404 - Pagina nu a fost găsită

404 - Pagina nu a fost găsită

L-am trimis la magazinul de măsline și mi-a adus măsline. Știi, îi urăsc! Este o măslină! Aproape am aruncat borcanul în ea! - Unul dintre prietenii mei împărtășește viața de zi cu zi a familiei. Mă îndoiesc, deși, în general, împărtășesc logica omului aproape neimportant pe care nu îl știu. Prin urmare, deși nu este în stilul meu, dar încă mai spun câteva cuvinte în apărare în favoarea acuzatului. Pentru că iubesc măslinele. Și nu le disting de măsline. Sare, uscata, umpluta, verde si negru. Da, da, spre deosebire de opinia populară, dar negrul este și măsline. Și măslinele sunt și măsline, deoarece sunt rupte de la același măslin sau, așa cum se mai numește, pomul Maslenica. Și sunt negre sau violete de la faptul că s-au maturizat și au adunat laturi întregi de culoare. Și da, ele sunt numite măsline doar în spațiul post-sovietic. În restul lumii, măsline de orice culoare și mărime sunt măsline. În Creta, multe familii (și poate toată lumea) au propriile plantații de măslini. Ei bine, în cel mai rău caz, doi măslini de lângă casă. De aceea, uleiul de măsline, numit aurul lichid al Cretei, conduce aici un râu. Cel mai iubit sandviș - o crustă de pâine proaspătă îmbibată într-o farfurie cu ulei parfumat. Ați încercat? Este un gust divin? Iar când mergeți pe piața sau în supermarketul din Creta, atenție - toate măslinele aparente (ele sunt aceleași măsline) sunt semnate exclusiv - Măsline. Așa că disputa eternă despre cum este corect - măsline sau măsline, poate fi considerată inutilă. A uitat să te întrebi și ce îți place mai mult - măsline sau măsline?

Acum o oră

404 - Pagina nu a fost găsită

Articole similare