40 Subiecte fierbinți pentru buletine informative de e-mail, publicitate on-line la cheie

40 Subiecte fierbinți pentru buletine informative de e-mail, publicitate on-line la cheie

Dacă aveți acces la corespondența potențialilor clienți, aveți ocazia să le trimiteți în mod constant conținut valoros și să construiți relații pe termen lung cu aceștia.

Deci, ce au toate acestea în comun cu "Tema" de corespondență? Optimizarea temei este metoda # 1 pentru creșterea ratei de deschidere a scrisorilor. În acest post, am revizuit toate studiile recente despre "Teme", precum și opțiunile care au fost cele mai eficiente și acele cuvinte cheie care au contribuit la obținerea celor mai ridicate rate de dezvăluire. Dar amintiți-vă că ceea ce sa dovedit a fi eficient într-o zonă sau nișă nu poate fi la fel de eficient în altă sferă sau nișă. Check it out pentru tine!

Astfel, vă oferim 40 de variante de "Subiecte" și cuvinte cheie pe care le puteți încerca pe abonații dvs.!

Ce trebuie să indicați în scrisoarea dvs.: Fiecare dintre primele 10 linii din "Tema", menționată mai sus, a inclus numele companiei, iar patru dintre acestea conțineau și o dată sau un an. Dacă utilizarea cuvintelor "știri" sau "știri proaspete" nu poate fi întotdeauna eficientă, utilizarea numelui companiei în linia "Subiect" poate avea un efect pozitiv asupra ratei la care sunt deschise scrisorile.

Ce trebuie să indicați în e-mailul dvs.: Încercați să transmiteți urgența în linia "Subiect" ("în curând", "ajungeți acum", "rămâne doar o zi", etc.). Utilizarea numerelor captează întotdeauna atenția utilizatorilor ("plan de 7 cifre", "212 de idei," 60 de minute sau mai puțin "). În cele din urmă, încercați să faceți linia "Tema" neterminată, puneți elipsa la capătul liniei. Această strategie a fost folosită în cinci din cele 10 linii menționate mai sus "Tema".

26. Transport gratuit
27. Disponibil
28. Nou
29. Anxietatea
30. Știri
31. Actualizare
32. Summer
32. Weekend

Ce trebuie să indicați în scrisoarea dvs.: Conform cercetării, deoarece marketingul de conținut este extrem de popular în acest an, cuvintele cheie legate de marketingul de conținut nu au fost foarte eficiente din cauza concurenței pe piață. Ei recomandă, dacă este posibil, să se concentreze asupra vânzărilor sau a reducerilor și să indice, de asemenea, procentul discountului (de exemplu, "discountul de astăzi este de 40%").

Concluzii remarcabile

Și, cel mai important, nu uitați că unul și același lucru nu poate funcționa pentru diferite domenii și diferite audiențe. Am trimis mii de scrisori în viața mea și lucruri diferite au lucrat pentru diferite tipuri de afaceri. Când eram proprietarul Organize.com. textul meu în rândul "Tema" a fost semnificativ diferit de cel pe care îl folosesc acum cu Due. Încercați o varietate de opțiuni pentru a înțelege ce este cel mai eficient pentru afacerea dvs.

Articole similare