desigur, nu.

Eu nu sunt un boleyshchek crud opinia mea DK techies au dovezi unichi pentru ceea ce nu au mers.

kapets. a dat în judecată irlandeză, mingea în zona umăr lovit, dar chiar și la aceeași mână presat la trunchi.

Deci, așa de jenat că au început să scrie un fel de quenya. Se pare că FFU și-a dat seama că nu câștigă Lo.

Îmi imaginez cum sunt rușina fanii DK, au nevoie de stăpânul lor Surkis să le înalgă, să încerce ceva.

Ahaha, zi și noapte Surkis vorbește despre sărmanul Mariupol, nu doarme noaptea, avocații săraci.

Spune-mi, fanii dinamorei sunt atât de bolnavi pe cap? Te poți auzi - "călăreți conectați.

Dar, din anumite motive, nu a oprit toate cluburile de acolo pentru a juca timp de doi ani, nu a oprit tinerii D.

Articole similare